за киселото мляко

  • 2 985
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Това ми допада най-много natural wholemilk set:

# 16
  • Мнения: 1 526
Тук има същото на вкус като в БГ. Има и Данон. Плодовите са с истински плодове и са много приятни.
Разфасовките 250 гр. или ...3 литра  Twisted Evil
При нас много върви!
Децата всяка сутрин си искат Актимел.

Последна редакция: пн, 23 окт 2006, 21:39 от Tali Dan

# 17
  • Мнения: 907
По вкус - Бифидус добре го докарва (с бактерии бифидус и а...лус, т.е не ca bulgaricus) c бaктерии ядох едно немско, ама не си спомням марката. Гледам винаги да е с бакт. култури, че иначе са наблъскани с аромати, пълители и сметана - полза никаква.



Ползвам го изцедено и за салата Снежанка - добре става.

Последна редакция: пн, 23 окт 2006, 21:15 от MegiX

# 18
  • Мнения: 1 116
Най-хубавото тук кисело мляко за нас е това дето аз правя, купувам органик и подквасвам, става много гъсто.



Напоследък обаче нещо не ми се занимава. Най-хубавото купено е гръцкото, Тотал в Trader Joe's и The Greek Gods има го в по-големите магазини.



# 19
  • Мнения: 3 491
Tannita, подкрепям, че това гръцкото е великолепно.  Heart Eyes Не навсякъде го има обаче, в редовите суперкаркети при нас го няма, има го в един супермаркет за органична храна, Whole Foods, не знам дали е верига в страната или местен супермаркет.

# 20
  • Мнения: 636
ние пък си купуваме само БАЛКАН
дащеря ми пие само кисело мляко от както спрях да я кърмя и определрно 1 на ден не ни стига  Laughing

И ние това купуваме - не намирам разлика от нашенското к. мляко.
А как се храни детето с кисело мляко? От каква възраст? Слага ли се нещо допълнително, разрежда ли се? Интересувам се за времето, когато спрем кърменето. Имам известни резерви към АМ (повръща го  Sad ).

# 21
Ами ние си квасим,откакто сме дошли,от това 2%масленост,със синята капачка.
 Винаги имам в хладилника Peace Може би защото няма по магазините,но тук ядем
повече кис.мляко,отколкото в Бг Wink

# 22
  • Мнения: 3 367
блажка ,
верига е хол фудс,ние много го та1им,там органик прясното мляко е най -на далавера;

това кис.мляко на таннита го видях оня ден в майерс,ма много пари бе, 2.30$ май беше за една малка кутиика..
**
аз кисело мляко дадох след 9 м на 2те деца- органик,йо-йо бейби,жълти и лилвави,бъркам ги с каша за плътност;не мисля 1е е редно да замества формулата(макар и двамата със съпруга ми да сме отгледани с кис.мляко,нямало е амове)

# 23
  • Мнения: 295
По Полско караме на всевъзможни кефири, йогурти и псевдокисели млека. Напоследък една полска фирма се е хванала да прави jogurt bałkański, който е доста гъст и горе-долу прилича на бълг. кисело мляко.
Аз пък забелязах със сиренето, че имам проблем като си ида в БГ - много ми е солено и освен на шопска, май вече не го ям иначе. Иначе и при нас я има гръцката фета. Почти не купува от нея. Много рядко. На детето купувам нормално бяло сирене, дето е като изварата и му го давам я в каши, я на сладко с някое плодово пюре. Познати като идват от Германия ни носят от турците листи за баница и сирене - тогава върви сиренето.

# 24
  • Мнения: 185
Днес пробвах едно кисело мляко и беше направо страхотно на вкус, 500гр. био от Норма, но може и да го има и на други места. Иначе от Тip (на Extra и real)това си го бива. Пробвала съм и от малките опаковки (не помня на коя фирма), около 200гр. и не ми хареса въобще, имаше неестествен вкус.
Ще пробвам и да направя сама кисело мляко в блиzките дни от H-Milch,  дано да се получи.

# 25
  • Мнения: 2 292
от лидл киселото е добро zа готвене. ядем доста кисело мляко, вzимаме от турския с 10% масленост. ще кажете , колко не е полеzно. да ама е мног овкусно  Wink zа малкия вzимаме био от минимал, или от едно съседно селце имат коzарник с магаzинче, та коzето кисело  и прясно му харесва  Wink

# 26
  • Мнения: 11 315
.
Ще пробвам и да направя сама кисело мляко в блиzките дни от H-Milch,  дано да се получи.
Вени, не си хаби патроните.
На мен ми е ставало кисело само ако взема прясно от кравар директно. Twisted Evil

# 27
  • Мнения: 382
Здравейте.Тук има само два вида кисело мляко и не са от наи-добрите.Но едното е малко по-добро Yoghurt Naturell.Купувам от него и прясно мляко от 3,9% и го заквасвам.Така става почти като българското

# 28
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Хара, Клара, това ли се продава в испанските Лидл?...
ами цък! аз такова не съм виждала, но пък  това дето го взимам оттам е подобно на нашето по вкус. нещо не му намирам портрет в нета....

# 29
  • Мнения: 185
.
Ще пробвам и да направя сама кисело мляко в блиzките дни от H-Milch,  дано да се получи.
Вени, не си хаби патроните.
На мен ми е ставало кисело само ако взема прясно от кравар директно. Twisted Evil

Значи топлинно - преработеното H-мляко не става zа правене на кисело мляко? Тогава ще трябва да вzема от другото от хладилните рафтове (което е и по-скъпо, и да си приzная май никога не съм пробвала newsm78)

Общи условия

Активация на акаунт