Лежащи мами - 48

  • 47 233
  • 852
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 158
Здравейте момичета да се запиша и тук и се връщам да ви прочета.
Със серклаж съм от 18.08 в 21г,с.имах скъсяване до 13мм. След серклажа имам ниско болки все едно преди цикъл пия алеракт 3х1,магнерот3х1 и биолектра 1път,но болките са си там, не знам контракции ли са. Дали имам шанс да износя бебето ,гледам да лежа повече схванах се съвсем.
Разбира се, че ще го износиш. Моята стигна до 1.5 в 24 седмица. Аз лежех постоянно. От 38 седмица останах без шийка и накрая преносих и предизвикахме раждане!

# 31
  • Мнения: 68
А имате ли някакви дискомфорт и болки след поставянето на песара?
Аз усещам стрелкащи болки в областа на яйчниците, във влагалището също от време на време и то от както ми го сложиха. Преди това нищо не ме е боляло.
Не не усещам , да не би да е от нарастването на матката

# 32
  • Мнения: 413
Може, просто съвпадна с песара и за това се притеснявам. Confused

Много е гадно момичета, голям стрес е всичко това. Цялата ми бременност е голям стрес. Първо инвитро, после амниоцентеза, кървене след амниоцентезата, сега и това. Вероятно никой не би могъл да разбера страха и притесненията ми, освен вие. Радвам се, че съм тук.

Пожелавам спокойствие, кураж и успех на всички.

Да попитам още нещо..чета назад в темите, че масово утрогестана се слага вагинално. Аз го взимам през устата и се чудя дали е правилно вече. Две от лекарките в болницата бяха на различно мнение и за финал остана да го вземам орално та се чудя дали не е лош вариант в ситуацията. Как мислите вие?

Последна редакция: пн, 13 сеп 2021, 23:54 от Aleksandra618461

# 33
  • Мнения: 124
Здравейте, ето ме пак и мен, вчера бях на лекър каза, че шийката въпреки серклажа се смалява и вече е 0.9мм изписа ми утрогестан и увеличи дозата на магнерот на 3х2и алеракт остави на 3х1.Това не е ли вече прекалено много магнезий.
Бебчето е много малко 760гр 26г.с на плаши ме, пе мога да родя всеки момент и ако тръгне направо в София в Майчин дом.
За първи път слагам утрогестан и не знам дали е от него или бебчо ме рита по надолу, но имам някакви болки не знам как да ги опиша като бодване, минава бързо и после пак. Не знам какво е дано не са контракции.

# 34
  • Мнения: 97
Здравей, аз все още слагам вагинално утрогестан сутрин и вечер и пия Магнерот 3х2. Не се притеснявай, не е много, ами си взимай лекарствата. Бодването не е от утрогестана.

# 35
  • София
  • Мнения: 244
FBID1178948825474668, Не се притеснявай, всичко ще е наред. Пий си лекарствата (не е много, аз и в момента съм в почти такива дози), почивай и само положителни мисли колкото и да е трудно. Аз изкарах предната бременност с 0.9мм шийка и разкритие последните два месеца, че даже накрая предизвикаха раждането.

# 36
  • Мнения: 1 333
FBID1178948825474668 пий магнезия, слагай Утрогестана и САМО лежане - никакво ставане, само до тоалетна, да се преместиш от леглото на дивана или за да идеш на лекар. Всяка седмица е важна - стискам палци всичко да бъде наред и бебчо да седи на топличко в коремчето колкото се може по-дълго! 🍀🍀🍀

# 37
  • Мнения: 124
Много ви благодаря, момичета за добрите пожелания, много ми са необходими сега. Просто няма кой да ме разбере освен някой, който е в подобна ситуация.

# 38
  • Мнения: 63
А как ви мерят шийката? Всеки път вагинално или само с ехограф? Аз бях с 15мм преди 2 седмици, имам и  няккаъв отвор /не разкритие/, който е точно до конеца на серклажа. Не искам всеки път да ме гледат вагинално.
Също съм на Магнезий 3х2 и утрогестан, болки нямам, само втърдявания.

# 39
  • Мнения: 1 333
jane16 с трансвагинален ехограф измерването на дължината е най-точно, с вагинален мануален преглед се определя какво е състоянието на шийката - дали е мека, дали е центрирана, дали има разкритие и т.н.. искате или не, ако има предпоставки и необходимост няма как да се избегне този преглед и дори по-добре да се прави..

# 40
  • Мнения: 124
На мен с вагинален. През корема явно не е точно защото ми го измери ха 5 дни по рано 1.5мм, може и да се е смалила знам ли.
Аз не знам какви са тези болки всякъш иглички бодът точно там където май че е серклажа, това става когато бебчо мръдне дали той не ме натисне нещо не знам, а и скоро няма да съм на лекър.
Момичета през коя седмица почват да мерят тоновете?

# 41
  • София
  • Мнения: 244
На мен също само с вагинален ми я мерят на всеки преглед.
За тоновете май навсякъде е различно и по преценка на АГ, но при мен ще започнат да ги следят от 33 седмица (реално от следващия преглед).

# 42
  • Мнения: 124
На мен също само с вагинален ми я мерят на всеки преглед.
За тоновете май навсякъде е различно и по преценка на АГ, но при мен ще започнат да ги следят от 33 седмица (реално от следващия преглед).
Аз съм 26 сега, как се моля да устискаме с бебчо до прелична седмица.
33 седмица засега ми е такава мечта.
Момичета позволявате ли си да излизате по малко на вън, аз се чудя дали да изляза за 10мин. на двора ама съм толкова стресирана, че почти не мърдам от дивана или спалнята

# 43
  • Мнения: 413
Здравейте, аз се връщам сега от извънреден преглед, заради болки долу в дясно цяла нощ и всичко си беше наред за моя радост. Лекаря ми каза, че е нормално да имам боцкавия, болки в ляво/дясно заради нарастващата матка и да не се шашкам и да не го свързвам с песара,който ми сложиха наскоро. Все пак каза, ако нещо много ме притеснява винаги да му се обаждам.
Също през нощта имах и стягания в корема при всяко завъртане, понеже стоях будна от уплах заради болката и го усещах. За това ми увеличи дозата на магнезии и каза, че може дълго време да си ги усещам, но всичко е наред стига да не се появява през 5 минути това.

Надявам се да ви е полезна информацията и да не се филмирате толкова като мен. Знам, че на всяка състоянието е различно и е хубаво всичко, което ви притеснява да се обсъжда с лекар, но въпреки всичко прекаленото притеснение и вглъбяване не е полезно нито за бебетата ни, нито за нас.
Бъдете здрави и спокойни и аз ще се опитам същото. Blush

# 44
  • Мнения: 124
Нели много ти благодаря, за куража, че слушам само дано успееш, но едва ли и т. н.
❤️❤️❤️

Общи условия

Активация на акаунт