Нередовен цикъл след опити

  • 824
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Здравейте момичета, съжалявам ако има вече такава тема, но проблема ми е следния:
С мъжът ми от 11.2020 решихме да започнем с опитите за бебе, като от същия месец проблемите с моя цикъл не са спрели.  До ппред това не съм имала оплаквания от цикъла ми. От товага започнаха симптомите на висок пролактин, кафяво зацапване и тн. Следях си ову с тестове и винаги съм имала. Пуснах основните изледвания, всичко е в норма с изключение на пролактина, витамин Д и  АНТИ ТРО.  За ТРО, ендокриноложката каза, че не е нищо сериозно за сега. Изписаха ми Достинекс и Вигантол за другите проблеми. Половинка Достинекс на седмица, като го започнах Юни. Следващия цикъл беше безпроблемен. Но последните два пак правят проблеми... започва с кафяво зацапване, което след ден и половина става червено и след още толко идва цикъла ПО-РАНО с около седмица. Този месец се случи същото...
Не знам дали всичко е от психическата наглава, че нещо трябва да стане на всяка цена и не знам защо точно когато правим опити се отключиха всички проблеми..
Моля за съвет, пак ще пускам изследванията и съм на лекари пак след месец.

Последна редакция: пн, 23 авг 2021, 13:11 от mzd1996

# 1
  • София
  • Мнения: 12 006
Пролактина ти нормализира ли се вече? За толкова месеца би трябвало. Ако не е то вероятно нямаш О. Изледвай го следващия месец на 3ти ден от М, с останалите полови хормони, после и тези на ЩЖ. ТСХ-то как е? Имай предвид, че + тест за О, не означва, че я има, тестовете мерят само ЛХ, но дали ще има О, няма как да засекат. Това става чрез фоликуметрия. Посъветвай се с репродуктивен специалист да ти разчете изследванията и евентуално да ти назначи други.

# 2
  • Мнения: 143
Пролактина ти нормализира ли се вече? За толкова месеца би трябвало. Ако не е то вероятно нямаш О. Изледвай го следващия месец на 3ти ден от М, с останалите полови хормони, после и тези на ЩЖ. ТСХ-то как е? Имай предвид, че + тест за О, не означва, че я има, тестовете мерят само ЛХ, но дали ще има О, няма как да засекат. Това става чрез фоликуметрия. Посъветвай се с репродуктивен специалист да ти разчете изследванията и евентуално да ти назначи други.

ТСХ е 1.2. В момента чакам да тръгне цикъла ''официално'' , че да пусна изследванията. Когато съм ходила на прегледи и те са съвпадали с О, лекарката казва, че има доминантен фоликул,  което ме навежда на мисълта, че си има,

# 3
  • София
  • Мнения: 12 006
ТСХ е 1.2. В момента чакам да тръгне цикъла ''официално'' , че да пусна изследванията. Когато съм ходила на прегледи и те са съвпадали с О, лекарката казва, че има доминантен фоликул,  което ме навежда на мисълта, че си има,
ТСХ е повече от идеално. Посъветвай се със специалист кога да брош първи ден на М, за да може коректно да направиш изследванията на 3ти ден. Иначе става подвеждащо за тълкуването на резултатите. Тъкмо да ти напише и какво точно да изследваш. След като видите дом. фоликул следете дали се пука или става на киста (т.е. няма О). Ако половите хормони са наред и има О, реп.специалист ще те насочва какво да правите нанатък, а междувременно пуснете спермограма и правете редовни опити. Успех.

# 4
  • Мнения: 143
ТСХ е 1.2. В момента чакам да тръгне цикъла ''официално'' , че да пусна изследванията. Когато съм ходила на прегледи и те са съвпадали с О, лекарката казва, че има доминантен фоликул,  което ме навежда на мисълта, че си има,
ТСХ е повече от идеално. Посъветвай се със специалист кога да брош първи ден на М, за да може коректно да направиш изследванията на 3ти ден. Иначе става подвеждащо за тълкуването на резултатите. Тъкмо да ти напише и какво точно да изследваш. След като видите дом. фоликул следете дали се пука или става на киста (т.е. няма О). Ако половите хормони са наред и има О, реп.специалист ще те насочва какво да правите нанатък, а междувременно пуснете спермограма и правете редовни опити. Успех.

Благодаря за съветите! За съжаление мъжо го качиха на кораб преди да успеем да направим спермограма. На този етап, 4 месеца ще се опитам да разбера какво става в този цикъл..

# 5
  • София
  • Мнения: 12 006
Благодаря за съветите! За съжаление мъжо го качиха на кораб преди да успеем да направим спермограма. На този етап, 4 месеца ще се опитам да разбера какво става в този цикъл..
Ами като се върне от плаване, да си почине и да направи спермограма, т.к. проблема може и да е при него или поне частично да допринася за липсата на Б. До тогава се изследвай ти, за да не губите време. Успех.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 412
ТСХ е 1.2. В момента чакам да тръгне цикъла ''официално'' , че да пусна изследванията. Когато съм ходила на прегледи и те са съвпадали с О, лекарката казва, че има доминантен фоликул,  което ме навежда на мисълта, че си има,
ТСХ е повече от идеално. Посъветвай се със специалист кога да брош първи ден на М, за да може коректно да направиш изследванията на 3ти ден. Иначе става подвеждащо за тълкуването на резултатите. Тъкмо да ти напише и какво точно да изследваш. След като видите дом. фоликул следете дали се пука или става на киста (т.е. няма О). Ако половите хормони са наред и има О, реп.специалист ще те насочва какво да правите нанатък, а междувременно пуснете спермограма и правете редовни опити. Успех.

Благодаря за съветите! За съжаление мъжо го качиха на кораб преди да успеем да направим спермограма. На този етап, 4 месеца ще се опитам да разбера какво става в този цикъл..

Това което казваш, че се случва с цикъла ти и не забременяваш прилича на ендометриален полип.  При него са такива симптомите, за да го видят трябва да отидеш на 6 до 8-ми ден от идването на цикъла да те видят на ехограф, защото след това лигавицата на матката се удебелява и пречи да се види полипа.
Той е абсолютна предпоставка да не забременяваш играе роля на спирала зависи къде се е захванал, моят беше пред 2-те тръби и не допускаше сперматозоиди да навлязат в тръбите.
Успех Flowers Four Leaf Clover

# 7
  • Мнения: 143
ТСХ е 1.2. В момента чакам да тръгне цикъла ''официално'' , че да пусна изследванията. Когато съм ходила на прегледи и те са съвпадали с О, лекарката казва, че има доминантен фоликул,  което ме навежда на мисълта, че си има,
ТСХ е повече от идеално. Посъветвай се със специалист кога да брош първи ден на М, за да може коректно да направиш изследванията на 3ти ден. Иначе става подвеждащо за тълкуването на резултатите. Тъкмо да ти напише и какво точно да изследваш. След като видите дом. фоликул следете дали се пука или става на киста (т.е. няма О). Ако половите хормони са наред и има О, реп.специалист ще те насочва какво да правите нанатък, а междувременно пуснете спермограма и правете редовни опити. Успех.

Благодаря за съветите! За съжаление мъжо го качиха на кораб преди да успеем да направим спермограма. На този етап, 4 месеца ще се опитам да разбера какво става в този цикъл..

Това което казваш, че се случва с цикъла ти и не забременяваш прилича на ендометриален полип.  При него са такива симптомите, за да го видят трябва да отидеш на 6 до 8-ми ден от идването на цикъла да те видят на ехограф, защото след това лигавицата на матката се удебелява и пречи да се види полипа.
Той е абсолютна предпоставка да не забременяваш играе роля на спирала зависи къде се е захванал, моят беше пред 2-те тръби и не допускаше сперматозоиди да навлязат в тръбите.
Успех Flowers Four Leaf Clover

Може би наистина не е изключено. Последния път аг видя ''ендометриална киста'', но не беше убедена у каза, че ще видим дали се е махнала на следващия преглед.

Да допълня, че пролактина го изледвах миналия петък (5ти ден от МЦ) и е 142.40 от реф. 102.00 - 496.00

Последна редакция: чт, 02 сеп 2021, 10:18 от mzd1996

Общи условия

Активация на акаунт