Към Birdie-какво става с детенцето ми, моля за съвет!

  • 7 305
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 938
Не съм компетентна, ама да не е някой неизлекуван ринит, които от секретите, които се събират в носоглътката, да продължава да дразни и възпалява гърлото? Дъщеря ми беше така 2 месеца - антибиотици, сиропи, отхрачващи.....Накрая една алерголожка - УНГ й изписа антибиотични капки  - Тобрекс (аз ги ползвам за очичките, тя има проблеми и със слъзните каналчета). Та с тия капки, капани в нослето по 3 пъти на ден две капки, пресече двумесечната кашлица!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 439
След като родих все ме болеше гърло но не обръщах внимание...и така 8 месеца.Отидох накрая на УНГ и каза че трябва да вадим сливиците. Изпих 2 антибиотика един след друг и след 2-3 дни пак бях с налепи. По съвет на педиатъра на малката си намазх сливиците с равни количества йод и риванол...и оттогава не правя налепи, но при най-малкото захлаждане на времето ме заболява гърлото и най-вероятно ще се разделя със сливиците.
Дано се оправи по бързо дечко!

# 17
Няколко неща са важни тук според мен:

*необходимо е да направите пълна кръвна "картина" с "плочка" и дифернециално броене.
*необходимо е да изключите гастро-езофагеален рефлукс. Той е честа причина за рецидивиращи тонзилити от особени микроби, които не се улавят лесно с посявки. Гастро-езофагеалният рефлук е причина за рецидивиращи тонзилити, протичащи така особено. Кашлицата, особено пристъпна, през ноща може да се дължи и на рефлукс.
* Неудачният избор на АБ играе роля-Кларицид например би имал много ограничен ефект. Често използвам "Оспен" на 6 часов интервал-тоест 4 дози дневно.
*ако детето няма температура, много често съм наблюдавал такива белезникави налепи, които отзвучават сами. Тоест, не винаги е нужен АБ.
*проверете също дали от честата антибиотична употреба детето не страда от железен дефицит. Това е много честа причина за рецидивиращи инфекции. Това разбира се в рамките на кръвните изследвания.

# 18
  • Мнения: 485
Благодаря за отговора, ще уточня някои неща и ще задам още няколко въпроса, защото много общо съм описала всичко.Изследвания с кръвна натривка са му правени преди месец,защото беше с много увеличени лимфни възли и лекарите се съмняваха за мононуклеоза.Резултатите не насочваха към това заболяване и след прием на Дурацеф всичко се нормализира,макар и временно.ПКК му правя всеки път когато се разболее,обикновено е с увеличени левкоцити и базофили, а понякога и утайката също.За рефлукс един УНГ изказа съмнение, но как се поставя такава диагноза на толкова малко дете, да разбирам ли че има нужда от гастроскопично изследване?За сега се храним рано вечер и спим на по-висока възглавница, но чесно казано -никаква промяна.Налепите в гърлото винаги оставяме без антибиотик като опитваме консервативно лечение с гаргари и пръскане, но след не по-вече от два дни от появата им започва да вдига температура.....и така, докато не му дам антибиотик.Нощем много рядко кашля, обикновено сутрин му е най-трудно сякаш наистина има събрал се секрет.Питала съм няколко лекари дали не трябва да се направи снимка на синуси, но те ми отговориха, че децата нямат оформени синуси и няма смисъл.Това е.Ще чакам новия ви отговор с нетърпение...

# 19
  • България-София
  • Мнения: 573
@telerika
Забранили са ми да пиша във форума за два дена. Наказание.
Ако пиша още днес, заплашват с постоянна забрана за участие.
Shocked Нещо неразбрах.....Цензура ли вече има във форума?
Прощавайте за отклонението от темата, но това наистина ме шашна....

# 20
  • Мнения: 809
Форумът си има правила.
Ето защо е наказан Birdie
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=136213.0
И аз чаках отговор днес от него, но уви...
Добре, че е само за 2 дни.

# 21
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Shocked Нещо неразбрах.....Цензура ли вече има във форума?
Прощавайте за отклонението от темата, но това наистина ме шашна....

Много моля, не бъркайте цензурата с липсата на елементарна култура у някои потребители и последствията от това.

# 22
# 23
  • Мнения: 485
Днес ходихме на ултразвук за сърчицето- оказа се че самото сърце е нормално,само някаква хордичка е застанала не както трябва и произвежда шум, който ще си му остане до края на живота,без да е опасен.Кашлицата снощи беше непоносима.Сменихме Кларитина със Зиртек и му включиха Синекод(противакашличен сироп), а днес слава Богу,сякаш сме по-добре.Направихме още една консултация с педиатър ,този път доцент, който изрази мнение,че щом АСТ-то му е в норма и трите имуноглобулина също , а микробиологичното изследване на гърлен секрет показва нормална флора-то няма нужда да се махат трите сливици, а само третата.Ние обаче вече имаме определен ден за операция и лекарят който ще ни оперира е на мнение ,че трябва да се махнат трите сливици, защото там явно се задържа храна и ще продължи да се задържа.Да припомня само че третата сливица сме я махали преди 2,5год и някак не усетихме кой знае каква разлика....та чудя се сега какво решение да взема...кака така стана ,че всичко да зависи от мен?А иначе, въпреки добрите изследвания-всеки месец ни изписват по един или два антибиотика, защото сливиците са все с налепи, а температурата достига до 40гр...Казват че това не са типични гнойни ангини, но без антибиотик никой не можа да го излекува....Та пред мен стои сега въпроса-кое е по-добре в случая,трите ли да махнат или отново само третата....

# 24
  • Мнения: 5 531
Здравей, това е трудно решение. Ние също бяхме пред същата дилема, но при нас положението беше по-сложно, стрептокок в гурлото, 6м лечение с АБ безрезултат, и най - накрая доктора при който ние ходиме взе решение да махне само третата сливица.Натделя притеснението че Мария е с астма, и за нея не е препоръчително махането и на трите.Мисля че ако имаш доверие на лекарят който следи детето ти, трябва да го послушаш и да махнете сливиците, но ако му нямаш доверие, търси още едно мнение.Пожелавам Ви от сърце скорошно оздравяване.А при кой лекар ходите..?

# 25
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
telerika
Цитат
От четири месеца на всеки десет дни му изписват антибиотик, защото продължава да прави налепи,също вдига и висока температура-над39гр.Опитвам с инхалации от лайка и смрадлика,компреси с морска сол на краченцата,гаргари със сода бикарбонат, но гърлото не минава,докато не дадем поредния антибиотик. След като му приключи антибиотичното лечение, му остава пък една кашлица-суха,като понякога кашля през няколко минути...и отново след десетина дни сме с налепи...

Цитат
Къде ли не ходихме,какво ли не правихме-всички казват че много антибиотици пие,но никой не можа да го излекува по друг начин.
- Ето това е пример, кадето традиционната медицина е безсилна при това хронично състояние, а съм сигурен че Класическата хомеопатия би могла да го излекува. Peace

 
Цитат
като се затича да поиграе с децата се изморява на втората минутка......помогнете!

 - Това показва че, Жизнената му Сила е отслабнала, вследствие Перманентното и Потискане с Антибиотици! вследствие на което болеста влиза на по-дълбоко ниво!
 - А ако извадите сливиците, които са "предната бойна линия" няма да има спирачка по пътя към дробовете.

# 26
  • Мнения: 4 150
Пьрво трябва да спрете всякакви мле4ни продукти.Мляко,сирене и тн..Вси4ки.
Режим на пресни плодови и zелен4укови сокове и вода и чай zа 3 дни,после бавно zахранване само с плодове.Никакви меса,консерви,спагети,хляб.
Трябва веднага да го детоксикирате от теzи АБ zаЩото прили4а на по лоШо от иzходната болест.
Детето ви Ще оzдравее,дайте вьzможност органиzма да коригира дисбаланса и да иzхвьрли отровите.
Температурата не е лоШ приzнак,не я сваляйте веднага с лекарства.

# 27
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Като дете съм била същата картинка - АБ след АБ, два пъти ми е вадена трета сливица, вечно налепи, компреси и все болна...
Опитвате ли едно много просто нещо - мазане на гърлото с хлебна сода (бикарбонат)?
Или се маже с пръст, или се прави гаргара.
Изчаквате 15 мин и прави гаргара с лимонов сок, малко разреден с вода.
После пак след 15 мин - сода.
Редуването на кисело и алкално убива бактериите, защото те са доста чувствителни към киселинността, без да е антибиотик или да вреди нещо.
И аз бих предприела такъв разтоварващ режим на сокове. Колкото повече се блъскат антибиотици, толкова по-зле става.

# 28
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145
Цитат
На бурканче от бебешко пюре мед, се слага по 1 каф. лъжичка синапено брашно, ленено брашно и исиод/джинджифил/.
защо не пробваш тази рецепта за кашлица?
 аз съм много доволна от нея.
 скорошно оздравяване  Hug Hug

# 29
  • Мнения: 1 840
Когато аз боледувах като малка от сливици (гнойни ангини) и в последствие от бъбреци, педиатърът настояваше да се извадят, УНГ-то твърдеше, че не са за вадене; тогава се допитахме и до трети лекар, който беше категоричен - Трябва да махнете сливиците, защото детето си отива (Аз бях наистина зле - постоянно ангини, температура над 39 градуса, анемия, после се включиха и проблемите с бъбреците - ужас). Когато ми ги извадиха, се оказа, че и трите са гнойни и проядени вече, с дупки по тях. От тогава спрях да боледувам - само по някоя хрема чат-пат. Ако трябва, допитайте се и до друг лекар и решавайте! Скорошно оздравяване на детенце!

Общи условия

Активация на акаунт