Медицински център за репродуктивно здраве Ню Лайф (In Vitro New Life) - Тема 4

  • 19 995
  • 197
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 188
Здравейте! Тъй като масово се изписва фраксипарин след трансфера, а е изчерпан в аптеките и складовете, успявате ли да намерите? Дали все още го има някъде? Или евентуално ще сме само на аспирин протект.
Ако нямаш тромбофилия може да си на аспирин само. Иначе проверете в аптеките покрай болниците би трябвало да има някаде по складовете.

Нямам тромбофилия, само намалено с 30 % усвояване на фолиева киселина, но ми го изписаха през ден и имах успешен трансфер. Обаче бих се радвала ако може само на аспирин, защото ми се получаваха бучки и сърбеж от него и едвам издържах да го слагам.

# 46
  • Мнения: 703
Здравейте! Тъй като масово се изписва фраксипарин след трансфера, а е изчерпан в аптеките и складовете, успявате ли да намерите? Дали все още го има някъде? Или евентуално ще сме само на аспирин протект.
Ако нямаш тромбофилия може да си на аспирин само. Иначе проверете в аптеките покрай болниците би трябвало да има някаде по складовете.

Нямам тромбофилия, само намалено с 30 % усвояване на фолиева киселина, но ми го изписаха през ден и имах успешен трансфер. Обаче бих се радвала ако може само на аспирин, защото ми се получаваха бучки и сърбеж от него и едвам издържах да го слагам.
И аз съм със същата мутация без тромбофилия, и го стартирах чак в 7 месец като се дигнаха стойностите. Просто трябва да се следят по-изкъсо.

# 47
  • Мнения: 188
Здравейте! Тъй като масово се изписва фраксипарин след трансфера, а е изчерпан в аптеките и складовете, успявате ли да намерите? Дали все още го има някъде? Или евентуално ще сме само на аспирин протект.
Ако нямаш тромбофилия може да си на аспирин само. Иначе проверете в аптеките покрай болниците би трябвало да има някаде по складовете.

Нямам тромбофилия, само намалено с 30 % усвояване на фолиева киселина, но ми го изписаха през ден и имах успешен трансфер. Обаче бих се радвала ако може само на аспирин, защото ми се получаваха бучки и сърбеж от него и едвам издържах да го слагам.
И аз съм със същата мутация без тромбофилия, и го стартирах чак в 7 месец като се дигнаха стойностите. Просто трябва да се следят по-изкъсо.

Аз правих изследвания и го спрях в 12 седмица, така ми каза д-р Петрова. Не съм имала проблеми до края.

# 48
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
В друга клиника към, но това няма особено значение. Имам същата мутация, на Клексан съм от деня на трансфера. Само че при мен се налага поддържаща терапия с Утрогестан, който още слагам, нищо че съм в 35 г.с. През цялата бременност до момента следим коагулация всеки месец и стойностите са в норма. Евентуално след 36 г.с. ще ми го спрат, но това ще разбера след няколко дни на прегледа. До тогава докторът твърдо каза - слагаш го. Още в 15 г.с. го уточнихме този въпрос, когато ми спря една част от лекарствата и ми намали Утрогестана на 2х1. Освен това пия и Аспирин протект.

# 49
  • Мнения: 36
Здравейте на всички.За сега само ви четях,но най-накрая реших и аз да пиша.Преди месец получих заповедта си и миналата седмица бях при д-р Петрова.Каза ми да отида на втори ден от предстоящата ми менструация.Преди това ме попита дали искам да започваме или да изчакам празниците.Аз казах,че започваме.От прочетеното,обаче оставам с впечатление,че не се започва направо със стимулация,а с противозачатъчни.
Притесних се,ако е така дали няма да се проточи и по време на празниците.
При всички ли се започва с прием на противозачатъчни?
За мен ще е първо и инвитро.

# 50
  • Мнения: X
Здравейте на всички.За сега само ви четях,но най-накрая реших и аз да пиша.Преди месец получих заповедта си и миналата седмица бях при д-р Петрова.Каза ми да отида на втори ден от предстоящата ми менструация.Преди това ме попита дали искам да започваме или да изчакам празниците.Аз казах,че започваме.От прочетеното,обаче оставам с впечатление,че не се започва направо със стимулация,а с противозачатъчни.
Притесних се,ако е така дали няма да се проточи и по време на празниците.
При всички ли се започва с прием на противозачатъчни?
За мен ще е първо и инвитро.
От това,което чета явно е масова практика в клиниката да се изписват противозачатъчни преди започване на процедурата. Края на Април месец приемах Ясмин след, което на 2 МЦ се започна стимулацията ми. Обясни ми се ,че е добре да пия противозачатъчни, за да си починат яйчниците и да няма задържани фоликули.
Желая успех на всички!

# 51
  • Мнения: 36
Тя само ми каза да отида на втория ден -гладна и жадна в 8:00.
Не ми обясни как ще започнем.Каза ми,че всеки път ще ми обяснява по малко.След това ме заведе при сестрите,за да ми оформят картон.
Не знам дали планува да ми изписва противозачатъчни,защото ако е така със сигурност ще се проточи до празниците.
Успех на всички.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 212
И аз съм в същото положение в клиниката в Бургас. Искат да започваме януари защото ако започна противозачатъчни няма да успеем декември заради празниците. Но ще се опитам да убедя др да започнем без противозачатъчни. Явно си е практика в тази клиника да ги изписват защото не навсякъде е така...

# 53
  • Мнения: 36
При мен,погледна календара и не ми предложи януари.
Надявам се да е преценила да започне директно със стимулацията.
Тази седмица ще пускам TSH.
Разбрахме се да и го занеса и ще я питам.

# 54
  • Мнения: X
Здравейте! Някоя от вас дали си е вливала Октагам? Ако да, от къде се е снабдила с медикамента? Трябва ми спешно. След консултация с доц. Русев ми е изписано вливка с имуноглобулин 5 ге, но д-р Петрова не иска българския имуновенин, който го намерих , Ами иска Октагам. Но уви, никъде не го намирам. 🤔😭

# 55
  • Мнения: 1 221
Момичета, има причина да изписват противозачатъчни. Като човек вървял по този път четири години, ще ви кажа: имайте търпение и не пришпорвайте нещата. Не можете да си представите колко малко време е един месец в сравнение с времето, което ще чакате след пункция, след трансфер. Не се месете в работата на лекарите от нетърпение.
Клексан/Фраксипарин се изписва на всички жени след стимулация, поради риск от кръвосъсирване от високи хормони. Поне за свеж трансфер винаги е така

# 56
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
Да допълня teri. Изписват се и след ЗЕТ, заради високите дози прогестерон, който приемаме и който сгъстява много кръвта. В 36 г.с. съм и още го слагам, другата седмица вече ми го спират, но аз спрях Утрогестана преди 2 дни. Аз вземах и АП, него ми го спряха преди 2 дни също.

# 57
  • Мнения: 68
Здравейте, предстои ми инсеминация плануваме я за следващия цикъл. Въпроса ми е ако вторият ден от цикъла ми се падне събота или неделя ,има ли дежурни мед.лица в клиниката които могат да ми вземат необходимите изследвания или трябва да чакам следващ цикъл ?

# 58
  • Мнения: 36
Здравейте, предстои ми инсеминация плануваме я за следващия цикъл. Въпроса ми е ако вторият ден от цикъла ми се падне събота или неделя ,има ли дежурни мед.лица в клиниката които могат да ми вземат необходимите изследвания или трябва да чакам следващ цикъл ?
На мен д-р Петрова ми каза,че ако е събота,винаги има дежурни лекари,но да отида към 9 часа,а не в 8.А ако се падне в неделя,ми каза да ида в понеделник.
Сега чакам да ми дойде,никога не съм била толкова нетърпелива:grinning:

# 59
  • Мнения: 68
Здравейте, предстои ми инсеминация плануваме я за следващия цикъл. Въпроса ми е ако вторият ден от цикъла ми се падне събота или неделя ,има ли дежурни мед.лица в клиниката които могат да ми вземат необходимите изследвания или трябва да чакам следващ цикъл ?
На мен д-р Петрова ми каза,че ако е събота,винаги има дежурни лекари,но да отида към 9 часа,а не в 8.А ако се падне в неделя,ми каза да ида в понеделник.
Сега чакам да ми дойде,никога не съм била толкова нетърпелива:grinning:
Благодаря ви за отговора , тъй като вече два месеца пропускам инсеминация точно заради това кога ми идва за следващия месец , вече ще знам. Благодаря ви и ви пожелавам успех и положителен резултат.

Общи условия

Активация на акаунт