Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 67

  • 31 189
  • 757
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 130
Много неща могат да се направят
Изследване на втамин Д и Феритин  да са посредата
Да се взимат цинк селен магнезии  Б комплекс  метализирън  супер ензими с храната  има и за на гладно но не са ми в главата  . Инозитол и аствксин
Никакво кафе на гладно   или го спри на цяло цигарите също
Сокове от  моркови и цвекло и топла вода с малко лимонов сок на гладно люти чушки също и лютив пипер
Никакви зърнени освен грах и зелен фасул млякото и млечните също ако не можеш само кисело и то  домашно
Препоръчително  чаша костен телешки булион
И детоксикиране му е майката щото от хашимотото се задържат токсини

И само в допълнение на Biser, дори с риск да звуча като черна станция, много е възможно, даже да направиш всички тези неща, пак да няма подобрение, а вместо да се подобрят, нещата да се влошат, както се случи при мен, незнайно по каква причина. Simple Smile
     
  Да така е като няма ефект се гледа за инфекции и паразити в стумаха червата
А ензимите бяха тези

# 121
  • Мнения: 3 810
Възрастта винаги оказва влияние, но никога не е само тя причината, защото тогава нямаше да съществуват слаби дълголетници, въпроса е, че за б12 трябва да помислиш за поддържаща доза целогодишно (не е нужно да са инжекции, става и с подезични таблетки), също провери и стойностите на витамин д, може да прочетеш по-горе линка от мибобо, хубаво е да провериш и глюкоза и инсулин на гладно. Хашимото имаш, но не забравяй да си поискаш и ехограф за жлезата за да се види в какво състояние е, възможно е и да не ти предпишат хормон, а само следене (вече какво ще избереш си е твой избор).

Прочетох всичко в началото на темата. Много полезни неща сте събрали! Heart Витамините ще видим какво ще ми предложи докторката. Чак за 14.09 ми е часа. Тия дни точно това си мислех - поне вече знам от какво е. Ниския хемоглобин ми установиха по време на първата бременност преди 23 години. И от тогава все по-зле. През 2007 желязото ми е било 3. Та... възприемам че е за добро Simple Smile

# 122
  • Мнения: 2 687
За съвет: нормално ли е след един месец хормон по схема 1/половин хапче, да няма никакво мърдане на tsh? Беше почти 10, и сега е така.  
И за втори съвет: Единият доктор каза,че не е висок и ако се чувства човекът ок, може и да не пие хормон. Известен доктор. Много се изненадах. Да не би да не съм го разбрала?!
Ох, и трети съвет (много станаха!): Един друг доктор каза, че хормонът имал понякога влияние върху образувания в гърдите??? За сефте чувам, а то от доктор.

Последна редакция: вт, 07 сеп 2021, 20:16 от arino

# 123
  • Мнения: 63
За съвет: нормално ли е след един месец хормон по схема 1/половин хапче, да няма никакво мърдане на tsh? Беше почти 10, и сега е така.  
Какво значи половин хапче? 25 мкг?
Как са се променили FT3 и FT4?
Ако ги нямате проследени, проследете ги заедно с TSH.
Може дозата да Ви е малка.
Може и да има TSH-секретиращ аденом.
Успех с лекарите!

# 124
  • Мнения: 11 836
Колко мкг приемаш, това 1 /половин хапче, на никой нищо не говори. Може да вземаш хапче 25мкг, може да вземаш и хапче от 100мкг. Изследване се прави след 6 седмици (40-45дни) по-рано няма смисъл. Ако ти е малка дозата да, нормално е да не мръдне ТСХ. Какви са другите хормони също е важно ТСХ само не е миродавен, говорим го постоянно пише го и на първа страница.

# 125
  • Мнения: 2 687
Знам за другите, но лекарката искаше само тсх... Иначе отпреди месец другите са такива, че е видно Хашимото. Хапчето е 50мгк и дозата 25-50. Извинявам се, не се сетих,че има други. Този аденом прозвуча страшно! Да го мисля ли? Абе лекари, които не се вълнуват от фт3 и фт4 изобщо ли нямат идея какво правят? Може би да я сменям тогава?

# 126
  • Мнения: 63
Този аденом прозвуча страшно! Да го мисля ли?
Не.
Просто си вижте щитовидните хормони заедно с TSH, не чакайте на лекарите, те са обучени да действат по определени "протоколи" за лечение и проследяване;

# 127
  • Мнения: 2 687
Да се види как се променят след единия месец ли? Защото ги имам отпреди месец, ако е показателно, да ги цитирам точно.

# 128
  • Мнения: 175
Здравейте, чудя се от известно време, може ли да има връзка между хормоните и болка в ставите на пръстите.

# 129
  • Мнения: 2 687
ето ги преди единия месец: ft4 0.760 ng/dl, ft3 2.460 pg/ml, tat 8.78 iu/ml, mat 356.91 iu/ml

още тогава тази лекарка каза, че не й трябват всички, камо ли за това реверсивно.
кои лекари гледат по-сериозно, при кои се следите и сте доволни?

ще съм благодарна да ми отговорите на второто и третото питания, вкл. дали да се сменя лекарката, и без това е началото още.

# 130
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Привет отново! Днес бях на ехография на ЩЖ, лекарката каза, че жлезата има променена структура и едно възелче. Изпрати ме да си пусна антитела, но каза, че дори и да имам Хашимото, ще ми изпише само селен, тъй като ТSH  е добре.Явно повечето лекари ги интересува само TSH- то и нищо друго.Прилагам си всички изследвания, за да си кажете мнението и препоръките за лечение и добавки.
Група Показател   Вид материал       Резултат   Измерителна единица   Референтна област   Метод
Хормони
ТАТ (Tg Ат)   S        77.2       IU/ml     0 - 115     ECLIA *
A-TPO (MAT)   S       56       IU/ml     0 - 34     ECLIA *
Клинична химия
Желязо   S        17.6       µmol/l     6.6 - 29.5     PHOT
Специфични протеини, витамини
Ferritin   S        42.87       µg/L     13 - 150     ECLIA *
Витамин В12   S        226.7       pmol/l     145 - 569     ECLIA *
25-OH-Vitamin D   S       11.2       ng/ml     32 - 80     ECLIA *
Група Показател   Вид материал       Резултат   Измерителна единица   Референтна област   Метод
Хормони
TSH   S        2.37       µIU/ml     0.27 - 4.20     ECLIA *
Free Т4 (fT4)   S        12.01       ng/l     9.30 - 17     ECLIA *
Free T3 (fT3)   S        2.53       ng/l     2 - 4.40     ECLIA *
Insulin (на гладно)   S        4.23       mU/L     Оптимални ст.: < 10.0     ECLIA
IR HOMA Index           0.92            0 - 2.5     *
Клинична химия
Глюкоза   S        4.91       mmol/l     2.80 - 6.10     HK

# 131
  • Мнения: 2 580
Здравей, Arino,
Тук има доста мили хора, които помагат, но ти трябва да си по-конкретна. Така трудно някой ще те разбере и ще ти помогне.
Първо, трябва да дадеш цялата информация за изследванията, т.е. трябва да ги има и референтните стойности, защото са различни в зависимост от лабораторията. Виж в пубикацията под твоята как са написани.
Второ, кажи в кой град търсиш лекар? Аз съм доволна от моя и бих ти го препоръчала, но сигурно не живееш в моя град.
Никой не може да поеме отговорността да ти каже дали да смениш лекаря си, това си решаваш ти.
При всички положения е добре да си пускаш всички хормони, ако имаш финансовата възможност. Не ми се вярва да е достатъчен само TSH. Аз изобщо не питам моя лекар, направо си правя целия пакет преди посещението и му показвам резултатите, да си гледа каквото трябва.
На мен преди първото посещение TSH ми беше 5.1. След един месец прием на л-тироксин, падна на 1.42. (Знам, че се мери след 45 дена, но от репродуктивната клиника ми искаха след един месец.). Така че, с правилната доза има ефект и по-рано.
Така че, структурирай си по-добре въпросите, направи това, което е добре за теб, а не за лекаря и съм сигурна, че ще получиш отговори на въпросите си.
За мен всичко е все още ново, така че още се уча и не смея да давам съвети.
ето ги преди единия месец: ft4 0.760 ng/dl, ft3 2.460 pg/ml, tat 8.78 iu/ml, mat 356.91 iu/ml

още тогава тази лекарка каза, че не й трябват всички, камо ли за това реверсивно.
кои лекари гледат по-сериозно, при кои се следите и сте доволни?

ще съм благодарна да ми отговорите на второто и третото питания, вкл. дали да се сменя лекарката, и без това е началото още.

# 132
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Жижи,
витД и Б12 са ти ниски и тях трябва да ги взимаш.
Според мен си за хормон, фт3 и фт4 също не са оптимални. Имаш ли симптоми: умора, косопад, суха кожа, раздразнителност?
Ако имаш то помисли за хормон.

# 133
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Да, имам симптоми- суха кожа, късаща се коса, чупливи нокти, запек, много забравям. Аз съм готова да започна хормон, но имам нужда от помощ с дозировката. С колко точно да започна и с кой продукт? За Б12 и Д е ясно, че ги започвам веднага, но не мога да се ориентирам антителата как са, едното ми се струва високо.

Последна редакция: чт, 09 сеп 2021, 08:20 от Жижи

# 134
  • Мнения: 63
Жижи, както вече ти казаха, наваксай си D и B12;
Това е фокусът ти в момента.
Хормонът няма да "заличи" симптомите ти, докато те са ниски. После си виж щитовидните, вероятно ще са по-добри.

Общи условия

Активация на акаунт