Професия учител - 12

  • 45 467
  • 743
  •   1
Отговори
# 330
  • Плевен
  • Мнения: 180
Гаргамела, ще опитам. Трудно ми беше миналата седмица. Влизам при децата и нито знам какъв материал знаят, нито какво да припомняме в началото.

# 331
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Ами питаш децата какви песни знаят, препитваш ги за музикални термини, инструменти и сама си създаваш впечатление какво знаят.
Иначе - правиш си собствено разпределение, като се съобразяваш с програмата за възрастта. Песни вече има бол, прецени диапазона съобразно групата. Общо взето в градините се работи доста за тържества, така че повечето от работата е тематично насочена за тях.
Не се давай на учителките да те командват ако прецениш, че нещо не е подходящо и не става. Те много обичат да се разпореждат, ама нищо не разбират от музика. И не им давай да пеят с децата - заглушават ги и на тържествата се чуват само те, ако им позволиш.

# 332
  • Плевен
  • Мнения: 180
Благодаря Зла вещица! Значи работя последователно, за да покрият в края ДОС, като разпределение мога да си взема каквото ми хареса от някоя програма, а каквото не ми допада - ще е по мое виждане.

# 333
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Скрит текст:
МамаНаПринцеси, не бъркате, работните дни в месеца варират между 20-22 и грубо наистина се получават толкова месеци. Наслаждавайте се на майчинството и принцесите, пък като му дойде времето да се връщате, ще го мислите Simple Smile
Благодаря Ви.
Все обичам нещата отдалеч да си ги подготвям. А сега се сещам, че имами и ваканции, в които не влизат тези дни.
Дано да се случат нещата така, както ги умувам. Simple Smile
За ваканциите или сме на работа, или сме в отпуск. Така, че и тези дни се броят.
От наблюденията, които имам, обикновено след майчинството се изчиства натрупания отпуск и после се започва активно работа. Даже колежките се връщаха след майчинството за няколко дни на работа, за да им се актуализира заплатата и за  отпуска да бъде по-висока. Сега вече това май не е необходимо.
Навремето се върнах на работа , преди да ми свърши майчинството и после при всяка възможност бях в отпуск, за да го изчистя.

Ситуацията се обсъжда и договаря с директора.

# 334
  • Мнения: 422
Скрит текст:
Здравей!
Кандидатствах по тази програма преди 6 години. Беше много голяма "цедка", минах всички нива, стигнах до последното - тогава беше да изнеса урок в рамките на 5 минути, а те се държаха като тъпанари, имитирайки уж учениците в училище. (Работя с гимназисти и никога не ми се е случвало някой да се държи така).
В същата група от кандидати имаше момиче от АМАЛИПЕ, което сподели, че е отпаднало още на първи етап, но после му звъннали, че било станало "грешка". И познай кого взеха накрая...
След всички тестове и интервюта ми написаха, че съм нямала лидерски качества и аналитично мислене, което е меко казано недобре оформено оправдание. И въпреки тези техни "заключения", години наред ме канеха да участвам отново с имейли и телефонни обаждания.
Огледай се за селско или частно училище. Аз така изкласих и вече съм в града, в гимназия.
Може също да се запишеш в "банката" за кадри в РУО, даже още сега. Така ще ти звънят за замествания и можеш да бъдеш по-лесно забелязана от някой директор.


Успех!!!

Сърдечно Ви благодаря за отговора!
Определено се отказвам от "Заедно в час".

Записала съм се в РУО още миналата година, но до момента няма никакво развитие.
Колкото до работата в селско или частно училище - да, абсолютно на същото мнение съм и съм съвсем наясно, че само в такова бих имала шанс, стига да няма кандидати със стаж и "силни връзки" Simple Smile .

Благодаря!

# 335
  • България
  • Мнения: 3 621
Учебната година започва от 15.09.
А от 1 до 15, не се броят? Защото не сме работили с деца???

# 336
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Учебата година започва на 15.09 и приключва на 14.09

# 337
  • Мнения: 3 413
Учебата година започва на 15.09 и приключва на 14.09
В такъв случай, броят ли се тези работни дни за дефиренцираното?

# 338
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Да.

# 339
  • Мнения: 904
Здравейте! Има ли между нас председател на КНСБ в някое училище?

# 340
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз.

# 341
  • Мнения: 904
Имаме казус, за който трябва да свикаме общо събрание, но нашия председател отказва. При какви условия членовете могат да свикат събранието и колко дни по-рано трябва да са поканени. Също формуляра за поканата изтеглих от сайта на КНСБ, но там пише, че събранието се свиква от името на председателя. Как да оформим поканата?

# 342
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
От кодекса на труда:
Цитат
Чл. 6а. (Нов - ДВ, бр. 2 от 1996 г.) (1) (Нова - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) Общото събрание на работниците и служителите само определя реда за своята работа.
(2) (Предишна ал. 1 - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) Общото събрание (събранието на пълномощниците) в предприятието се свиква от работодателя, от ръководството на синдикална организация, както и по инициатива на една десета от работниците и служителите (пълномощниците) от предприятието.

Съобщавате на място, където обичайно ви правят съобщения. Ние ползваме електронни пощи и/или електронно табло.По инициатива на еди си кои, изреждате ги, се свиква общо събрание с дневен ред на едис си коя дата и час.

Интересно ми стана, по каква причина председателят ви отказва.

# 343
  • Мнения: 904
Лиляна, благодаря за отговора!
Ще ти пиша на лс.

# 344
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Общо събрание и синдикално събрание са две различни неща.

Общи условия

Активация на акаунт