Мътна урина

  • 12 909
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 809
Претиснителен не е толкова тъмният цвят, колкото утайката - урината придобива един зеленикав мътен вид.
Именно това притесни и мен. Но явно е било нещо от моментоното състояние. Сега урината е бистра.

# 16
  • Мнения: 1 194
Здравейте!

Вдигам тази тема нагоре, за да не пускам друга със същото име.
Забелязах, че на дъщеря ми урината е мътна САМО сутрин, тоест първата урина след цяла нощ без пишкане. През деня е бистра.
Да поясня, че тя пие много мялко течности.
Да се притеснявам ли? Имам час с педиатър, но е другата седмица...

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Забелязах, че на дъщеря ми урината е мътна САМО сутрин, тоест първата урина след цяла нощ без пишкане. През деня е бистра.
Да поясня, че тя пие много мялко течности.
Да се притеснявам ли? Имам час с педиатър, но е другата седмица...

Щом приема малко течности, урината би трябвало да потъмнее, а не да стане по-мътна. Наблюдавай дали няма миризма урината и дали детето не го боли като пишка, също дали не пишка по-често от обикновено. Но най-сигурно ще бъде, ако пуснете стерилна урина.

# 18
  • Мнения: 1 194
Благодаря, Нати. Детето няма никакви оплаквания за пикочна инфекция. Само вида на урината ме озадачи.
Тук във Франция не може да се даде просто така урина за изследване, трябва рецепта от педиатъра. Днес говорих с педиатърката, тя ми каза, че вероятно няма никакъв проблем. Според нея е от натрупване на урина през нощта и пиенето на малко вода... Каза , че при инфекция има температура или секрет. Каза да и давам много течности и да я наблюдавам...
Аз взех от аптеката едни тестови лентички, които търсят инфекция в урината-резултата ми излезе съмнителен, тоест цвят индикатор за левкоцити се появи на 4 минута, а в указанията пише, че се отчита на втората, след това вече не е валидно. Не знам какво да си мисля, дано се притеснявам напразно. Praynig

# 19
  • Мнения: 23
Благодаря, Нати. Детето няма никакви оплаквания за пикочна инфекция. Само вида на урината ме озадачи.
Тук във Франция не може да се даде просто така урина за изследване, трябва рецепта от педиатъра. Днес говорих с педиатърката, тя ми каза, че вероятно няма никакъв проблем. Според нея е от натрупване на урина през нощта и пиенето на малко вода... Каза , че при инфекция има температура или секрет. Каза да и давам много течности и да я наблюдавам...
Аз взех от аптеката едни тестови лентички, които търсят инфекция в урината-резултата ми излезе съмнителен, тоест цвят индикатор за левкоцити се появи на 4 минута, а в указанията пише, че се отчита на втората, след това вече не е валидно. Не знам какво да си мисля, дано се притеснявам напразно. Praynig

Здравейте всички! По мои наблюдения при прием на по-малко течности (аз самата също съм от хората, които не обичат да пият много вода) урината се "сгъстява" - така поне я наричат. За мен това значи по-тъмна и по-наситено жълта. Не ви ли се е случвало в горещ ден да нямате време да си починете и да пийнете нещо, а след това все пак да отидете до тоалетната по някое време. Сигурно не сте се замисляли и обърнали внимание. Според мен при по-малко течности урината става по малко като количество, по-тъмна, а не по-мътна . Това се случва и при дъщеря ми, която беше оперирана от стеноза на уретрата. Тя трябва да пие много течности за да пишка често и по много. Хващала съм я, че ме послъгва (именно по цвета и количеството на урината) за това, че е пила сок и чай през деня.
Освен това ние сме имали няколко пъти инфекция - бактерии в урината и пиелонефрит и не сме имали нито веднъж температура. Не знам защо някои хора мислят, че като няма Т. всичко е ок. А като си спомня как пищеше... но дано при вас всичко да се окаже временно и напразни тревоги. Успех!!!

# 20
  • София
  • Мнения: 7 097
Днес говорих с педиатърката, тя ми каза, че вероятно няма никакъв проблем. Според нея е от натрупване на урина през нощта и пиенето на малко вода... Каза , че при инфекция има температура или секрет. Каза да и давам много течности и да я наблюдавам...

Както е писала и mam-mim не е задължително да има температура при подобен проблем. Калина е била с бактериална инфекция поне три пъти до сега и вдигна температура само единият път и то защото направи остър пиелонефрит. За секрета съм съгласна - има го винаги, но то е по-скоро утайката на урината, отколкото секрет - при Калина се образуваше жълто-зелено петно върху памперса.
Стискам палци всичко да се окаже фалшива тревога  thumbsup

# 21
  • Мнения: 1 194
Благодаря за отговорите. И аз знам, че не е задължително да има т°, учуди ме отговора на педито, но тя смята, че не е наложително да се пускат изследвания. ConfusedАз самата съм имала няколко пъти цистит и не съм имала температура.
Утре сутрин ще направя пак проба с лентичките, те и без друго се използват само със сутрешна урина, но днес следобяд не се сдържах да тествам.
Детето е с памперс през нощта, но той е сух сутрин и вече не мога да я накарам да пишка в памперса-гледа ме озадачено. Щеше да е добре да видя дали има някакво петно по пампата, но не става Wink
Благодаря ви пак за отзивчивостта.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 097
Детето е с памперс през нощта, но той е сух сутрин и вече не мога да я накарам да пишка в памперса-гледа ме озадачено. Щеше да е добре да видя дали има някакво петно по пампата, но не става Wink

Пресипи урината в буркан или някакъв друг прозрачен съд и я погледни на светлината.

# 23
  • Мнения: 12
Не намерих по-подходяща тема, затова пиша тук за проблема, който ме вълнува.
Сутринта като сменях памперса на бебето и ми направи впечатление , че урината и е по-тъмна от обикновено. При следващото хранене след 3 часа, памперсът отново изглеждаше по същия начин. Чувала съм , че тъмния цвят на урината може да бъде следствие от обезводняване, хепатит или бъбречна инфекция. Доста съм изплашена, защото не вярвам бебка да е дехидратирана. (Все пак опишка 2 памперса за 6 часа.) Последните  10 дни не се хранеше много добре, а иначе изяжда по около 180-210гр. АМ 5 пъти дневно. Тъкмо си върна апетита (от вчера се храни както преди) и изведнъж този памперс пак ме паникьоса. Само да отбележа (може да има отношение), че вода изобщо отказва да пие, а обилно се поти и от една седмица я захранвам с пюре от ябълка. Изяжда минимални количества - 80-100гр. пюре дневно.
Моля, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, да ме посъветва какво да правя. Благодаря предварително!     

Общи условия

Активация на акаунт