Влюбен съм, но тя иска да сме само приятели

  • 8 929
  • 251
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 10 993
Не знам как е при хората, но когато аз изпадна в такава ситуация предпочитам да общувам с човека, с когото съм влюбена, защото само така мога да видя лошите страни от характера му и да се убедя, че тоя не е за мен. Ако прекъсна комуникация, то за мен ще остане нещо неизживяно и идеализирано, за това аз не се разделям никога с никой. То животът ни разделя, ама някакви гръмки фрази от сорта на: не ме търси, аз конкретно не ползвам.

# 61
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 587
Е чакай малко, кой на кого какво е забранявал :Д
Аз съм тук за малко помощ, не създавам проблеми на никого, дори обратното, благодаря че въобще обръщате внимание и изказвате мнение.
Баце, в живота е повече от препоръчително да започнеш да "четеш" приказките на хората и да ги обръщаш в действия. Или накратко, практическата част на приказките.

В конкретния случай, всичко, което ти каже и е различно от "да" означава "не". Ако една жена иска да е с теб, тя ще бъде и никакви оправдания няма да я спрат.

А това с т.нар. приятелство го забрави и въобще всяко нещо в живота, което е компромисен вариант на това, което ТИ искаш. Този филм е игран многократно, с различни актьори и сценарии, свършва по почти един и същи начин: пряк път към пораженческото мислене.

# 62
  • Мнения: 18 295
Четох само първа страница, ама... какви взаимни чувства?
На девойката й е приятно да си има обожател (всеки би свършил работа), ти си въобразяваш взаимност. Глупости.
То тъй се казва учтиво - не е готова за връзка и т. н. Не го приемай за чиста монета.

# 63
  • София
  • Мнения: 12 580
"Тя ти призна, че те харесва, че е влюбена в теб, а след това казва, че не е готова за връзка?"

Да, аз затова съм тук и питам вас също за мнения. Знам, че не е нещо нормално, което чувате всеки ден.

Авторе, какви точно отношения сте имали с това момиче? Срещи, целувки, секс? Какво точно включва вашата "връзка"? И ако беше станала "сериозна", какво щеше да се добави към нея, което тя не иска?

# 64
  • Мнения: 12 720
Георгиш, след като тя твърди, че е влюбена в теб, но не е готова за връзка - струва ми се очевидно. Не натискай, давай по-полека. Дай й време. Смятам, че тя това ти е казала - че й трябва време. Така че, не бързай. Бъди мил, опознавайте се. Може да има перспектива за вас.

# 65
  • Мнения: 18 295
Не съм съгласна. "Не съм готова за връзка." значи нежелание за връзка. Иначе може да му каже всичко, за да го държи закачен като риба на кукичката. Grinning
Има и други момичета.

# 66
  • Мнения: 793
За мен това "Влюбена съм, ама не чак за връзка" съдържа: "Склонна съм да си легна с теб, симпатяга си, но знам, че няма да излезе нищо сериозно. Ако ми се помолиш още малко или не изкочи друг заек преди да полудея от сушата, ще стане". Напомня ми за едно момиче в гимназията, което пускаше на всички, но все пак трябваше да й сложиш титлата "гадже". Та и твоя случай малко такъв - ако ти пусне по някое време, да не я помислиш за лесна - ще е понеже е влюбена в теб.

# 67
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 587
За мен това "Влюбена съм, ама не чак за връзка" съдържа: "Склонна съм да си легна с теб, симпатяга си, но знам, че няма да излезе нищо сериозно. Ако ми се помолиш още малко или не изкочи друг заек преди да полудея от сушата, ще стане". Напомня ми за едно момиче в гимназията, което пускаше на всички, но все пак трябваше да й сложиш титлата "гадже". Та и твоя случай малко такъв - ако ти пусне по някое време, да не я помислиш за лесна - ще е понеже е влюбена в теб.
Нищо подобно. Дори НЕ е склонна да си легне с него. Grinning

А такива като описаното момиче са "she belongs to the streets". Става за връзки тип "приятели с екстри" в краткосточен план. И дотам!

# 68
  • Мнения: X
Здравейте група!  В последните няколко месеца с едно момиче се сближихме и започнахме да изпитваме чувства едни към дръг(взаимни), говорихме по тази тема, казахме си някои работи. В крайна сметка момичето каза, че в момента не било готово за връзка( или казано по друг начин не била сигурна какво иска). Въпросът ми в случая е аз как трябва да постъпя и какво да правя. Тя иска да продължим да си говорим както преди, което обаче ми е адски трудно и на моменти и отговарям малко гадно, не обидно просто не говоря с нея както преди(боли ме да я гледам като приятел). Не искам да я наранявам по никакъв начин. Тя значи адски много за мене, но също така вече не искам да наранявам и себе си. Някой може ли да искаже мнение? Благодаря!

Тя не си пада по теб. Дистанцирай се, ограничи комуникацията и дано разбере, че филмът "Приятели" не те устройва.

# 69
  • София
  • Мнения: 12 580
За мен това "Влюбена съм, ама не чак за връзка" съдържа: "Склонна съм да си легна с теб, симпатяга си, но знам, че няма да излезе нищо сериозно. Ако ми се помолиш още малко или не изкочи друг заек преди да полудея от сушата, ще стане". Напомня ми за едно момиче в гимназията, което пускаше на всички, но все пак трябваше да й сложиш титлата "гадже". Та и твоя случай малко такъв - ако ти пусне по някое време, да не я помислиш за лесна - ще е понеже е влюбена в теб.

Хаха... за мен съдържа точно обратното Joy Склонна съм да си говорим сладко, сладко, да ходим по срещички и ресторантчета, много те харесвам като дружка и компания, ама не съм склонна да си легна с теб и да градим романтична връзка... Затова и питам автора точно какви са им били отношенията, защото ако за толкова време нещата не са стигнали до леглото, значи тея приказки за любов са пълно замазване на очите.

# 70
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 792
Не вярвам да са стигнали до леглото.
Точно под "не съм готова за връзка" и "не съм съвсем сигурна какво искам" разбирам "няма да спя с теб".

# 71
  • Мнения: 18 295
И моето предположение е същото, освен това са по на 20 г. Rolling Eyes
Иначе той щеше вече да е чувал тези лафове от жени поне 2-3 пъти и вече да е наясно какво значат.

# 72
  • Мнения: 6 099
Аз съм го правил това с момиче, което много харесвах, обаче си имах приятелка тогава и не се реших да я зарежа. Момичето ми беше навита, ама след тва се хвана с друг и много и допадна идеята да сме приятели. После естествено стана пълно мазало, така че подобни схеми принципно не завършват добре, без значение кой как е поставил нещата първоначално.

# 73
  • София
  • Мнения: 17 773
Ако девойката не се е елиминирала самаот ситуацията, означава:
"ще се храня с вниманието и 'любовта ти, ще позлвам бенефитите на псевдоприятелството, ще си вдигам акциите и ако случайно не намеря нищо, може и да ти пусна".
А и "нямам особена съвест" също.

# 74
  • Мнения: 3 010
Може би 1 на 10000 случая завършва с това девойката да осъзнае, че е имала чувства и да дойде при теб. Иначе положението може да е всичко от "ползвам те да си чеша егото" до "много си ми мил и драг, но не си ми секси". Ние само гадаем. Отдръпни се, друг полезен ход нямаш. С игри на приятелство само ще се опариш.

Общи условия

Активация на акаунт