Любители на кучета - 121

  • 25 881
  • 775
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 3 592
Заминаваме за седмица и оставихме Айк на щерката. Сега ми праща снимки и ме уверява, че той е щастлив, а на мен ми е тъпо. Sad

# 466
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021

Ето ни и нааас





Снощи плаках и Ерос се разплака с мен. Досега не ми се беше случвало, мучеше като крава. 😃 И бързо ми оправи настроението и започнах да се смея. Grinning
А от няколко дни имаме някакъв проблем. Може би малко внимание му липсва сега, разбирам го, но скоро ще наваксаме всичко... Вечер, когато ММ се прибере, Еро не иска да излезе с него. Въобще не отива при него, дърпа се, трепери. Аз му слагам повода, изкарвам го във входа и когато ММ го поеме, се напишква. Надявам се да е временно, може би му липсват дългите разходки с мен и Мони и по този начин го изразява, миличкият ми.


Раздаваме любов на всички ♥️

Скрит текст:
2седмици до термин, не мога да повярвам...

# 467
  • под тепетата
  • Мнения: 9 332
Леле, колко си хубава, Despi, пу-пу!
Има ли нещо ново около мъжа ти - миризми да речем, че така да реагира Ерос? Кака Мони няма ли да е градинарче скоро?

# 468
  • Мнения: 73
Привет отново и от нас с Руби! Simple Smile

Позагубихме се малко, но бяхме на море, после се премествахме и малко не ни остана време да пишем тук Simple Smile

Междувременно Руби стана вече на 4 месеца и от няколко седмици започнахме да го оставяме сам за по няколко часа вкъщи. Има си клетка, в която сам влиза и си спи там, но тя стои с отворена врата и не я затваряме никога. Въпреки това, когато е сам, го ограждам с разни подръчни материали, за да стои в коридора, и онзи ден в стремежа си да се измъкне и да излезе, беше прогризал стената в коридора и беше проял перваза на ламината този разбойник. Как ще ме посъветвате да процедирам от тук нататък с него, първо куче ни е, пък не искаме след него да правим основен ремонт… Търсих и разни ограждения в нета, но все ми се виждаха скъпички. Ако имате идеи, са добре дошли ☺☺☺

А ето го и малкия пакостник:



Още откакто го взехме, му текат тези сълзички доста обилно, но ни увериха от развъдника, че му нямало нищо уж. Въпреки това нас ни притесняват и мислим да го водим при специален ветеринар за това. Според вас има ли повод за притеснение?

# 469
  • София
  • Мнения: 396
Здравейте, пиша ви с молба за съвет. Нашето кученце голдън на 8 месеца е постоянно с разхлабен стомах. /оправя се, разхлабва се, пак се оправя и т.н/. Хранехме с Essential,  сменихме плавно с Acana - без особен ефект.  Последния месец е на лечебна храна и от 2 седмици е ОК, въпреки че и лакомства даваме. Сега предстои да спрем лечебната храна и не мога да реша с какво да я храня. Ако някой е имал подобен проблем, моля да ми пише.

# 470
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
alcazar, какво значи за вас разхлабен?
Акуто омеква ако кучето се прехранва. Ако има къркорене на червата, газове, проблеми със стомаха е друго. При такива проблеми съм давала пробиотик - Fortiflora, лечебна храна.
Моето куче също в бебешкия период имаше проблеми със стомаха, които аз му докарах.
Започнах да храня с Little Wolf of Wilderness Junior Wild Hills - храната има и картоф, пооправи се, започна и да я яде с желание.
Много момичета тук хранят със сурово месо и са доволни. Но това изисква хубав и голям фризер и доста по-голям ангажимент от гранули.

# 471
  • Мнения: 4 778
Здравейте, пиша ви с молба за съвет. Нашето кученце голдън на 8 месеца е постоянно с разхлабен стомах. /оправя се, разхлабва се, пак се оправя и т.н/. Хранехме с Essential,  сменихме плавно с Acana - без особен ефект.  Последния месец е на лечебна храна и от 2 седмици е ОК, въпреки че и лакомства даваме. Сега предстои да спрем лечебната храна и не мога да реша с какво да я храня. Ако някой е имал подобен проблем, моля да ми пише.

Ние имаме подобен проблем, също беше с разстройство нашето кученце и после на лечебна храна, също отново захраних със старата, но минаха два дни на старата / Акана  / и отново започна разстройство. Доктора каза да минем изцяло на лечебна / гастро на Роял Канин / , т.е отсега нататък да яде само нея, на мен не ми допада това, но няма друг начин.

# 472
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Благодаря, Билянка! ♥️
Няма нищо ново около ММ, дори ние с Мони сме тези, които се прибираме с миризми на различни котки и кучета, защото гушкаме и милваме всичко в парка.
Монката няма да ходи на градина засега, може би догодина, то май стана и задължително от 4 годишна възраст.
В една група във Facebook един човек беше споделил, че дъщеричката му тръгнала на градина и кучето по цял ден тъжи за нея милото и към 13 часа отивало в спалнята и чакало момиченцето да си легне, пък него го няма. Представям си каква радост е, когато се прибира. ♥️

# 473
  • Мнения: 18 533
И Вълчан започва да се “забавлява”, когато остане повече време сам. Това е от вчерашното оставяне:


Когато го оставяме за малко време (2-3ч.) няма проблем, но със започването на учебната година ще трябва поне по половин ден да е сам и вчера за втори път заварихме хаос. На всичкото отгоре е започнал да си отваря вратите, а не можем да намерим ключа от стаята на децата. За коридора сме се примирили, че ще правим ремонт. Той си беше за ремонт и от преди това заради децата.

Какво правим за момента - заключваме стаите, давам му дентално лакомство на излизане, така че да започне да свързва излизането с хубаво нещо и…се надявам да не прегризе стената, за да отиде за компания при съседите. Joy

# 474
  • Мнения: 2 433
Ние сменихме бравите с тип топка, Тара не беше толкова настоятелна, но знаете колко пъти Кая си отваря складовата и хрупа гранули. Ще минат и тия бебешки/пубертетски периоди, изтощавайте ги преди да ги оставите сами, ако са изморени и искат да спят имат по-малко мерак да вършат дивотии.
За чувствителните стомаси, пробвали ли сте храна с монопротеин? Кая само това и понася иначе е на мек изход, без значение колко $ е чувалът. Установих, че най-добре и понася taste of the wild с риба и сега на това наблягаме. При пъпи храните обаче не са много монопротеиновите и трябва да гледате състава, пилето е нещо което избягвам, защото на моите им се отразява разхлабващо.
Деспи, Ели много сте ми мили ❤ Чакам ви бебоците с нетърпение, кучовците ще свикнат, къде ще ходят.

# 475
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 277
Добро утро и честит празник на всички именници.Здраве, успехи и много любов:heart_eyes:

# 476
  • Мнения: 18 533
Хибискус, лошото е, че излизаме сутрин рано и няма много време за голяма разходка. ММ става в 6:20, за да го изведе поне 40 мин. Като половината разходка е само обучение (нали и то изморявало уж). Има разходка с топка после по обяд и вечер е голяма, дълга, с много тичане.

# 477
  • Мнения: 2 433
Там е разковничето, кофти е да се става рано, знам, но поне докато е пубер още опитайте сутрешните да са по-дълги. Обучението изтощава, но първо трябва да се е натичал (по мои наблюдения, съвсем не претендирам да съм инстанция за методи на обучение).

# 478
  • Мнения: 18 533
Разбирам го много добре това. Ще го измислим. Може да увеличим малко разходката, но да включим една част да е игра с фрисби (новото любимо нещо). Засега игрите сме ги оставили за обедната разходка с щерката, а ние се концентрираме върху обучение (сутрин) и социализация (вечер).

# 479
  • Мнения: 147
Колко многоо данъци сме пропуснали. Напоследък нямах никакво време да следя всеки ден,но наваксах. Предстои ни преместване, ремонти, изнасяне лудница е. Отделно да ви се похваля Майки вече се разхожда и се СУУПЕЕЕЕР послушен ПУ-ПУ. Върви плътно до мен не се тегли,спира до подуши нещо,но като викна “Хайде” идва. До тук добре сега и да се и оплача. Страшен пакостника вкъщи. Онзи ден да хване пердето да го дърпа, откъсва корниза, а той пада и чупи от удара прозореца, за щастие той в добре нямаше му нищо само се беше стреснал. Оправихме прозореца всичко точно до снощи. Оставих то за 1 час сам когато се върнахме беше отворил някак шкафа и беше взел боя са обувки от тези дето се топят с гъбичка. Беше ял от боята я гъбичката беше изядена. Нямаме денонощна клиника та хайде активен въглен, цяла вечер нищо му нямаше, дивееше и сутринта ставам в 6 за работа той милия си изповръщал всичко. Хайде до работа тичам (добре че е близо до вкъщи) пускам молба за отпуска за днес, връщам се в колата и на лекар. Между временно пред този 1 час докато отвори клиниката повръща още, а аз просто бях стресирана,че не знаех на кои хора съм. Удариха ни 2 инжекции (една за натравянето и една да овладеем повръщането) и сме извадили късмет,че имат активен въглен и му дадох. Лекарката каза,че той е успял да абсорбира повечето защото си беше нормален, тичаше, играеше му се. Та така до довечера сме на гладна стачка иска не иска, пием чай от лайка разреден с вода за коремчето и утре сме пак на преглед. Общо взето тази седмица от поразия на поразия. Но пък вече в стаята в която в има само една закачалка която е монтираната на стената, да се надяваме здраво. Grinning
Надявам се всички да сте здрави и добре. ❤
Хайде и от нас данък на едно пакостливо зайче.

Общи условия

Активация на акаунт