Re: оф-топик

  • 2 086
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 858
За последно! Не е баннат за това, какво пише и на кого как помага. Не съм изтрила нито един пост- който иска да се образова всичко написано е налице! Правилата са за да се спазват. Това са два дни в края на краищата- време в което да прочете правилата на този форум! Ако някой иска да му се зачитат права- то той трябва да зачита и правата на останалите. Аз наистина не разбирам каква толкова драма е станало от това, че форумец е с ВРЕМЕНЕН Бан и то основателен! Минава, заминава, всеки си взима поуките, прави си заключенията- просто време за размисъл.

Да... време за размисъл и четене на правилата! Вместо това Бърди си пуска нови теми и не спира да пише! Бана му не е ли наистина за да не пише? Защото човека спокойно си пише като гост!

# 16
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Бърди винаги ни изненадва с полезна, интересна и различна информация, която често води до разгорещени спорове. Лошо впечатление прави езикът, който ползва и това не е от вчера Crossing Arms
Обаче и долното определено не е редно и в тон с правилата във форума:
... Може да ме потърсите на служебния телефон 9208061, за да уточним час за преглед. ...
  Naughty
Бърди, остава и ти да си дадеш координатите  Flutter

# 17
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ми да ги даде. Много пъти е приканван да се представи. А изнясянето на тел. не е против правилата на форума, ако не е изнасяне на чужда лична информация.

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Абе що тук влизат хора дето не са от този подфорум за да говорят дали някой ще липсва или не



Нямаше къде другаде да го споделя, не мога да му го пратя на лични......а да отварям цяла тема.......  Thinking.......

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Нямаше къде другаде да го споделя, не мога да му го пратя на лични......а да отварям цяла тема.......  Thinking.......

Напротив, можеш.

Не знам вече колко пъти съм питала Бърди къде и от колко време практикува, но отговор нямам.
Не пожела да сподели и опита си с деца с проблеми.
Поне един случай.

Не отричам, че е много полезен понякога, но е прекалено арогантен.
Ако д-р Чавдаров си ползволи същия тон и системно пренебрегване на предупрежденията също ще му бъде наложен бан.
Това не е въпрос на лично отношение, а на елементарно възпитание.

Последна редакция: вт, 24 окт 2006, 09:36 от Reza

# 20
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Абе що тук влизат хора дето не са от този подфорум за да говорят дали някой ще липсва или не



Нямаше къде другаде да го споделя, не мога да му го пратя на лични......а да отварям цяла тема.......  Thinking.......

извинявай това от моя страна беше глупаво - напрво доста
разбира се, че има право да влезе всеки
но честно казано Бърди тук се е държал грубо с майки на деца - относно техните деца и то не веднъж
затова исках да кажа, че просто човек влезнал от др част на форума - може и да не знае какви ги дроби Бърди тук - извинявай, груба бях без да искам - по-скоро неточно се изразих

# 21
  • Мнения: 2 242
Искам да споделя и моето мнение основано на следното:
- Чел съм много постинги (в друг подфорум) от мами, които са страшно доволни от помощта на Бърди и му благодарят от сърце. Дай Боже да помага и в бъдеще на колкото може повече хора и го призовавам да го прави.
- Всеки тук изразява свое лично мнение и не трябва да бъде ограничаван в това свое право!
- Всеки пише с такъв език, с какъвто е свикнал. И смята че ще бъде чут. А по начина по който пише другите форумци могат да съдят кой какъв човек е.
И най-накрая - всички правила са такива ЗА ДА БЪДАТ СПАЗВАНИ. Независимо от това кой какъв е, какво е постигнал, харесва ли му или не. Защото мисленето, че правилата не са за всички са довели до много отрицателни явления.
И който е натоварен с администрирането трябва да упражнява това свое право стриктно по обявените правила. А всички ние да се съобразяваме с тях.

# 22
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
И който е натоварен с администрирането трябва да упражнява това свое право стриктно по обявените правила.

10. Потребители, които подклаждат спорове и насаждат неприязън към потребител или група потребители, ще бъдат предупреждавани.
Същото правило важи и за потребители, които открито обиждат или изказват нецензурни изрази по отношение на потребител/модератор/администратор на форума.


Това правило, както и всички други се нарушава доста често.
Тъй като сме доста либерален форум си затваряме очите в повечето случаи.
Отчитаме, че тук е място, където много жени, затворени у дома или работещи под напрежение изливат енергията си.

Прибягваме до налагане на бан изключително рядко и ВСИЧКИ го знаят.
Да, преценката е субективна, но кой може да претендира за абсолютна обективност?
Бърди помога..ОК, но Бърди отказва да се представи, Бърди нагрубява  и спори и със специалисти за неща с които няма никакъв практически опит или поне го крие ревностно.

Убедена съм, че ако мисията му е  просто да помага, няма нужда от злостните нападки към когото и да било.
Достатъчно е да се носи мълвата за голямото му сърце от уста на уста и хората сами ще се убедят в правотата му.
В спора между точно тези двама потребители на мен ми е много трудно да взема страна:)
Челите темата за ДЦП знаят защо, тъй че мнението ми не е пристрастно към никого освен към Йосариян, която се моли като циганче на въпросното светило да посмекчи тона си от месеци.

# 23
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Айде моля се, голямата липса...
Крайно време беше да се сложи бан.
Не виждам с какво толкова е помогнал Бърди, за хрема и кашлица и баба знае...
Не вярвам на лекар, който се смята за непогрешим.
Не вярвам на лекар, (ако въобще е такъв), който само разклаща доверието и плюе по колегите си.
Болницата за ДЦП, ръководена от д-р Чавдаров, може да си има някои недостатъци и ние тук сме ги обсъждали, ама в България няма друга алтернатива.
И ако ти, Бърди, наистина искаш да помогнеш, айде ела си в родината и дай ценния си принос. По Интернет не се преглежда и не се слагат диагнози.
Ела тук и отвори една клиника за чудо и приказ, и не се оправдавай с българската действителност.
Дори в българската система на здравеопазване е възможно да има работещи звена, в които лекарите са професионалисти, средствата се набавят от спонсори, а средния персонал си гледа болните. Била съм в такова отделение, всичко е въпрос на професионализъм, култура и желание.
Много е лесно някой си там, скрит зад анонимността на Интернет, да плюе и мята кал.
Айде стига толкова. На мен не ми е мъчно за Бърди, напротив, дори смятам, че необмислените му и непрофесионални коментари повече разстройват майките тук.
Защото ако едно детенце не прохожда, за майката е важно дали това може да се оправи, а не дали ще се нарича с латински, български или афганистански термин...

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Нямаше къде другаде да го споделя, не мога да му го пратя на лични......а да отварям цяла тема.......  Thinking.......

Напротив, можеш.

Не знам вече колко пъти съм питала Бърди къде и от колко време практикува, но отговор нямам.
Не пожела да сподели и опита си с деца с проблеми.
Поне един случай.

Не отричам, че е много полезен понякога, но е прекалено арогантен.
Ако д-р Чавдаров си ползволи същия тон и системно пренебрегване на предупрежденията също ще му бъде наложен бан.
Това не е въпрос на лично отношение, а на елементарно възпитание.



Съгласна съм.....затова не пуснах тема, щеше да се превърне в призив за премахването на бана....

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Имах предвид, че можеш да му пишеш лични:)
Той има забрана само да пише с профилът си из темите.
Може да чете, да си гледа ЛС-тата...всичко.
 Peace

# 26
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Имах предвид, че можеш да му пишеш лични:)
Той има забрана само да пише с профилът си из темите.
Може да чете, да си гледа ЛС-тата...всичко.
 Peace

Оооо, ясно ....благодаря  Peace

# 27
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
И само да се допълня...ако някой е прочел правилата покрай цялата тази дандания, може би е забелязал, че при нарушаване на временен бан следва налагане на пълен такъв.
Забелязвате, че си затваряме очите за това нали?

...защото сме УЖАСНО ЗЛИ сигурно  newsm78

# 28
  • Мнения: 446
Вижте, модове, не е необходимо да се оправдавате. Помощта не се изразява в това да кажеш как не се прави така, как този бил възпитан от съветската школа, пък техните методи на лечение били идиотски и т.н. Повечето от майките тук сме преживяли достатъчно, за да отсеем зърното от плявата, обаче на една млада майка да й кажеш, че не трябва да дава на детето си еди-кое си лекарство, защото ...., а като пита какво да даде, да я препратиш да си смени педиатъра, е просто подигравка. На конкретните въпроси се отговаря най-общо и в нюанса "Ами така е, като в България нищо не разбират". Няма да ми липсва, нито пък като се върне ще започна да го чета. Игнорирала съм го за себе си.

# 29
  • Мнения: 2 242
Reza, от това което чета си мисля, че не си ме разбрала съвсем точно. Съгласявам се с всички, които са благодарни на Бърди, Сигурно има за какво. Аз лично до момента нито съм спорил с Бърди нито съм искал съвет.
Но обобщението ми беше, че който и да е в този форум не би трябвало да си позволява волности, които противоречат на правилата. Пак казвам, правилата са за това за да се спазват.
Разбира се всеки вижда, че "си затваряте очите в повечето случаи". И предполагам всеки разумен би оценил жеста.
Просто когато "наказвате" някого, защото това е по правилата никой не трябва да се сърди. Това е моето мнение.
А специално относно Бърди. Не бива да сме изцяло против "опозицията". Не може без нея. Понякога благодарение на нея може да видим свои грешки. Стига всичко да е в рамките на добрия тон разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт