Вредно ли е това "пазене" ?

  • 13 595
  • 116
  •   1
Отговори
# 45
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
аз пък нигога няма да си набутам някаква спирала или да се тъпча с хормони, понеже някой не му било харесвало така :xarms, чувствал се напрегнат и т.н.
аз като драйфах 9 месеца и като лазих от болки в гърба и след това като преживях раждане, запушени канали и прочие ужасии, хубаво ли ми беше? удивлявам се на мъжкия егоизъм понякога... сега пък пазенето вредно било... това 100% мъж го твърди...

Някой друг освен мен да вижда противоречие?
Хем си ужасена от всичко преживяно ,хем си против контрацептивите.Ако искаш да избегнеш повторението на трилъра не трябва да разчиташ само на самообладанието на партньора си.

Лично аз предпочитам да подсигуря себе си ,а не толкова да осигуря удоволствието на мъжа.

# 46
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
скъпа, водя полов живот от 15 години и се предпазвам единствено с "пазене".
 забременяла съм за 15 години веднъж, защото ПОИСКАХ да имам дете. схващаш?

# 47
  • Мнения: 3 447
Добре де, седим си ние тук, страшно загрижени за хипотетичната вреда от "пазенето" върху простатите на скъпите ни мъже (като в общия случай се прибягва до "пазене", защото на него "не му е кеф" с презерватив). А дали някой от тях се замисля за вредата, която контрацептивите ни оказват на нас? Дали в някой мъжки форум ще видим тема, озаглавена "Пичове, жена ми има в матката си медна пружина, която я поддържа леко възпалена, за да не може да забременее - дали пък това не й вреди?" или "Пичове, жена ми се блъска с хормони, които й докарват окосмяване, наднормено тегло, главоболие и резки обрати в настроенията - дали пък това не й вреди?" Thinking
Ще видим, друг път... Те "обожават спиралите". А що не си направите вазектомия, бе пичове? Thinking

# 48
  • Мнения: 11 607
Добре де, седим си ние тук, страшно загрижени за хипотетичната вреда от "пазенето" върху простатите на скъпите ни мъже (като в общия случай се прибягва до "пазене", защото на него "не му е кеф" с презерватив). А дали някой от тях се замисля за вредата, която контрацептивите ни оказват на нас? Дали в някой мъжки форум ще видим тема, озаглавена "Пичове, жена ми има в матката си медна пружина, която я поддържа леко възпалена, за да не може да забременее - дали пък това не й вреди?" или "Пичове, жена ми се блъска с хормони, които й докарват окосмяване, наднормено тегло, главоболие и резки обрати в настроенията - дали пък това не й вреди?" Thinking
Ще видим, друг път... Те "обожават спиралите". А що не си направите вазектомия, бе пичове? Thinking

Къде е НЕГОВАТА роля в предпазването от бременност?????? Точно е написано! Все ние сме на топа на устата,когато става дума за контрацепция! Защо ли???? Имаме ли и ние - жените - вина за това?

# 49
  • Мнения: 81
Добре де, седим си ние тук, страшно загрижени за хипотетичната вреда от "пазенето" върху простатите на скъпите ни мъже (като в общия случай се прибягва до "пазене", защото на него "не му е кеф" с презерватив). А дали някой от тях се замисля за вредата, която контрацептивите ни оказват на нас? Дали в някой мъжки форум ще видим тема, озаглавена "Пичове, жена ми има в матката си медна пружина, която я поддържа леко възпалена, за да не може да забременее - дали пък това не й вреди?" или "Пичове, жена ми се блъска с хормони, които й докарват окосмяване, наднормено тегло, главоболие и резки обрати в настроенията - дали пък това не й вреди?" Thinking
Ще видим, друг път... Те "обожават спиралите". А що не си направите вазектомия, бе пичове? Thinking

Къде е НЕГОВАТА роля в предпазването от бременност?????? Точно е написано! Все ние сме на топа на устата,когато става дума за контрацепция! Защо ли???? Имаме ли и ние - жените - вина за това?

Хайде хайде на крайностите,  вазектомия не е ли малко грубо  Naughty  Ами после като поискаме друго дете  newsm78 - айде у банката за мат'риал или у комшията така ли ?
Щях да подкрепя мнението ти ако темата беше пусната от мъж.
До сега не съм чула мъж да се оплаква от предпазването "пазене" макар че според мен не е никак ефективно, а и с каквото и да било друго, мъжа винаги се опитва със задържане да удължи удоволствието. На нас ни е добре, дори и да свършим бързо (което в повечето случаи е малко трудно) след това сме готови пак  Mr. Green което пък за повечето мъже трудна задачка. Пък и в края на крайщата не само те искат и имат желание за този тип удоволствия, хайде за по сигурно хич да не правим секс  Hug Mr. Green

# 50
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
Добре де, седим си ние тук, страшно загрижени за хипотетичната вреда от "пазенето" върху простатите на скъпите ни мъже (като в общия случай се прибягва до "пазене", защото на него "не му е кеф" с презерватив). А дали някой от тях се замисля за вредата, която контрацептивите ни оказват на нас? Дали в някой мъжки форум ще видим тема, озаглавена "Пичове, жена ми има в матката си медна пружина, която я поддържа леко възпалена, за да не може да забременее - дали пък това не й вреди?" или "Пичове, жена ми се блъска с хормони, които й докарват окосмяване, наднормено тегло, главоболие и резки обрати в настроенията - дали пък това не й вреди?" Thinking
Ще видим, друг път... Те "обожават спиралите". А що не си направите вазектомия, бе пичове? Thinking
виждам, че все пак има хора, които разбират за какво говоря и това ме радва  Simple Smile

# 51
  • Мнения: 3 447
Хайде хайде на крайностите,  вазектомия не е ли малко грубо  Naughty  Ами после като поискаме друго дете  newsm78 - айде у банката за мат'риал или у комшията така ли ?
Що у банката, вазектомията е обратима Simple Smile Не е кастрация или някаква друга свирепост. А да му превържат тръбите не ми се струва по-крайно от това, да си нося парче метал в матката...

# 52
Мир да има...

Презервативи тогава...

Макар, че вси4ки ревем от тях Thinking

# 53
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
скъпа, водя полов живот от 15 години .............

Скъпа,желая ти да си такава късметлийка още 3*15години защото други не са -схващаш?

А иначе всеки да използва кой каквото иска или не иска.Големи хора сме и си носим отговорността за решенията.

# 54
  • Мнения: 1 517
Стига бе, изпокарахте се за единия секс тука  Joy Аз исках само да знам дали има голяма вреда...и ако "да" да помислим за други начини евентуално. Моя всъщност не се оплаквал, даже той държи повече на този начин на пазене. Решението е общо.
Иначе Дона е адски права; и аз не искам да си слагам парче метал в и без това кекавата си матка.  Peace

# 55
  • Мнения: 7 640
Що у банката, вазектомията е обратима Simple Smile Не е кастрация или някаква друга свирепост. А да му превържат тръбите не ми се струва по-крайно от това, да си нося парче метал в матката...

не е обратима Wink де факто.

Евала за медната пружина  newsm10

# 56
Хайде хайде на крайностите,  вазектомия не е ли малко грубо  Naughty  Ами после като поискаме друго дете  newsm78 - айде у банката за мат'риал или у комшията така ли ?
Що у банката, вазектомията е обратима Simple Smile Не е кастрация или някаква друга свирепост. А да му превържат тръбите не ми се струва по-крайно от това, да си нося парче метал в матката...

Вазектомията не е привързване на тръбите, а пренасочване към пикочния мехур. Има семеизпразване но не е навън. Вече се правят такива операции и у нас, и са обратими. Лошото е, че се правят със срез, а не по безкръвния начин.

# 57
  • Мнения: 7 640
госте, я не говори глупости!

ЕТО примерен линк

# 58
  • Мнения: 3 447
госте, я не говори глупости!

ЕТО примерен линк

Пише, че е обратима принципно  Simple Smile
Цитат
Reversal with restoration of fertility is possible, but becomes less likely as the years go on.

# 59
  • Мнения: 7 640
я пак виж:

Permanent sterilization for men. It is done by cutting the vas deferens tubes between your testicles and your groin, and sealing them either with stitches or heat sealing (cauterization). The procedure is usually done under local anaesthesia. There are several procedure types practiced - see later in this FAQ

Значи наистина има минимална вероятност да се възстанови оплодителната способност.
Толкова, колкото жени със запушени тръби забременяват. При срязването краищата срастват и се опитва възстановянето на проходимостта с протезни тръбички, които от своя страна също се приемат като чуждо тяло и се обвиват от съединителна тъкан.

Да не говорим, че в БГ лигиране на тръби и вазектомия не се правят легално. Т.е. отпадат като възможност Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт