Когато мъжът ви се скара с родителите си

  • 3 272
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 205
Ти не се притеснявай  PeaceМъжО ти да се оправя с тях,все пак им е син .А ти почнеш ли да се обаждаш ще излезеш виновна на края. Peace

И аз така мисля. Не заставай между мъжа си и родителите му, даже и за да бъдеш посредник на добра воля.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
Да ви наготвят, на крака да ви донесат, а вие и да ги върнете. Ми то бива липса на култура и уважение, ама пък чак толкова. Всеки си има лоши страни, що си мислите, че вие сте идеални, а родителите ви не? Един ден и вие ще сте на тяхно място, а на ваше - вашите деца. искате ли и те да се държат като вас? Ако нямаше кой да ви помага, ако трябваше сами всичко да блъскате, тогава щяхте да припкате за тези манджи, а не демонстративно да ги връщате.

Извинявай на колко си години? Питам от статистическа гледна точка? Ако си над 50 - ОК. Но ако си на 30 ужасТ.

За какво уважение говориш? Моите родители ме уважават и никога не пристигат в дома ми ей така... все едно е хан. Не смятам и аз да го правя спрямо дъщеря ми. Уважението трябва да е взаимно. а ако моите 50 и кусур годишни родители го знаят това смятам за още по-естествено един 30 годишен човек да го знае.

А това за манджите е върха просто... Голямата помощ - манджи. Бившето ми свеки имаше навика да мъкне манджи у дома и то в едни големи тенджери... Когато намери една от тях 2 седмици по-късно още в хладилника непипната - схвана ясно посланието.

Аз лично съм благодарна само за услуги, които съм поискала. Пише го и в Библията даже: "Не прави не поискано добро."

# 17
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
мамаг, моето семейство няма кой да му помага, но това не означава, че ще припкам, за да спестя една манджа  Sick
В дома ми не идват непоканени хора, ако дойдат, им бива обяснено ясно и любезно, не е задължително последното.

По темата на дамата, не ще да е само това, представям си как идват родителите на мъжа ми, а мъжът пуска мейл, пък аз говоря по телефона. Колко отнема пускането на един имейл и колко отнема един телефонен разговор, нали някой им е отворил вратата и е казал "Заповядайте, не ви очаквахме, заети сме, но влезте, заповядайте, след малко ще Ви обърнем внимание" Това не предполага обида и заминаване на гостите. Или не е цялата история, или има някакви инерции.

# 18
  • Мнения: 703
Защо се занимавате с такива дребни глупости!Колкото и изтъркано да звучи-трябва малко да сте над нещата!Какви са тия манджи,сърдения,големи хора сте?Просто се разбирайте помежду си и се радвайте един на друг,ценете хората около вас,това е най-важното!

# 19
  • Мнения: 8 917
Извинявам се, но за мен това са "детски работи" Wink

# 20
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
... Или не е цялата история, или има някакви инерции.
Ето точно това и аз мисля. Другата страна сигурно ще разкаже съвсем от друг ъгъл историята.
А за манджата, добре дошло е когато свекърва ми или майка ми ми сготви - не го връщам. Спестяват ми време, което посвещавам на себе си или семейството.
Не видях някъде момичето да е написало, че са дошли неканени. Вие от къде разбрахте, че е така? Може да са имали уговорка пътьом да се отбият. С моите свекър и свекърва редовно си правим такива уговорки.

# 21
  • Мнения: 9 990
Аз не разбрах и не видях в поста-някой да се е скарал с някого... newsm78
Не стига, че манджи ви носят, ами и мрънкате..... Whistling

# 22
  • Мнения: 2 266
Заради тези манджи и други помощи не мога да се почувдствам пълноценна майка и съпруга.Когато искам помощ-да,но като неискам-не.При нея няма такова нещо-искам неискам -помага.Например много обича да организира рожденните и именните дни на моят син.Няколко пъти намекнах,че на мен ми доставя удоволствие и аз искам да организирам.Тази година свекърът ми се разсърди,че правя рожденият ден на детето ми с приятелчета точно на деня.Той искал да го прави на село същият ден.Нито ме е питал нито нищо.Направихме го на следващия ден с бабите и дядовците.

# 23
  • Мнения: 9 990
stoyo73,сега се сещам за случая с рождения ден на детето.Ама започни да описваш ситуацията нормално-така, както си разказала не виждам нито някой да се е скарал, нито проблем да е имало, а е като изсмукано от пръстите.
И не на последно място-имаш уста-дадена ни е да я използваме-говори!Със свекърите.Диалог му е майката.Ако са опърничеви-ще намериш друг начин за справяне със ситуациите...
 Peace

# 24
  • Мнения: 2 266
Казвала съм,че чак ме е срам вече.Много пъти сме говорили и за възпитанието на детето.Те се опитват да го възпитават по техен си начин.На мен не ми е приятно.Тя се сърди.В крайна сметка това е мое дете и аз решавам как ще го възпитавам.

# 25
  • Мнения: 9 990
Ми хубаво-взимай нещата в свои ръце и толкоз.Кой с кой се кара и дали те смятат теб за виновна си е техен проблем.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 244
Виж сега stoyo73, вашите работи са си ваши работи. Говори с мъжа ти и им обяснете, че това и това не ви е приятно.
Обикновено избягвам да се включвам в такива теми, но от разказаното предполагам, че мъжът ти те подкрепя в позицията ти.
Аз пък съм имала същите проблеми с моите родители, най-вече с майка ми. Пробутва ми манджи, които аз й връщам или ако не ми се спори в момента - взимам, но след два дни й обяснявам, че са били изхвърлени, защото в МОЕТО семейство сме решили да ядем нещо друго. Точка. Постепенно се научава. Поговори с мъжа ти да ти съдейства.
По другата точка - ами след като сте ги пуснали у дома без да им обърнете грам внимание, всеки би се обидил. Можеше да обясните, че нещо си сте заети, да им отделите 5 минути и да ги фъшкирате.

# 27
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Това за рождения ден и възпитанието на детето и аз не го приемам. Иначе и свеки много обича да ми се меси във възпитанието на детето, но аз открито си и казвам какво не ми харесва и така. Вече избягва и когато стане въпрос за нещо, не прави нищо на своя глава, а казва:"Питай мама дали позволява". Но просто трябва да поговориш с тях за всичко, което те притеснява. Не разчитай те сами да се досетят.

# 28
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Лелеее, моята ако ми носи манджИ ( !- не една, а няколко #Crazy ) , направо зарязвам всякакви телефони. Ама на- нито един път не ми е донесла   дори и една манджичка  (  newsm78 така ли се пише умалително newsm78 )

# 29
  • Мнения: 25 620
Добре, де, какъв ви е проблемът с манджите?  newsm78
Да не мислите, че сте единствените, на които мама (независимо чия) е решила, че ще умрете от глад, ако не ви сготви? Какъв е проблемът да приемете, да благодарите учтиво, пък после хвърляйте, щом не ви трябва или не ви харесва? И за подаръците, които не ви харесват ли правите фасони?  newsm78
И аз нося храна на майка си, на свекърва ми също съм носила. Ама не са ми се сърдили. Направила съм нещо, което мисля, че е станало хубаво, нося да се изфукам. И на приятелки съм носила по същата причина. Никой никога не ми се е обиждал. Вие защо се засягате?
Май работата намирисва на "Гузен негонен бяга"? Не сте уверени като готвачки и се обиждате, когато ви носят сготвено?
Ами откажете им тогава! Обяснете им как се чувствате.
Или приемете, че това е един израз на любов и внимание от тяхна страна. Не боли да кажеш: "Благодаря!"   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт