Раничка на шийката на матката

  • 7 332
  • 139
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 813
С това са ви гледали.Срстра ми има патологични изменения,но въпреки това докторът е казал,че няма да я пипат само.ще се следи, но и те работят за бебе,може би от това зависи.2а е тя

# 121
  • Мнения: 359
Ясно. Ще се консултирам с още доктори, но сега само го мисля. А според вас трябва ли нова цитонамазка? Моята е от ноември и пише 1 група, преди това съм била 2 група. Доктора ме пита правила ли съм, казах да ноември и до там.

# 122
  • Мнения: 31
Здравейте . Да ви попитам на някой доктор обяснил ли е защо да не се пипа раничката когато е малка? Какво се предполага да стане с нея, тя няма да изчезне. Единствено може да стане по-фоляма и да настъпят дриги измененкя. Не ми дадоха на мен точен отговор когато питах

# 123
  • Мнения: 813
Според мен ако жената не в раждала гледат да не пипат ,защото малко или.много е отстраняване на тъкан и после може забременявснето да е по-трудно🙄

# 124
  • Мнения: 359
Аз днес бях при репродуктивния доктор, който ме прегледа преди 2 седмици и му казах за тази раничка, за която ми каза вчера друг доктор...каза ми, че нямам никаква раничка, щом съм 1 група цитонамазка. Това може ли да е така? На кой да вярвам вече не знам? Казах му, че са ме гледали с колпоскоп и дори аз съм я видяла на монитора, нямаш раничка спокойно, ми отговори. Как е възможно по дяволите, още не мога да разбера?

# 125
  • Варна
  • Мнения: 5 307
Вероятно първият лекар те е гледал с по-добра апаратура и затова е успял да я види.

Аз имах раничка като бях на около 25 (нераждала) и ми я изгориха, но при мен беше наложително, защото имах болезнен секс заради нея. На колежка на същата възраст пък ѝ махнаха със замразяване, същият доктор. Всеки случай си е различен.

# 126
  • Мнения: 359
Вероятно първият лекар те е гледал с по-добра апаратура и затова е успял да я види.

Аз имах раничка като бях на около 25 (нераждала) и ми я изгориха, но при мен беше наложително, защото имах болезнен секс заради нея. На колежка на същата възраст пък ѝ махнаха със замразяване, същият доктор. Всеки случай си е различен.
От общо 4 доктора, само един я видя...не знам какво да мисля вече. И това, че съм с 1 група цитонамазка, означава че нямам раничка ли? Раничките показват друга група ли? Извинявам се много, но наистина нищо не разбирам и съм много объркана. А с вагинален ехограф, с който ме гледат останалите АГ, раничката вижда ли се?

# 127
  • Мнения: 476
Аз също съм 1-ва група, но раничка имам. Колпоскопията е оцветяване с различни разтвори под наблюдение с колпоскоп. Ако няма изменения и цитонамазката е 1-ва група не се препоръчват др. изследания и след година пак се правят същите неща. Ако има изменения се взима биопсия и се назначава изледване за НРV. Моята лекарка ми прави снимки и на следващия преглед ги гледа, за да види каква е била преди и каква е към момента.

# 128
  • Мнения: 359
Аз също съм 1-ва група, но раничка имам. Колпоскопията е оцветяване с различни разтвори под наблюдение с колпоскоп. Ако няма изменения и цитонамазката е 1-ва група не се препоръчват др. изследания и след година пак се правят същите неща. Ако има изменения се взима биопсия и се назначава изледване за НРV. Моята лекарка ми прави снимки и на следващия преглед ги гледа, за да види каква е била преди и каква е към момента.
Колпоскопията плаща ли се отделно? Защото аз не съм заплащала, бях с направление. Възможно ли е само с колпоскоп да ме е гледал, без колпоскопия? За изменения не е говорил.

# 129
  • Мнения: 40
Здравейте, записвам се да следя темата. Аз съм с две нормални раждания. Последното преди 1г6м. Имам раничка, която ми препоръчват да изгорят, защото с времето се изменяли в рак. Така ми каза онкогинеколога. Изследвах се за HPV и са отрицателни, но цитонамазката ми е II C група. Чакам и микробиология, защото най-вероятно имало възпаление.

# 130
  • Мнения: X
Момичета изчетох цялата тема. Днес следобед ще ми премахват моята раничка с лазер. Писала съм в някоя друга група положението , но накратко от лятота знам за нея уж само следене щеше да е , защото съм нераждала, всички цитонамазки в норма 2а група , колпоскопия в норма без изменения , обаче раната е огромна вече / а лятото беше много малка / Докторът каза , че заема две трети от шийката. Нямам изход вече , според него е най - добре да се премахне. Доверила съм му се та се надявам да спрат вече след премахването всички течения и инфекции , защото според него и според друг гинеколог всичко идва от раната ..... Стискайте палци , че съм малко уплашена

# 131
  • Мнения: 2
Момичета изчетох цялата тема. Днес следобед ще ми премахват моята раничка с лазер. Писала съм в някоя друга група положението , но накратко от лятота знам за нея уж само следене щеше да е , защото съм нераждала, всички цитонамазки в норма 2а група , колпоскопия в норма без изменения , обаче раната е огромна вече / а лятото беше много малка / Докторът каза , че заема две трети от шийката. Нямам изход вече , според него е най - добре да се премахне. Доверила съм му се та се надявам да спрат вече след премахването всички течения и инфекции , защото според него и според друг гинеколог всичко идва от раната ..... Стискайте палци , че съм малко уплашена

Здравей, би ли споделила повече? Как мина процедурата? Къде и кой ти я гори с лазер?

# 132
  • Мнения: 1
Здравейте, аз съм на 19год.откриха ми  HPV-6 и раничка на шийката на матката,след ходене по доктори се оказа че имам остра диспласия 3 група (пред раково заболяване)Гинеколога ми каза, че е задължително да се направи конизация и сега се притеснявам много.Можете ли да ме посъветвате при кой доктор да отида за самата манипулация?

# 133
  • Мнения: 5
При моя гинеколог не се работи "на око" и "по усет". Има си апаратура с камера, мониторът седи до главата ми. Имах възможност да наблюдавам с очите си самата манипулация. Имам и разпечатани снимки "преди" и месец "след".

Кой е докторът ви?
Къде преглежда?

# 134
  • Мнения: 1
Здравейте, някой има ли координати на д-р Татяна Абаджиева?

Общи условия

Активация на акаунт