Обсъждане на имотни обяви-24

  • 34 923
  • 753
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 8 979
Рискът е в момента,когато се разменят парите срещу имота. (Като във филмите за мафията..Yum)
Има две възможности за избягване на този риск. Банките го прилагат без изключения. Те не дават парите на продавача без преди това да е вписана сделката и преди да им е предоставено удостоверението за това.
Втората е по същество същата - нарича се ескроу сметка и специална сметка на нотариус. П отях се блокират парите,които купувачът плаща. Освобождават се в момента в който сделката е вписана.
Ето една точна  и ясна статия,само дано излезе линка:
https://sdelkisimiti.bg/blog/2019/12/23/най-големият-риска-за-страните-по-сделк/

# 196
  • Мнения: 9 767
Тези  рискове са еднакви и при сделка с брокер и при сделка без брокер.

# 197
  • София
  • Мнения: 5 935
Сградата в Гео Милев я знам. В района минавам често, Мисля че е сграда на Главбулгарстрой, по спомен, голяма ъглова сграда, добре строена. Има и хубав подземен паркинг. На ъгъл е обаче... Комуникативно, но шумно. Confused
Е сега , ако апартамента гледа изцяло към МВР сградата, тогава може и да не е шумно, но трябва да се види, там пък май е точно рампата към подземния им гараж и може да влизат коли непрекъснато. Понеже е на 2ри етаж може да пречи, знам ли. Но сградата е хубава и на хубаво място, ако има и включено подземно паркомясто , не е зле да се види. Съвсем близо там ще има и метро по разширението към Слатина... има Мол Sky City, има бизнес сгради-  BSR1 и 2, парка Гео Милев, Фестивална и Академик са залепени буквално. Добре е като локация

# 198
  • Мнения: 7 736
абсолютен шит е като локация
няма никакъв градски транспорт, едно 9 на 20 мин до СУ
до Плиска е 15 мин пеша
и е на 1ви жилищен етаж, 2ри евентуално по скица

# 199
  • София
  • Мнения: 4 668
Локацията е супер. Но 1я етаж е много зле. Лъжа е, че е 2ри. Ще е много студено зимата.
А и толкова пари за 2стаен, до там ли я докарахме.

Ако гледа към булеварда (шипченски), там ще е много мръсно и шумно. Представям си трамваите как ще тракат.

# 200
  • Мнения: 9 767
Не, не гледа към булеварда. Там е улица Гео Милев - има коли и автобус. Но апартаментът е в перпендикулярната секция на булеварда отзад на блока (ако е вярно, че е с източно изложение).

# 201
  • Мнения: 7 736
апартамента е към Слатина и Редута, не на Шипченски проход
на Шипченски преди повече от 10 години смениха релсите с нетракащи, мръсно е, но не непоносимо шумно
свиква се, искам да кажа Stuck Out Tongue

# 202
  • София
  • Мнения: 5 935
Шипченски и далеч. Това е на Гео Милев. На спирката на 9ката, вероятно обаче е във вътрешния двор, който гледа към Областната на МВРто. Локацията е добре. 1вия етаж не мога да коментирам обаче, нужно е да се види. За цената също нищо не знам, не следя много много пазара. Но е скъпо да, сигурно заради гаража Grinning

# 203
  • Мнения: 282
Здравейте! Виждам че доста от вас се интересуват от пазара! Моля ако някой знае за новострояща се кооперация/ комплекс в Хиподрума или Лагера да сподели. Важно е да е близо до спирка, за да се стига бързо до Руски паметник. Района ми е непознат, а знаем че за всеки квартал има хубава и не чак дотам част и ако няма кой да те посъветва може да се направи грешка.

Ако в важно търся голям с две спални или три.
Благодаря!

# 204
  • Мнения: 9 645
Ако не ти е важно училище може да видиш 1Home, пеша може да си ходиш до Руски

# 205
  • Мнения: 282
Търся взичко удобно до Руски паметник. 1home започнаха да строят заедно с друга сграда, в която купихме апартамент.. Също голям затворен комплекс. Вече чакме акт 16, а те са до никъде.. Доста е висока и мъжа ми се дърпа от такива големи комплекси..
Знам и за тази зад лидъл на опълченска, но там офертата е за 370000 евро и то за 2024-2025г

Имам бюджет до 300000

Общо взето от страната на зоните и Банишора всичко знам и следя.. Тук ми е познато.. Живеем до градинката майчин дом между опълч и ботев.. Обожавам мястото, но тук нищо не излиза точно в това каре.
Ако не ти е важно училище може да видиш 1Home, пеша може да си ходиш до Руски

# 206
  • Мнения: 9 767
Инфинити пропърти имат строеж в/близо до парк Възраждане и Опълченска. Нямали още инфо за апартаментите на сайта, но на обаждане връщат информация. Ако е останало нещо читаво, защото повечето били продадени. Те си завършват строежите в срок, доколкото знам.

# 207
  • Мнения: 282
и тях съм гледала.. малки са тристайните, а нямат 4стайни..
Инфинити пропърти имат строеж в/близо до парк Възраждане и Опълченска. Нямали още инфо за апартаментите на сайта, но на обаждане връщат информация. Ако е останало нещо читаво, защото повечето били продадени. Те си завършват строежите в срок, доколкото знам.

# 208
  • София
  • Мнения: 5 115
На Борис и Каблешков има строежи, ъгловият изглежда впечатляващо изпипан на груб строеж.
3 спирки след Хиподрума е, което са 6 минути грубо.
До Лагера Тюлип има голяма нова сграда ( на ул. Добротица Деспот ) - не знам дали е етап на Тюлип или отделен проект.

# 209
  • Мнения: 9 645
Аз мислех, че първия блок от 1home ще взима вече акт 16, защото вече почват втория, но явно бъркам. Иначе да, на BLD сградата е много скъпа.

Общи условия

Активация на акаунт