Д-р Иван Сигридов - Тема 6

  • 64 675
  • 897
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 5 409
Скрит текст:
Здравейте, Доктор Ковачев ми изписа витамините от снимката и ми каза да спра фолиевата киселина. Та въпроса ми е възможно ли е това тъй като в никой от тези витамини не виждам са има фолиева киселина или нещо не съм разбрала правилно.
Има фолиева киселина в В комплекса. На опаковката е написано...
Има Б9 (това е то) ,метилирана форма,доколкото виждам.
Вероятно ти е казал да я спреш,защото в б комплекса има,да не ти стане много,или ако си я изследвала и ти е висока .

# 61
  • Мнения: 63
Привет, аз съм 30 г.с. и пия долу-горе същите и на мен каза да спра фолиевата Simple Smile Само че моят Б комплекс е на Натурал Факторс.
Исках да споделя, че съм много раздразнена как всеки път се чака по 1 час в този МЦ.
За какво ги записваме тези часове? Онзи ден като бях при Ковачев, за 16:50, като отидох жената за 16:00ч още не беше влязла. Разбирам, че са много натоварени, но наистина е дразнещо, поне за мен.

# 62
  • Мнения: 1 713
И аз си чакам като отида  .... Досега не беше проблем, защото бях хоум офис и можех да си позволя забавяне, но вече сме в офиса и ще ми е много трудно да лавирам с придвижване, чакане минимум 40 мин, преглед и после връщане към офиса...

# 63
  • Мнения: 3 077
На никой не му е приятно да чака, но едва ли има какво да се направи. По-важното за мен е, че като вляза не ме претупват набързо, защото закъсняват с графика.

# 64
  • Мнения: 236
Момичета, искам дъ попитaм др.Ковачев, освен, че прави прегледи за не брeменни , прави ли и арт ин витро процедури?

# 65
  • Мнения: 91
Здравейте момичета. Бях при доктор Сигридов началото на месеца,откри няколко проблема и ми назначи изследвания. Разбрахме се да му ги изпратя щом са готови,като ми каза,че в сайта ще се появи платформа за изпращане на резултати. За сега няма нищо такова,а следващият ми час е след почти месец. Има ли имейл или друг начин , чрез който да мога да му изпратя резултатите?

Имам същото питане и аз Sad
Или единственият начин е на място, ама без час?

# 66
  • София
  • Мнения: 5 409
Привет, аз съм 30 г.с. и пия долу-горе същите и на мен каза да спра фолиевата Simple Smile Само че моят Б комплекс е на Натурал Факторс.
Исках да споделя, че съм много раздразнена как всеки път се чака по 1 час в този МЦ.
За какво ги записваме тези часове? Онзи ден като бях при Ковачев, за 16:50, като отидох жената за 16:00ч още не беше влязла. Разбирам, че са много натоварени, но наистина е дразнещо, поне за мен.

Преди 5 години съм чакала по 4-5 часа и през ум не ми е минавало да се оплаквам.Ако имате безпроблемна бременност,спокойно може да отидете да се следите в някоя квартална поликлиника,или болница,където влизате на минутата.При Сигридов се чака ,имало е моменти в които ми се е налагало да прекарам по един час в кабинета ,просто защото имах много проблемна и тежка бременност и неща ,които е трябвало да огледаме и обсъдим и е адски неприятно да  чуеш възклицанието от друга бременна ,която бърза да ходи след това  да обикаля мола  "Еееее най-сетнееее" като излизаш.
Защото някои пациентки на Сигридов сме се борили със зъби и нокти да износим живи и здрави деца,готова бях да си разпъна палатка пред клиниката и никога през ум не ми е минавало да мрънкам,че чакам.
Съжалявам,мен винаги са ме дразнили пък подобни изказвания за това кой колко чакал и имах нужда да го кажа.

# 67
  • Мнения: 63
Здравейте, за съжаление също имам тежка бременност, с усложнения и също се боря и правя всичко необходимо да го износя докрай. Написала съм, че прегледът е при др. Ковачев, а не при Сигридов. И, да има какво да се направи - просто да се спазва графика. Не зная как е било преди 5 години, в момента др. Сигридов прави единство ФМ.

П.С. Благодаря ви за съвета за кварталната клиника, не бях се сетила за него.

# 68
  • Мнения: 3 077
Кой да спазва графика? Другите пациентки ли? Според мен всяка от нас си ходи в дадения час,  просто за някои случаи докторите се налага да отделят повече време и от там идва закъснението. Кажи му да си спазва той графика другия път като идеш, де ... Ама ако на теб се наложи да те гледа и консултира 40 минути вместо 20, защото имаш проблем, ще си доволна че са ти обърнали внимание, нали
П.С. На мен се е налагало да чакам и при Ковачев, и при Сигридов за морфологиите, и при Калчев преди да забременея. Не ми е било никак приятно, но знам че закъсняват, защото имат други пациентки вътре, а не защото си пият кафенце. Както казах по-важно ми е, че като вляза, ми се обръща същото нужно внимание

# 69
  • Мнения: 1 968
Момичета, малко са тези, дето ей така ходят при Сигридов. Сигурна съм, че си имате достатъчно неща за които да мислите, не се дърляйте една с друга. Жените трябва да се Разбираме и уважаваме една друга, независимо от всичко.

# 70
  • София
  • Мнения: 5 409
Момичета, малко са тези, дето ей така ходят при Сигридов. Сигурна съм, че си имате достатъчно неща за които да мислите, не се дърляйте една с друга. Жените трябва да се Разбираме и уважаваме една друга, независимо от всичко.
Не ,не се заяждам с никого,просто редовно ми се случваше като бях бременна,някой да пуфти и да коментира моето забавяне в кабинета.Ужасно беше.Коментара просто ме подсети.Да,зареди такива като мен ставаха забавянията,и ако знаете и колко пъти съм влизала първа по спешност без час ... да,имало е и коментари,че това не е спешен кабинет.Дали въпросната жена наистина е знаела какво е да имаш проблемна бременност?
jane , не е към теб.Попринцип е коментара.
Успешна бременност ти желая до финала и дано грижите са на заден план вече

Последна редакция: пт, 17 сеп 2021, 19:54 от *Bubble*

# 71
  • Мнения: 1 968
Не е насочен към теб коментарът ми. Simple Smile За всички се отнася.
Някак си все успяваме да забравим колко сме специални като жени и губим уважение една към друга, заради тривиални неща в този мъжки свят.

Flowers Hibiscus

# 72
  • Мнения: 8
Скрит текст:
Здравейте, Доктор Ковачев ми изписа витамините от снимката и ми каза да спра фолиевата киселина. Та въпроса ми е възможно ли е това тъй като в никой от тези витамини не виждам са има фолиева киселина или нещо не съм разбрала правилно.
Има фолиева киселина в В комплекса. На опаковката е написано...
Има Б9 (това е то) ,метилирана форма,доколкото виждам.
Вероятно ти е казал да я спреш,защото в б комплекса има,да не ти стане много,или ако си я изследвала и ти е висока .
Да права си оказа се, че в  В12 има фолиева киселина.
Благодаря

# 73
  • Мнения: 3 077
Не, в В12 няма фолиева киселина. Има в В комплекса, написано е на опаковката! Метафолин е форма на фолиева киселина!

# 74
  • Мнения: 59
Здравейте, срещнах се с Д-р Сигридов през юни, след 2 мисед. Вече бях тръгнала по пътя на подробни изследвания и се оказах с мутации от тромбофилния панел. Др-ът каза, че това НЕ Е причнита за неуепхите и пусна още гени и изследвания. Миналата седмица се видях с Ковачев за коментар на всички изследвания и когато го попитах каква е причнита според него, той каза, че категорично не е в дефицитите и мутациите, които имам, а имунологично -завишена активност на НК клетки. На това се противодейстсвало с аспирин, фраксипарин и още нещо, което не записах.
Сега заръката му е да си пия витамините и след 2 цикъла да напрваим контрола (да видим как е желязото и вит Д) и "да си действам". Въпрсът ми е - когато се оправят дефиците и имам зелена светлина за действие, какво се случва и кой те следи адектватно при положение, че в клиниката на Сигридов няма да мога да се вредя веднага след положителен тест, а именно тези първи седмици и дни биха ми били критични. Някоя от вас минала ли е по подобен път  и може ли да ми даде малко повече информация за НК клетките. Предполагам, че ще ми трябва и проследяващ имунолог.
Преди прегледа със Сигридов, се бях видяла с Русев и той изписа класическа терапия от Итралипид 2-4 дни преди овулация и повторно 2-4 дни след положителен тест, Аспирин протект и след положителен тест Фраксипарин.
Може би е още рано да го мисля, но искам да съм подготвена, а не като видя 2 чертички да се чудя на кого да звъня и къде да ходя за тези вливки.
Чета и от вас, че Сигридов не е фен на терапията с аспирин, аз останах и от подобно впечатление при 1вия ми преглед, но сега на коментара на изследванията Ковачев ми каза, че това е пътят. Каза ми да си пия от сега аспирин протект през вечер.
Страшно съм объркана, ако може някой да сподели опит, ще съм много благодана!

Последна редакция: сб, 18 сеп 2021, 21:41 от AuroraDream

Общи условия

Активация на акаунт