Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 15

  • 42 771
  • 799
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 721
Момичета помагайте! След прекаран ковид косата ми започна много да пада и не знам какво повече да правя. Витамини пих по 2 на ден, желязо пих, шампоани бърках , сменях, маски мажа, нищо не помага. Темето ми очевидно е вече по-разредено. Пидстригвах я един път. Не искам да я режа повече, така мечтая за дълга коса, остава ми една педя до кръста. Възстанових я от хормоните и ми се сгъсти. Сега тая гад-ковида ме развали навсякъде и хормоните ми бърка макар, че съм на хзт, но за косата ми е жал.Помощ!

# 481
  • Мнения: 22 835
Момичета помагайте! След прекаран ковид косата ми започна много да пада и не знам какво повече да правя. Витамини пих по 2 на ден, желязо пих, шампоани бърках , сменях, маски мажа, нищо не помага. Темето ми очевидно е вече по-разредено. Пидстригвах я един път. Не искам да я режа повече, така мечтая за дълга коса, остава ми една педя до кръста. Възстанових я от хормоните и ми се сгъсти. Сега тая гад-ковида ме развали навсякъде и хормоните ми бърка макар, че съм на хзт, но за косата ми е жал.Помощ!
Нови изследвания: вит Д, Б12, щитовидни хормони, железен профил(феритин), фолиева киселина, хормони.В темата за косопад има изброени всички, които пряко влияят на косата.
След Ковид бях поднормена на феритин , високо ТСХ.Мои близки също дадоха отклонения в щитовидни хормони след болестта.

# 482
  • Мнения: 721
Правих пълна картина преди да почна витамини, всичко е изненадващо добре, нищо не ми липсва, за разлика от на мм.

# 483
  • Мнения: 22 835
Правих пълна картина преди да почна витамини, всичко е изненадващо добре, нищо не ми липсва, за разлика от на мм.
Не пълна картина кръвна, а конкретни параметри трябва.
Също витамините не трябва да са на долна граница, щитовидните : ТСХ да не е над 2, антителата да не са на долна граница.
Не само да са в референтните граници.

Последна редакция: ср, 13 окт 2021, 12:34 от ДХ3

# 484
  • Мнения: 7 987


Celika, нещо пиеш ли? на гинеколког кога си ходила последно?

Нищо не пия и честно казано, не помня кога ходих последно изобщо, но тази година не съм ходила със сигурност, а може и миналата да не съм. Със сигурност трябва да отида, но сега действам по други здравословни проблеми. А и вероятно трябва да изчакам да спре да зацапва това нещо. Е, ако не спре скоро, ще отида и така.

# 485
  • Мнения: 20 157
Няма защо да чакаш да спре да зацапва, отиди на гинеколог.

# 486
  • Мнения: 13 793
Няма защо да чакаш да спре да зацапва, отиди на гинеколог.

Може и да не спре да зацспва. И не е по-маловажни от другите здравословни проблеми.

# 487
  • Мнения: 20 157
И аз това казвам.

# 488
  • Мнения: 1 751
Момичета, от форума разбрах за меносан, но не помня дали в тази тема, или от темата ЗА менопаузата бяха повечето мнения. Въпросът ми е дали е подходящ за жени, които все още имат менструация, или по-скоро за тези без? Определено имам хормонален дисбаланс, задържам фоликули. Репродуктивния ми доктор в такива ситуации залага "на сигурно" да ги чистя с фемостон. Но в момента почивам от процедури и ми се иска да опитам да постигна някакъв баланс с фито. Честно казано всеки месец съм на прегледи и вече ми писна, мисля да си спестя поредното посещение.

# 489
  • Мнения: 478
Здравейте, момичета! Имам час при гинеколог след 2 седмици, но ме човърка, чета из интернет и реших да пиша тук. Със закъснение на цикъла съм и горещи вълни, и бях решила, че това може да са симптоми на втора бременност. Вместо това се оказа, че може да ми предстои менопауза. Sad На 35 г., но и майка ми и баба ми са влезли рано в менопауза. При майка мисля, че е започнал порцеса около 38 г.
Всъщност горещите вълни при мен започнаха няколко дена след втора доза ковид ваксина и реших, че може да е някаква странична реакция, но продължават вече месец без почивка денонощно. Исках да ви попитам при вас как се случват, колко често, на периоди ли са или като почнат нямат край? Чудя се дали да чакам прегледа или да си пусна някакви хормонални изследвания и направо с тях да отида, как мислите?

# 490
  • Мнения: 721
Пускай хормоните преди да отидеш да са готови за прегледа, ще си спестиш чакането и размотаването после, и без това пак ще ти ги назначат.
На тези години задължително трябва да се пие хзт(така мисля) за да продължи нормално цикъла до към 50 г.
Иначе вълните като почнат нямат край. Жестоки са. Чак ме задушаваха понякога, чак стигах до повръщане.

# 491
  • Мнения: 478
А какви хормони да пусна? Тсх панел миналия месец пуснах и всичко беше в норма.
Какво е хзт?

# 492
  • Мнения: 721
Полови хормони-LH, FSH, Eстрадиол, Тестостерон, Пролактин , някъде имат пакети и излизат евтино дори.
Хзт- хормоно заместителна терапия.

# 493
  • Мнения: 22 835
А какви хормони да пусна? Тсх панел миналия месец пуснах и всичко беше в норма.
Какво е хзт?
Какви са резултатите, видял ли ги е ендокринолог

# 494
  • Мнения: 20 157
Dara_30, при мен след първата доза ваксина започна адското потене, и приключи след втората доза. Според мен има връзка с ваксината, но кога ще отмине при теб, не мога да кажа.

Общи условия

Активация на акаунт