За кого ще гласувате в неделя?

  • 6 025
  • 209
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 841
Много ми се иска да попитам нещо тези, които гласуват и които така яростно нападат негласуващите. Защо не ходя да гласувам вече го обясних доста подробно в предишната тема и не ми се повтаря. Постоянно ни обвиняват (нас, негласуващите), че ние сме виновни, че страната е на този хал и че ние сме отговорни с негласуването си за избора на лошите политици.
       
           Питам вас, гласуващите, в какво се изразява вашият принос, отивайки да гласувате с ясното съзнание, че този, когото избирате, не е подходящ за този пост? Защо, избирайки неподходящ човек, си мислите, че правите добро за страната и се проявявате като добри и съвестни граждани? Та вие сте наясно, че той няма да бъде полезен за народа си, не го одобрявате и пак ходите и го избирате, т.е. давате съгласието си той да безчинства безнаказано 5 години. Не се ли чувствате отговорни за лошия си избор?
          Въпросите ми не са насочени към тези, които одобряват кандидата - те няма нужда да отговарят, защото знаят какво правят - те поне за момента го харесват и вярват, че ще дочакат добро от него.

          В комунистическо беше задължително да се гласува - нема нискам. Сега е "демокрация" - аз имам право да гласувам, имам право и да не гласувам - ще се възползвам от него. И няма да ми тежи на съвестта изборът на лош политик - аз не съм избрала никого, не съм си пуснала гласа за човек, за който предварително знам, че няма да се справи.
           Лека нощ!

# 106
  • MUC
  • Мнения: 297
Съвсем сериозно, страшно съм любопитна как биха гласували всички онези, които цяла седмица ни убеждаваха какво предателство към нацията е отказът от гласуване и същевременно са тъмносини и в червата? Тези, които викаха: "Кой не скача е червен!" и "Четиридесет и пет години стигат!", и "Уууууууу" на червените бабички?
Дали ще направят компромис и с кое точно свое убеждение? Ако искат да пишат анонимно, интересува ме мнението им, а не кой конкретно го е писал. Моля!  Praynig

ПП Иначе им съчувствам от все сърце!  Peace

Точно в момента нямам време да доизчета темата, затова направо отговарям на твоя постинг, че е близо до моята ситуация. Не съм крещяла "Кой не скача е червен!" и т.н., не ми е в стила, но имам малко или повече "сини" убеждения и на първия тур гласувах за Беронов. На балотажа категорично ще гласувам за Първанов - имам своите причини да го недолюбвам и една от тях е политическата му принадлежност. Но смятам, че всеки, който се чувства поне малко отговорен към България, трябва да даде гласа си срещу Сидеров. Не знам дали мнозинството хора дори тук - във форума, си дават сметка ако не за друго, то поне какво унижение ще бъде за България да има за президент тоя смешник и психично болен. Да не говорим как ще гледат на нас "цивилизованите" държави, ако си изберем човек с подобни убеждения за президент... България, току-що приета в Евросъюза и считана за "развита демокрация"... Пази Боже!...

Може да не подкрепям БСП, но дори това не е в състояние да ме спре да дам гласа си в случая.

Сега виждам и въпроса на Маги ДС - постингът ми отговаря и на твоя въпрос. Просто за мен Сидеров е много, много по-голямо зло от Първанов. И единственият начин да направя нещо, за да попреча Сидеров да стане президент, е да гласувам за Първанов. В случая не мога да си остана вкъщи, просто ми се струва твърде малко... протестът ми срещу това чучело е много по-силен от едното негласуване.

# 107
  • Мнения: 677
Ше ме уморите с тва по-голямо и по-малко зло..
Аз пък не мисля че Първанката е по-малкото зло..Те и двамата са си двете страни на една и съща монета..
Никой не може да ме накара да гласувам за по-малкия палячо..
Тайно стискам палци на Болен..Така ни се пада!
А и мисля,че би помогнал на ЦСКА да влезе в Шампионска лига..

# 108
  • София
  • Мнения: 2 623
4. и е агент/доносник/  ГОЦЕ!!!!
Е, слава богу никога няма да гласувам за комунист, а и се надявам и мойте деца да не го правят!

Първо искам да вметна, че за мен не е от значение дали е бил служител на ДС или не и преди да скочите ще се обоснова.
Това, което знам за онова времее, че не е имало искам не искам. Идват при теб и ти казват, че или ставаш сътрудник на ДС или цялото ти семейство заминава на почивка в Белене /ако се сещате какво искам да кажа/ Ами не ще стана сътрудник на ДС ами и на съветското разузнаване и КГБ ще стана сътрудник. Така че темата ДС по никакъв начин не ме вълнува и дори ми е смешно като размахат тези досиета.
Второ - не симпатизирам на никоя партия - признавам си. Изредиха се всички да управляват, резултата - Държавата е клоака от всякъде. Обаче бих гласувала за свестен човек независимо от коя партя е. Аз не гласувам за цвят, а за личност. Сигурна съм, че голяма част от тези които се бият в гърдите, че са ултра мега сини и в червата или червени в мозъка изобщо не знаят аджеба какво точно означава това, в смисъл каква идея защитават, по какво сините се различават от червените като оставим миналото. Голяма част от днешните ултра сини са живели на широко и когато родителите им са били червени. Поправете ме ако греша. В този ред на мисли искам да кажа, че всички са еднакви и всички са във властта за пари, но не за народа, а персонално за тях и техните близки. Същото както във футбола - футболистите от различните отбори след мач си стискат ръцете, а в банковите им сметки постъпват астронимически суми. В същото време привържениците им се избиват по улиците. Спирам щото иначе нямам спирка  Crazy

# 109
  • Пловдив
  • Мнения: 14 139
Не гласувам за фашисти и комунисти.

# 110
  • Мнения: 4 978
Имам въпрос към запознатите с принципите на гласуването и разпределянето на гласовете:

Ако на балотажа гласуват n от имащите право на глас (и n<50%), за Първанов гласуват - x, за Сидеров - y, недействителни - z и x/n<50% какъв ще е резултата от вота?

Стана малко като задачка по математика, но се надявам да сте ме разбрали и някой да отговори.

# 111
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Идват при теб и ти казват, че или ставаш сътрудник на ДС или цялото ти семейство заминава на почивка в Белене /ако се сещате какво искам да кажа/ Ами не ще стана сътрудник на ДС ами и на съветското разузнаване и КГБ ще стана сътрудник. Така че темата ДС по никакъв начин не ме вълнува и дори ми е смешно като размахат тези досиета.

Ами да излезе открито и да го каже.
Като няма от какво да се притеснява - да инициира отваряне на досиетата.
Всеки, чиято съвсет е чиста не би имал притеснения да го направи.
Какво се крият като шушумиги?

...аз вече не вярвам че досиетата са това което са били.
Имаха достатъчно време да почистят. Червени, сини, жълти...сигурно всички са като капки роса вече.

Още си спомням как пишеше приятелски писма на Милошевич и говореше против НАТО.
Фурнаджийска лопата, станал президент веднъж благодарение на наказателен вот и сега пак ще стане поради същата причина.

Халал да му е.
(казано на майчин език).
Аз няма да участвам в избирането му.

# 112
  • Мнения: 258
Тайно стискам палци на Болен..Така ни се пада!

Ами на такива като теб, които му стискат палци със сигурност им се пада. Лошото е, че при успех на Болен, ще бъдат прецакани и останалите. Но за щастие, изглежда, че това е максимумът на възможностите му и няма да успее да застане начело на държавата ни.

# 113
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706

На балотажа, дори да са по-малко гласувалите от 50%, се избира президент.

# 114
  • Мнения: 4 978

На балотажа, дори да са по-малко гласувалите от 50%, се избира президент.

Благодаря, но има и друго - ако в резултат на много недействителни бюлетини, процентния дял на І-вия по вот е под 50% какво става? (Нали недействителните се отчитат, като % от общия брой гласували)

# 115
  • Добрич
  • Мнения: 3 223

На балотажа, дори да са по-малко гласувалите от 50%, се избира президент.

Благодаря, но има и друго - ако в резултат на много недействителни бюлетини, процентния дял на І-вия по вот е под 50% какво става? (Нали недействителните се отчитат, като % от общия брой гласували)
Мисля, че при всички случаи получилият повече гласове печели.

Последна редакция: вт, 24 окт 2006, 09:20 от anuschka

# 116
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
На втория тур е избран този кандидат, който е получил 50% + 1 от действителните гласове. От тук следва, че недействителните бюлетини са единствено и само демонстрация, нищо друго.

# 117
  • Мнения: 639
Ще ми се да отида и да гласувам за по-малкото зло,но ме мързи.Не съм тъмно синя,но и не розовея.За кафявото трудно ще се хвана,освен на пролет, ако не ми поставят диагноза Mr. Green,след като изкарам зимата с децата в къщи.Едва ли ,обаче мога да изкукам толкова.

# 118
  • Мнения: 2 543
Първо искам да вметна, че за мен не е от значение дали е бил служител на ДС или не и преди да скочите ще се обоснова.
Това, което знам за онова времее, че не е имало искам не искам. Идват при теб и ти казват, че или ставаш сътрудник на ДС или цялото ти семейство заминава на почивка в Белене...

Е, как де не е имало "не искам"? Ти сама се опровергаваш със следващото си изречение. Имало е. Да избереш да не доносничиш срещу приятелите и съседите си, хората , с които си пише пиенето, дето се казва. И какво? Да обезмислим акта на несъгласие, който са предприели сума ти хора, избирайки Белене? Искате да кажете, че те са някакви глупави идеалисти ли? Май Коритаров успя окончателно да размие представата за морал и лоялност. ooooh!

# 119
  • Мнения: 78
Съвсем сериозно, страшно съм любопитна как биха гласували всички онези, които цяла седмица ни убеждаваха какво предателство към нацията е отказът от гласуване и същевременно са тъмносини и в червата? Тези, които викаха: "Кой не скача е червен!" и "Четиридесет и пет години стигат!", и "Уууууууу" на червените бабички?
Дали ще направят компромис и с кое точно свое убеждение? Ако искат да пишат анонимно, интересува ме мнението им, а не кой конкретно го е писал. Моля!  Praynig


Едното няма нищо общо с другото .Ако трябва да избираш между Хитлер и Сталин, кого ще избереш?!Пак ли ще гласуваш , за да упражниш правото си на вот?!Понякога да не гласуваш изразява много повече обществена позиция .

Общи условия

Активация на акаунт