Почивка на Малдивите /Тема 5/

  • 57 344
  • 780
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 100
Здравейте,
Каква застраховка си правите преди почивка на Малдивите, когато сами организирате всичко. Дайте предложения. Благодаря предварително!

# 121
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Здравейте,
Каква застраховка си правите преди почивка на Малдивите, когато сами организирате всичко. Дайте предложения. Благодаря предварително!

Медицинска за чужбина, напоследък от Алианц, защото може да се сключи онлайн. Преди covid ползвах world nomads.
Със сигурност има много други опции, както български, така и международни.

# 122
  • Мнения: 2 771
Правя си и отмяна на пътуване, че не се знае кога ще ти излезе положителен тест. А и какво ще стане като цяло, отвъд Ковид. Не са малко пари.

# 123
  • Мнения: 291
Аз използвах тяхна местна агенция MyAllied:
https://myallied.mv/type/inbound-allied/new?fbclid=IwAR2U3HxcDCJ … Tn18bcXglI3iPnxcM
Това само за COVID покритие, което е и най-притеснителното в момента, ако се окажеш с положителен тест и те карантинират в хотела, където си и трябва да плащаш по цени на рецепция, направо не ми се мисли какъв е филма...
И понеже всички наши застрахователи имат клазуа, че застраховката им не важи, ако дестинацията е в списъка на МЗ с  препоръка Ниво 4 или 5, да не се пътува. А Малдиви са в тази категория от м.май още и няма признаци да излязат скоро от този списък.
Иначе, си имам застраховка към кредитната карта към Дженерали, за всичко останало извън Covid.

Последна редакция: ср, 10 ное 2021, 21:38 от elzbieta

# 124
  • Мнения: 118
Ако имаш кредитна карта, по възможност златна, то винаги имат travel insurance and trip cancellation

# 125
  • Мнения: 140
Здравейте. Предстои ми пътуване до Малдивите следващата седмица. Моля да ми кажете, когато съм там, телефонът ми извън обхват ли ще бъде или могат да се провеждат разговори?
Относно Кор@на - тест се прави преди да се лети в София и после чак след като се кацне в София наобратно, нали така?
Може да звучи глупаво чуденето ми, но недай си Боже човек да се зарази и ако го кара леко, то той реално може да се прибере в София без да бъде карантиниран там, така ли е (ваксинирани сме, но никой не е застрахован).
И последно нормално ли е като отида в хотела, да поискам ако е възможно да доплатя за по-добра гледка и евентуално би ли ми излязло по-изгодно на място, отколкото през турооператора?

# 126
  • Мнения: 171
Здравейте. Предстои ми пътуване до Малдивите следващата седмица. Моля да ми кажете, когато съм там, телефонът ми извън обхват ли ще бъде или могат да се провеждат разговори?
Относно Кор@на - тест се прави преди да се лети в София и после чак след като се кацне в София наобратно, нали така?
Може да звучи глупаво чуденето ми, но недай си Боже човек да се зарази и ако го кара леко, то той реално може да се прибере в София без да бъде карантиниран там, така ли е (ваксинирани сме, но никой не е застрахован).
И последно нормално ли е като отида в хотела, да поискам ако е възможно да доплатя за по-добра гледка и евентуално би ли ми излязло по-изгодно на място, отколкото през турооператора?
Ако имате включен роуминг, защо да нямате обхват на телефона? 🙄
Звъннете и говорете с мобилния си оператор! ✌
За тестовете инфото постоянно се мени и аз следя, защото ще пътуваме..хем нашето е след два месеца 🤣, но винаги започвам отдалеч да се подготвям, да минимизирам изненадите.
Приятна почивка!

# 127
  • Мнения: 140
Новото, което днес ни каза тур оператора е, че Малдиви от утре влиза в нашия червен списък.

# 128
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Че то не е излизало.
По принцип тест се прави преди заминаване- няма да ви качат на самолета без тест. На връщане можете да го направите в България, но нас например, ни се обадиха във вилата и казаха в еди колко си часа да се явим на рецепцията за тестове, въпреки че бяхме обявили, че не са ни необходими такива.

# 129
  • Мнения: 171
...ни се обадиха във вилата и казаха в еди колко си часа да се явим на рецепцията за тестове, въпреки че бяхме обявили, че не са ни необходими такива.
😳
Е как така?! Ами ако не искаш?
Там си на почивка, а не в затвор. 😖
Мен лично ме е страх от евентуална карантина извън Бг. Изобщо не ме устройва извънреден престой, където и да е..
Ваксинирана съм. И тест ще си направя преди да тръгна, но входния е логично да е когато се прибера, ако случайно е положитен, поне да си карам карантината в дома! ✌
Шантал, могат ли да те задължат там да правиш тест?

# 130
  • Мнения: 2 771
Ако можете не си правете там. Ако случайно ви излезе + и ви карантинат не знам от къде ще вземете толкова пари. По-добре след прибиране в България.

Иначе за ъпгрейд няма проблем на рецепция. Само не знам каква по-хубава гледка, то е вода навсякъде. Освен ако ъпгрейднвате от градинска на плажна вила.

# 131
  • Мнения: 171
Ако можете не си правете там. Ако случайно ви излезе + и ви карантинат не знам от къде ще вземете толкова пари. По-добре след прибиране в България.
...
Именно! Някои тур.агенции рекламират застраховки, покриващи карантина престой, ама дали е вярно не зная. Хич не искам да разбирам.. отделно, човек прави планове, има ангажименти...едно е да си се прибрал и ако се наложи да си карантина тук, съвсем друго е толкова далеч.😖
Ако е задължителен теста там, направо се отказвам да пътувам. 😔

# 132
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Може би, ако се бяхме възпротивили, нямаше да ни накарат насила, не знам (даже ни бяха чарджили след това, по $60 ли, по $80 на човек).  Имаше още едно едно бг семейство, което напускаше по същото време и тях ги тестваха.
При настаняването попълвахме едни въпросници, в които отбелязахме, че не се нуждаем от тест при напускане, но като се обадиха, просто решихме, че тестват наред и отидохме.  А и не чух някой да се разправя.

п.с. Ние се шегувахме, че едва ли има по- добро място, на което да ни карантират Simple Smile

# 133
  • Мнения: 1 602
Че то не е излизало.
По принцип тест се прави преди заминаване- няма да ви качат на самолета без тест. На връщане можете да го направите в България, но нас например, ни се обадиха във вилата и казаха в еди колко си часа да се явим на рецепцията за тестове, въпреки че бяхме обявили, че не са ни необходими такива.

Днес на летището в Мале ни искаха PCR тест на връщане. Летим през Доха с Катарците

# 134
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
А дали има лаборатория на летището? Или в някой малко по- стерилен фургон наоколо?

Общи условия

Активация на акаунт