? за снимки от цифров фотоапарат

  • 1 339
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 206
Да не би проблемът да е бил в размерите на снимките, а не във формата на записване newsm78 Аз съм давала във всевъзможни формати включително и в ТИФФ и не съм имала проблеми. Единствено първият път не ги бяха извадили,  защото е трябвало да ги орежат за формата който съм искала.

Искай си снимките с бели полета. Казваш им да не кадрират нищо, да ти ги вкарат в искания формат и да оставят белите полета. Още като обработваш във фотошоп си давай дългата страна със стандартен размер, а другата колкото дойде пропорционално. После режеш полетата. Моите снимки винаги са извън всякакви стандартни формати  Wink А пък във Фуджи ми ги вадят без проблем. В ХИТ има студио на Фуджи, супер качество на цвят и на всичко, много съм доволна. Бързо работят, за половин час вадят сниките... докато се моткаш из магазина са готови

# 16
  • Мнения: 1 028
Цитат
Някой път така се получава ако си кръщавала снимките на кирилица,
В такъв снимката си се отваря,най-много името й само да излезе с някакви йероглифи,но инак няма проблем,та значи и тази опция отпада,според мен нещо при тях има.

# 17
  • Мнения: 6 472
Да не би проблемът да е бил в размерите на снимките, а не във формата на записване newsm78 Аз съм давала във всевъзможни формати включително и в ТИФФ и не съм имала проблеми. Единствено първият път не ги бяха извадили,  защото е трябвало да ги орежат за формата който съм искала.

Искай си снимките с бели полета. Казваш им да не кадрират нищо, да ти ги вкарат в искания формат и да оставят белите полета. Още като обработваш във фотошоп си давай дългата страна със стандартен размер, а другата колкото дойде пропорционално. После режеш полетата. Моите снимки винаги са извън всякакви стандартни формати  Wink А пък във Фуджи ми ги вадят без проблем. В ХИТ има студио на Фуджи, супер качество на цвят и на всичко, много съм доволна. Бързо работят, за половин час вадят сниките... докато се моткаш из магазина са готови

Свърши - вече си ги печатам сама от доста време, защото направо ме побъркват във фотата. Трябва да седна на машината и да си направя настройките за да ми ги изкарат като хората #2gunfire До сега само в едно фото ги направиха добре, ама им висях на главата през цялото време Tired

# 18
  • Мнения: 2 677
Проблемът или е във фотото, или има вероятност диска да не е записан качествено.
Иначе JPEG е най-разпространения формат, не би трябвало да имаш ядове с него.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт