Шоколад?

  • 2 648
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Но на тях пише, че съдържат хидрогенирани мазнини, а аз все още не съм убедена в тяхната безвредност.......аз давам Милка - млени лешници......

# 16
  • Мнения: 5 877
Secret... твърдо не искам да знам какво има в шоколада на шоколадовите яйца. Доста е вкусен, ша знайш  Laughing пък и я има, я няма двайсет грама.

# 17
  • Мнения: 108
Шоколад,любимо лакомство на малки и голями.Колкото по късно толкова по-добре.На моето дете купувам какаото на MILKA и се опитвам всеки път да му го пробутам за шоколад, картинката на опаковката играе голяма роля.Днес го излъгах за пореден път ноооо дали не за последен.Имай предвид че сладкото превъзбужда и по принцип е хубаво да е в умерено количество.Аз лично избягвам да го давам вечер.

# 18
  • Мнения: 25 610
А как се справяш с всички роднини и познати, които смятат за bon ton да се подари на малкото човече някакво шоколадово изделие  Rolling Eyes

В началото благодарях сърдечно, прибирах шоколада, който с удоволствие си поделяхме с татито, докато бебето спи.  Mr. Green До момента, в който свекърва ми успя да напъха шоколад в устата на сина ми, преди да забележа и успея да я спра. За беля детето беше достатъчно захитряло, та да направи връзката м/у шарената опаковка и вкуса, та оттогава си изискваше подарените шоколади и това си е. Обаче минахме на друг вариант - подарен шоколад (от гости обикновено) се оставя настрана, след основното ядене се разчупва и се оставя на масата, за да си вземат всички.  И си вземахе. И продължаваме да си вземаме. Даже да сме си само тримата - всичко се дели по равно. Още повече, че ни е единствено дете и ако не се научи да дели с нас, с кого другиго?  newsm78
Баби и дядовци убедихме, че за парите, които ще дадат за 1 шоколад, могат да купят кило банани. Или ако държат на шоколад, да делят с внука. И те приеха идеята. За сметка на това си затварям очите на Коледа и РД - лапа хлапето сладкиши до втръсване, но пък как иначе ще разбере, че е празник!  Wink Laughing

# 19
  • Мнения: 844
Моят хубавец досега шоколад не е опитвал много-много. Може би този в красана, но не го долюбва много. За щастие не харесва сладкото и това е причината да не се котира. За сметка на това кака му яде и за двама. Но гледам да откланям вниманието при нея с банани и ябълки. Понаякога минава, понякога не. Wink

# 20
  • Мнения: 1 881
Но на тях пише, че съдържат хидрогенирани мазнини, а аз все още не съм убедена в тяхната безвредност.......аз давам Милка - млени лешници......

Какви са пък тези мазнини, сега пък това ли Confused

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Но на тях пише, че съдържат хидрогенирани мазнини, а аз все още не съм убедена в тяхната безвредност.......аз давам Милка - млени лешници......

Какви са пък тези мазнини, сега пък това ли Confused

маргарин....втвърдени растителни мазнини.......както пише Анда, те са пренебрежимо малко.....но аз си имам такъв навик......да съм предпазлива

Последна редакция: нд, 22 окт 2006, 23:29 от secretgarden

# 22
  • Мнения: 920
А не е ли това начинът да се изгради мнението, че това е нещо ценно, недостижимо, разрешено само на празници? Следователно крайно желано. Ако им забраним зеления фасул и броколито, може и тях да ги желаят така.
Аз, като дете на социализъма, свързвах бананите с Нова година. И когато ги пуснаха свободно умирах да се тъпча. И ми беше много чудно, че децата не искат. Сега и аз не искам. Искам си ябълките, но те са по-скъпи от бананите.
Моите деца много искаха шок. яйца. Ама заради играчката. Шоколадът остава.

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според мен е начин да се научи да се контролира.......иначе ако му давам винаги, когато поиска....... ooooh!

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 823
До три годишна възраст се градят хранителните навици.Аз избягвам да и давам,въпреки,че скоро ще навърши 3 години.И ако не беше баща и ,досега да не съм и дала.

# 25
  • Мнения: 1 793
Шоколад не давам и нямам намерение скоро да предлагам.

# 26
  • Мнения: 6 461
Да давам ли на детенцето ми шоколад,защото тя много иска,а аз мисля,че е вредно newsm78
Можеш да му дадеш на детенцето ,но мъничко само да опита.
В по големи количества шоколада  не е препоръчителен за мъничко дете Peace

# 27
  • Мнения: 844
Пропуснах да отбележа, че ще направя всичко възможно да ограничавам това удоволствие у децата. Все ми е пред очите образът на едно детенце с огромни пъпки от алергия от шоколад. Много грозна гледка беше Sick

# 28
  • Мнения: 2 757
Първо да се оплача, че докато четох темата така ми се прияде шоколад, който обикновено ям 3 пъти годишно, че нападнах стека, закупен за сестра ми докато беше тук и изядох почти 30 гр шоколад  Sick
Бях и казала, че следващия път като ми дойде на гости ще си го намери непокътнат (но не и от червеи) както се случи с предната партида.
По темата. Шоколадът не е толкова опасен - пристрастяването към него води до проблеми. Пробвай с шоколадови бисквити. Поне аз така избрах за себе си, след като Давид пробва бонбони от чист шоколад и веднага се пристрасти към тях - изяде сигурно колкото мен току що, а това за бебе не е малко. Помнеше до другия ден и се тръшкаше ама не му дадох - прецених, че се е наял за месеци напред.
Та... не знам.... Ако може да уговориш с него да яде по малко... Ако не...  newsm78

# 29
  • Мнения: 2 237
Даа,тези дни и Калина разбра що е това шоколад.Сестра ми донесе от Лондон огромен плик с мини-шоколадчета Линдт.Дадох и едно да пробва и сега ме преследва из цялата къща  Sad Изяде доста.Но ги скрих и дано устискам да не и давам вече.В малки количества и аз смятам че не вреди.

Общи условия

Активация на акаунт