Нормално ли е това за едно Кане Корсо?

  • 3 582
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 621
Аз не съм казала,че са зли и прочие.Под своенравни имам впредвид,че са доминантна порода,и пробват ..ако мине номера.Дя бързо възприемат,учат с лесно,НО ако собственика не доминира над тях,като силна порода,могат да доведат до доста проблеми.Това ми е мисълта,че от малки трябва да знаят,че не те са алфа в семейството.
Моята е женска и е по-дребна,като се има и предвид,че родителите от женска страна също са по-дребнички.
А и на първо място е важно любимеца да е жив и здрав и да ни радва.За мен няма значение дали се вписва в таблицата.

# 16
  • Мнения: 245
Разбира се, че е най-важно кученцето да е здраво и щастливо. Но темата е за килограмите и дали е нормално. Затова и писах. Има доста случаи, когато кученцето не оправдава надеждите на стопанина с екстериора си и бива изхвърлено. Мой познат се грижи за едно такова.
А за характера на породата сравнявам с ротвайлерите, където нещата са доста харт и има много работа. При кането всичко е много по - лесно, няма инат, няма вродена злоба, върху която да работиш и много лесно получаваш шефското място, наречено Алфа.

Това е моето момче. Беше на 1 година, когато го взехме. Доврих му се след 10 минутно общуване и пътува на задната седалка над 300 километра на прибиране към къщи. С един рот не бих рискувала така.

Последна редакция: пт, 03 сеп 2021, 10:45 от m1ma

# 17
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен. Отглеждам канета от 7 години и не искам да ви трееожа, но на тази възраст, на която сте го взели, трябва да тежи двойно. Има таблици, напишете "тегло кане корсо". Не че ще му има нещо на кученцето, но най - вероятно няма да е със стандартни размери. Произвеждала съм и бебета и съм ги "издавала" на новите собственици 13 кг, но ги захранва още на 17 ден, със силна храна. Не съм съгласна, че са свое равни, напротив. Това е най - умерената и бързо възприемаща порода, с която съм общувала. Имам опит с ротвайлери и чао чао. Моите ги гледам в къщи. Само през деня са на двора, но с отворен коридор. Когато е много студено стоят в колата, докато сме на работа и няма никакъв проблем. Съжителстват с котки.
вече е 5 кг на 2месеца и 3дена! Пък и до колкото знам тези таблици 2 месеца- 9г. Знам, че се гледа края на месеца, а именно 2 мес. 29 дена-9 кг, то сега е 5кг. За месец ще дигне, около 4 кг.

Последна редакция: вт, 14 сеп 2021, 23:54 от Canecorsak

Общи условия

Активация на акаунт