За храни увеличаващи кърмата????-Спешно

  • 7 138
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 047
   По 2 литра вода на ден.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 750
Ето какво на мен ми помага:
-много течности - поне 1.5 литра на ден
-суриви ядки - кашу или орехи; фъстъци не - освен, че са алергени, са й токсични
-печено месо - нетлъсто
-разходките ми действат също много добре

# 17
  • Мнения: 284
Аз пия българския лактогонен чай-в него има копър и анасон и помага за коликите.Ям мюсли с прясно мляко,пия по 1  кис.мляко и много вода. Peace

# 18
  • Мнения: 11 004
Месо, млечни продукти  Peace
За ядките не знам кои не са алергени  newsm78 Фъстъците и бадемите май не са подходящи.

Последна редакция: ср, 25 окт 2006, 10:29 от Гигилче

# 19
  • Мнения: 942
Български лактогенен чай или този на Хип, овесени ядки, мюсли, бирена мая, бира, много течности независимо какви (вода, сокове, безалкохлни по-добре не приемай), копър.Не е нужно да се храниш обилно, нормално здравословно хранене (мисля че трябваха +още 500кл на ден).
Успешно кърмене!  bouquet
Peace
Успешно кърмене! Hug

# 20
  • Мнения: 133
Здравей, нямах време да изчета всичко, което са те посъветвали другите и затова с риск да се повторя ще ти напиша едно много сигурно и бързо лактогонно средство: 250 гр. мед ги объркваш хубаво с 30гр. смлени на прах семена анасон и 30 гр. смлени на прах семена от копър. Гаранция 100%, ползвам го. По една лъжица преди хранене.
Дано само е си алергична от меда.

Успех с кърменето!

# 21
  • Мнения: 4 156
Имаше тук някъде една рецепта zа торта с овесени ядки на Сладка хапка  chef...zа мен това е невероятно лактогонно средство, имах чувство, че мога да кърмя още две деца...

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=105335.0

Честито бебенце.
Ето линк към тортата на Сладка хапка - страшно е вкусна и помага за увеличаване на лактацията.
Българския чай "лактогонно средство" също ми помагаше.
Иначе си се храни нормално и пий много течности.
Пожелавам ти бебенцето ти скоро да се оправи и да можете да се кърмите, а не да му носиш кърма.

# 22
  • Мнения: 3 810
Моето средство беше- овесени ядки(варени със захар и кр. масло), както и лактогонен чай в пакетче(не на ХИП).
От това, което изчетох не съм съгласна с бирата(среща се често), бозата.
Заради коликите не трябва да прекаляваш със зеле, боб...
Кафето, алкохола, цигарите- много ясно.

# 23
  • Мнения: 8 917
Лактогонен чай и по принцип - повече течности Peace

# 24
  • Мнения: 6 461
Аз не съм подбирала храните .Наяждах се така хубаво,пиех много течности.И така от време на време освен че детето сучеше се цедях .Колкото повече се цедях толкова повече кърма имаше.

# 25
  • Мнения: 2 149
Всичко е индивидуално. По-честото кърмене казват, че увеличава кърмата.
Аз пиех много портокалов сок, биричка и вода. Blush

# 26
  • Мнения: 561
Кърмата се отделя на принципа на търсенето и предлагането : т.е. колкото повече и по-често суче детето, толкова повече кърма се произвежда !!! В твоя случай май ще трябва да я цедиш с помпи или както ти е удобно, но това е трудно, пък и помпата никога не изпразва толкова добре гърдата, както бебето. Така че колкото може по-бързо при бебо и да суче. Успех !!!

Общи условия

Активация на акаунт