Психичен или здравословен проблем

  • 1 929
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4
Благодаря на всички за отделеното време за моя проблем. След спрени цигари от тогава и снимка на белите дробове(нямат никакви изменения) задухът като че ли изчезна почти напълно. Дали заради цигарите или заради успокоението, че дробовете са чисти не е от значение. Явно всичко наистина е било на психическа основа. Мозъчето ми пак се опитва да ми прави номера явно и подменя един симптом с друг. Сега от време на време усещам тежест в гърдите и болежки в лявата им част, но се успокоявам, че всичко е на нервна почва и че ще отмине(при положение,че за няколко месеца 2 пъти ме гледа кардиолог, се надявам че няма проблем със сърцето)  Хипохондрията е коварна Simple Smile Желая на всички да са в крепко здраве и да го карат спокойно 😊

# 16
  • Мнения: 4 734
Не смятам, че е от цигарите. Аз съм непушач, но също от известно време имам подобни на вашите симптоми.  Задух и тежест в гърдите, от там тревожност. Не съм карала Ковид (или поне не знам). Но имам Хашимото с хипофункция на щитовидната жлеза.  Казват, че проблема е от там, не съм сигурна,  защото и с пиене на хормон положението е същото. Проверете си хормоните при ендокринолог. Сега сте се успокоили, но ако има разбъркване на хормоните, след време пак ще се появят. Казвате, че и при успокоителни като валериан пак сте имал задух, така ли е? Ако е било на нервна почва, не трябваше ли да се повлияе? Пишете как са се развили нещата при вас...

# 17
  • Мнения: 46 534
lunna patekaм а в момента на проблемите мерила ли си хормона?
Пускала ли си изследвания за инсулинова резистентност?

# 18
  • Мнения: X
Ако е хипохондрия, както и предполагам, няма да повлияе нищо. Ще притъпяваш симптомите с лекарства и ще си тичаш по доктори/ изследвания.

# 19
  • Мнения: 4 734
lunna patekaм а в момента на проблемите мерила ли си хормона?
Пускала ли си изследвания за инсулинова резистентност?


За съжаление не живея във БГ и тук не мога да си пускам сама изследване. Август във БГ ми пуснаха изследване на хормони на ЩЖ, бяха в норма, но ТSH беше около 4.7 и имах малко завишени едните антитела. На базата на това и ехограф ми изписаха 25мл хормон. Но от него може би са тези симптоми, а и нещо ми се раздразни стомаха като ги започнах. Та сега съм в порочен кръг дали да пия хормона или да го спра, и в двата случая понякога имам задух и сърцебиене...
Захар нямах завишена, но имах ниско кръвно и нисък пулс, в моментите когато не се чувствах добре. Може би да имам ниска захар, знам ли...

# 20
  • Мнения: 46 534
Не сама, искаш си час, защото си зле, попреувеличи, ако трябва, за да ти дадат по-скоро. Все пак не става дума за профилактичен преглед, а за конкретен проблем.

Не само трябва да пиеш хапчетата, но и да вдигнеш дозата. 25 е много ниска доза за ТСХ 4.7. Това е началната, след това се увеличава.
Симптомите напълно съответстват на тези стойности, щитовидната ти причинява всичко това. На мен ми предписаха 50 за такова ТСХ. И те не помогнаха, затова после ми я увеличиха още малко.

Раздразнението на стомаха не е било от тях.

При инсулиновата резистеност няма завишена захар на гладно. Следи се движението на стойностите на захарта и инсулина след приема на глюкоза.
Инсулин някога мерила ли си на гладно?

Поне вече имаш представа в коя посока да търсиш, не си въобразяваш и не са паник атаки. Само трябва да си намериш точната доза.
Успех!

# 21
  • Мнения: 4 734
Не сама, искаш си час, защото си зле, попреувеличи, ако трябва, за да ти дадат по-скоро. Все пак не става дума за профилактичен преглед, а за конкретен проблем.

Не само трябва да пиеш хапчетата, но и да вдигнеш дозата. 25 е много ниска доза за ТСХ 4.7. Това е началната, след това се увеличава.
Симптомите напълно съответстват на тези стойности, щитовидната ти причинява всичко това. На мен ми предписаха 50 за такова ТСХ. И те не помогнаха, затова после ми я увеличиха още малко.

Раздразнението на стомаха не е било от тях.

При инсулиновата резистеност няма завишена захар на гладно. Следи се движението на стойностите на захарта и инсулина след приема на глюкоза.
Инсулин някога мерила ли си на гладно?

Поне вече имаш представа в коя посока да търсиш, не си въобразяваш и не са паник атаки. Само трябва да си намериш точната доза.
Успех!

А когато ти увеличиха дозата на хормона спряха ли симптомите? Защото моите симптоми започнаха след като започнах еутирокса.... За това се колебая дали въобще да го пия, някак си той ми действа обратно - увеличава ми нервността, тревожността, задуха и от това не мога да спя. Действа ми като допинг едва ли не, а е толкова малка доза. Не мога да си представя как ще е ако я увелича?! Laughing
Инсулин не съм мерила, какво точно е това изследване?

# 22
  • Мнения: 46 534
Еутирокса по принцип се започва с малка доза, след това се стига назначената.
Започва се с 25, после се вдига на 50, 75, 100, колкото трябва. През няколко дни се вдигат. Просто проблемът ти се задълбочава, затова симптомите се усилват. Ако не приемаш достатъчната доза, няма да има подобрение.

Инсулиновата резистентност е много често срещана при проблеми с щитовидната, затова е много важно да се види нивото му, най-вече как реагира след прием на глюкоза. Защото в някои случаи на гладно е горе долу около нормата, но като се направи натоварването с глюкоза изхвърча в небесата и разкрива, че има проблем.

# 23
  • Мнения: 5
здравейте от няколко месеца ежедневно ми е лошо на лекари ходих на психиатри,психотерапевти и ми казват че е на психическа основа да си пия хапчетата от психиатър деанксид и серопрам които него пия но е ефект имаше от денаксита към 15тия ден до 30тия ден се чувствах по добре сега походката ми се прецака нещо вървя като се едно ми е по къс кракът някакси стегнато и залитам имам чувството че ще падна а да стоя прав на едно място никакъв шанс на невролог ли да ходя или на психиатър ми е въпроса писна ми вече благодаря .

# 24
  • Мнения: 46 534
Невролог и ендокринолог.

Общи условия

Активация на акаунт