Първолаче смело крачи, напред към трудните задачи!

  • 19 463
  • 285
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 030
ЕТА,извинявай но аз ти честитя на патерици рожденичката КРИСИ да ви е жива и здрава много щастлива. newsm51 newsm59  GiftДоктор Дженд,честита ви дъщеричка ако знаете как се вълнувам ,а тя е толкова сладка и мъничка много незабравими мигове на цялото ви семейство ви пожелавам от сърце.  bouquetНие вече от днеска сме на училище не бяхме толкова болни минахме само със стимулиращи лекарства без антибиотици за което много се радвам.До колкото разбрах,сме на цифрата 8 и на главната ръкописна М.Момичета,лек и спорен ден на вас е на малките първолачета пълен с усмивки! Hug Joy

# 226
  • Мнения: 1 937
Добро утро.

Вчера е имало неприятна случка в училищния двор.
Ралица се оплака, че била дърпана и бутана от момчета от съседния клас.
Хваща ли я за ръцете, "причинява ли й болка", както самата се изрази.
Къде беше госпожата, питам - Там, говореше си с друга госпожа...

Признавам си, че ми се изправя косата.
От това, което ежедневно виждам в новините, от това което виждам в училищния двор понякога, когато я чакам.

Вчера например, две по-големи момчета така се биеха с чантите си, че за миг си помислих, ако се намеся, направо ще го отнеса...
А бяха не по-големи от 3-ти клас.

През нощта Ралица се събуди няколко пъти, говореше несвързано - не искам повече да играя на тази игра, не искам повече.

Днес, освен че ще говоря с госпожата, ще наблюдавам какво се случва в голямото междучасие някъде от страни.

И ще съм много лоша...ако се наложи.

# 227
  • Мнения: 826
Ох, Вердад, това ми е болна тема... Георги е сравнително кротък и първите две седмици се връщаше и току- този го ударил, други двама го държали и му крещяли в ухото, онова момиче го блъснало  ooooh! Да не говорим, че аз самата станах свидетел на батална сценка - две момичета държат момче /2-3 клас/ и го налагат, а другите отстрани се смеят. Намесих ги, разтървах ги... Докато направя 5 крачки- ситуацията същата и детето вика "Лелко, виж ги, пак ме бият". В това време навън две госпожи кротко се пекат на слънце и си лафят.
Мъжът ми ми разказа нещо подобно, но в дъното на коридора е имало лелка. Нищо не е предприемала докато децата се биели. Едва като видяла, че той ги позаглежда и явно ще се намеси им викнала да престанат  Thinking
Вече на знам какво да съветвам детето си... "Бъди кротък и не се бий" /философията, в която съм възпитавана/ или "Не оставяй другите да те бият- като ти посегнат, удряй и ти" /тази на баща му./ Все пак е момче...
Какво стаава с тези деца!?  Confused

# 228
  • Мнения: 1 937
Ооо, още един рожденик днес.

Мама In4e, честит рожден ден!
Пожелавам ти здраве и много лични и професионални успехи.


# 229
  • Мнения: 1 937
elia_gg, още по-неприятно ми става при мисълта, че нищо не зависи кой знае колко от мен или баща й.
Добре, ще отида днес в училище, ако видя и намек за лошо отношение към дъщеря ми, ще се намеся...а утре?!?
Не може да сме пазители-охранители до живот.
Дали да се защити и как точно, или да отстъпи и да избягва децата.
И пак нямаме сигурност.
 
Философия на оцеляване.
Свило ми се е сърцето...

# 230
  • Мнения: 826
Ужас... как да научиш детето да се справя само... Колко ли още такива чуденки ни предстоят... Вярно са го казали хората- малки деца, малки ядове  Thinking

# 231
  • ново
  • Мнения: 6 069
Инче, честит рожден ден!

Пожелавам ти здраве и много любов!

# 232
  • Мнения: 253
    nbirthday , In4e!

 Нищо по- , а всичко най- ти пожелавам!
 Хубав празник с много изненади и весели забави!

# 233
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
За съжаление от това че на учителите са им ниски заплатите или от нещо друго не виждам дежурства по училищата от страна на учителите.

Голямият ми син в първи клас имаше два сблъсака с момичета. Едната беше лидерка /искаше да бъде такава/ и оправяше положението с ритници. Съответно риташе синът ако не се подчини за нещо и синът ми на няколко пъти я беше бутнал. Майка и има нагластта да дойде и да ме помоли най-кротко видиш ли нейното момиченце и моето момченце да не и навреди нещо. Аз занемях. И я попитах мисли ли, че моят син е проблема. И тя ми призна, че в детската госпожата била много доволна от нейната дъщеря и госпожата дори оставяла дъщеря и да всява дисциплина и госпожата ходела да си върши работа  Shocked . Аз я попитах мисли ли че е редно така да командори и да рита и да осинва децата. Ами все пак била момиченце и нямала чак толкова сила. От този момент колкото пъти срещнех дъщеря и и винаги държах да е пред родитителите казвах, като не могат да се разберат тя далеч и той далеч. В трети клас тя го беше нападнала в гръб и ударила и той доста си я беше погонил да я смлати.
Включително си беше позволила да му бърка в чантата за което и направих забележка пред баща и. В четвърти клас синът ми беше вече в друго училище тя в къщи беше опитала да ритне сестра си и улучила нещо друго и си беше счепила крака.

Още една случка - пак в първи клас една слудурка влюбена в синът ми и само ходеше до него и само го буташе и той не знам как я беше бутнал и я беше драснал. Е какво ми чуха ушите вкл. пастрока и идваше в училище да бие синът ми. Аз дадох предупреждение като и казах, че съжалявам за случката, но тя далеч от Георги след като баща и не може да се владее. А и тя си беше бойна, но с нас повече проблем не е имало други бяха пропищяли от нея и пастрока и.




Поначало, ако има проблем в един клас трябва да се опитаме и ние родителите да помогнем, но с пазене на детето в училище наистина не може да стане. Трябва да им се говори да са приятели, ако не могат да седят далеч един от друг да не се наранят.


Госпожата на малкия ми син каза, че в момента класа е много кротък. Направила им е ламинирани значки /родител се е погрижил за това/ с весели неща напримел добро сърце, хитрец /за палавите/ и други подобни и децата се стараели да не получат от лошите значки. Миналата седмица е връчила на един сладур добро сърце, който е поискал да седи до моя син и да се грижи за него да му помага след като е доказал, че добре се справя  с това.

# 234
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте на всички! Hug

Отдавна не съм писала - то и нищо ново няма за писане! За сега всичко върви добре. Даже в петък и понеделник децата имаха два свободни дни, защото им сменяха прозорците на училището и Сами си беше в къщи, та постоянно повтаряше, че не му е интересно в къщи и иска на училище.  Mr. Green

Честито на всички рожденици - днешната мама Инче   bouquet, както и тези на патерица, които съм пропуснала - с пожелания да бъдат здрави, послушни(не само за децата) и щастливи!  newsm59 И моят син утре ще има рожден ден, но няма да е на училище, защото е официален празник. Поръчал ми е динозавърска торта, та от вчера тук моделирам динозаври от марципан.  Crazy

Шокирана съм от агресията в училищата, за която чета напоследък не само в България, но и тук, а и в другите страни. Мисля, че никой не е застрахован и това е сигнал за нас родителите, да обръщаме повече внимание на децата си, да ги научим да умеят да споделят и да бъдат критични както към себе си, така и към другите! Все си мисля, че ако родителите са достатъчно заинтересовани, могат да предотвратят бъдещи проблеми свързани с децата си! И затова Verdad - мисля, че правиш много добре, като навреме се опитваш да откриеш проблема!

Успех на всички първолачета, не само в училище, но и в тежкият път на усилието да станат ХОРА!   bouquet

Последна редакция: чт, 16 ное 2006, 09:57 от natalyna

# 235
  • Мнения: 1 937
dorothy, това със значките е страхотна идея.
Ще я предложа още днес.

На родителската среща госпожата беше категорична - нямам никакъв проблем с дисциплината.
Г-жата по физическо обаче, не беше на същото мнение.
Явно нещата се случват в междучасията, когато класната не е наоколо.

Ясно ми е, децата се борят за място под слънцето (някои и за лидерство, да), семейството има основна задача и трябва да балансира и да е критично, а не непременно да заема отбранителна позиция - виждаш ли, абсурд моето дете да е виновно...

Записахме Ралица на училище не в града, в който живеем, а в Пловдив.
Заради реномето и на училището и на госпожата.

Много ще ми е лесно да я върна обратно - тук, сред децата от детската градина, си е намерила мястото, контролът ще е по-лесен и т.н....

Но не искам.

Сега прочетох мнението на natalyna и се сещам за още нещо: в часа по физическо Ралица е скочила най-далеч, за което е получила 6 в тефтерчето. После в съревнованието за най-добро писане в тетрадката, нейната е била сред изложените на дъската...
Дали пък не е дразнещо, че се отличава...
Съвсем се обърках.

# 236
  • Мнения: 1 937
Мами, погледнете тези инициативи.
Някои деца от нашия клас са изявили желание да се включат.

Конкурс за детска рисунка под мотото „Урок по толерантност”

Национален конкурс за детска рисунка на тема "Коледа"

# 237
  • Мнения: 253
При нас поне за сега няма такива проблеми. Моля се и за напред да не се случват  Praynig

 За да се опознаят децата по-добре сме си направили ежеседмична среща на родители и ученици в петък вечер. Отиваме на някое заведение, децата си играят, а ние си говорим и също се опознаваме. Мисля, че така се сплотява колектива - дано не греша  Simple Smile Отделно почти всеки ден пием кафе с някой майки  Grinning

# 238
  • Мнения: 2 768



Честит рожден ден, Инче! Желая ти много здраве, любов и щастливи емоции!

Вили, много неприятна ситуация  Confused Виж наистина какво е положението и ако трябва с намеси. Може би ако навреме бъдат спрени такива прояви ще намалеят за в бъдеще?... Права си, че има съперничество, а в началото и извоюване на позиции. Най-вероятно това е корена на повечето проблеми. Но за себе си нямам отговор как най-ефективно и същевременно деликатно да се намесим.

# 239
  • София
  • Мнения: 4 272
Ета, искам да честитя, макар и на патерица Embarassed рождения ден на Криси  bouquet Да расте здрава, умна, да е все така красива и много да ви радва!
Инче, честит рожден ден и на теб  bouquet Желая ти здраве, щастие и много любов!
И от нас няма нищо ново. Откакто пишат с химикалка, моят син носи Отлично само по математика. по български не ги ниже така красиво буквите...но - здраве да е.
Д-р Дженд, за малко да те забравя Crazy Разгледах цялата фотосесия на дъщеричката ти! Голяма сладурана е! А и с тия големи бузи...да я цункаш от мен! Много да папка, много да слушка и много да ви радва! А ти обещай, че ще пуснеш линк като й правиш пак снимки!

Общи условия

Активация на акаунт