⚽ ФУТБОЛНИ ФЕНОВЕ .::23::.

  • 29 144
  • 722
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 11 472
Според мен всички фаворити ще се класират, а именно:
Италия, Португалия и Швеция.
Дано - за първите два, и дано вместо Швеция е всеки друг, напр. ако щете мАкета, то другата България бе, те играха на Европейско. Нека е Уелс, Полша, Русия дори, но в никакъв случай швеците, тия шебеци недни.... , разбира се и без антиФутболна чехия. Дума да не отварям, че най няма място отборът на Украйна! Ако избирам между швеция и украИна, по-добре швеция със златан, само ако златан играе. НО никой не ме пита, де Grinning

# 121
  • Мнения: 11 546
Изключително разочароващо представяне и на двата български отбора в евротурнирите този сезон. Confused
За националния пък да не говорим въобще.

# 122
  • София
  • Мнения: 11 472
Трагично, наистина. И доколкото за ЦСКА не е толкова неочаквано, то учуден съм за Лудогорец. Поредно слабо участие, а уж селекцията не беше лоша. Иначе - чест им прави, че се опитват да налагат един български играч поне - Доминик Янков, а в отсъствието на Антон Недялков на титулярно място се връща и Георги Терзиев.

Янков не е кой знае какъв талант (ако беше такава "перла" да са го купили от чужбина, защото е млад), но пак хубаво, че пробват да го налагат - така се развива един футболист.

# 123
  • София
  • Мнения: 27 175
Баражи за Катар' 2022 г.

Полуфинали

Поток A
Шотландия - Украйна
Уелс - Австрия *

Поток B
Русия - Полша *
Швеция - Чехия

Поток C
Италия - Северна Македония
Португалия - Турция *

Легенда:
* победителя от този полуфинал ще е домакин на решителния финален бараж за виза за световното в Катар.


Италия и Португалия на финал, единия няма да играе на световното?!  😮
Жалко за Роналдо, но няма да го гледаме на световното догодина. Сами са си виновни.

Скандално лесен първи поток. Много кофти жребий, много. В поток Б, пъм има поне три отбора, които заслужават световно.

# 124
  • София
  • Мнения: 30 142
Скрит текст:
Баражи за Катар' 2022 г.

Полуфинали

Поток A
Шотландия - Украйна
Уелс - Австрия *

Поток B
Русия - Полша *
Швеция - Чехия

Поток C
Италия - Северна Македония
Португалия - Турция *

Легенда:
* победителя от този полуфинал ще е домакин на решителния финален бараж за виза за световното в Катар.

Италия и Португалия на финал, единия няма да играе на световното?!  😮
Скрит текст:
Жалко за Роналдо, но няма да го гледаме на световното догодина. Сами са си виновни.

Скандално лесен първи поток. Много кофти жребий, много. В поток Б, пъм има поне три отбора, които заслужават световно.
Много неприятно.

# 125
  • София
  • Мнения: 11 472
Е, казах ви аз. Казах ли ви!?

# 126
  • Мнения: 11 546
Ние дето никаква не я свършихме, ами  само прецакахме Италия.

Последна редакция: сб, 27 ное 2021, 02:07 от precious*

# 127
  • Мнения: 2 942
Аз го гледах жребият и се почувствах ужасно след него. Футболът загуби от този жребий. Световното загуби от този жребий. И 2-та варианта са много лоши. В единият едната от двете най големи звезди на 21 век няма да играе на световното, а в другият действащият европейски шампион няма да играе на световното. Аз си признавам че ако бях на мястото на ръководните фактори във ФИФА и УЕФА, щях така да го организирам и дирижирам жребият че Италия и Португалия да се разминат със сигурност. Което не е джентълменско, не е феърплей, не е ОК с равният шанс във футбола, но въпреки това щях така да го дирижирам жребият че да е възможно най малко вероятно световното да мине без Роналдо и без действащият Европейски шампион. Беше лесно, Португалия и Италия бяха заедно с Шотландия 3-те най добри втори в Европейските квалификации. Като трите най добри втори ги слагам в първа урна от 3 вместо 2, като поставени и водачи на трите потока с домакинско предимство на полуфиналите и финалните баражи благодарение на добрите си резултати. И гарантирано се разминават. Следващите 3 най добри втори  ги слагам във втора урна също като домакини във схемата за полуфиналите, а останалите 6 са в трета урна и са съперниците на 1-а и 2-а урна за полуфиналите. Не е ОК, не е феърплей към малките и максимално свободният жребий, да речем за Македония, ама всъщност и без това Македонците да речем се нахиндрецаха при Италия и Португалия, Grinning а при моята схема за баражите можеха да са при потока с водач Шотландия където щеше да е доста по лесно. Но както се казва каквото такова. То не е и ОК правилата на жребият да се променят в зависимост от ситуацията. Но така се получиха нещата че световното губи от цялата ситуация каквото и да стане, за това се чувствах зле след жребият.

Цитат
Италия и Португалия на финал, единия няма да играе на световното?!  😮
Жалко за Роналдо, но няма да го гледаме на световното догодина. Сами са си виновни.

Не бъди толкова сигурен, в един мач всичко е възможно, Италия са по класният отбор, но в такива мачове Роналдо е голям. Спомням си преди едно световно или европейско Португалия пак трябваше да минават през баражи, португалците трепереха че трябваше да играят срещу Швеция на Златан в 2 мача тогава, Роналдо сам отстрани Швеция, буквално сам класира Португалия вече забравих за кое Световно или Европейско ставаше въпрос но в такива мачове когато залога е огромен Роналдо е способен сам да си класира отбора напред. Та не изключвам чудеса и страхотни индивидуални изяви от него да класират Португалия за сметка на Италия. Това че е 1 мач е плюс за Португалия, а и те евентуално ще са домакини. Аз не изключвам обаче изненада в този поток, и да се случи нещо още по сензационно, нито Италия нито Португалия да се класират. Притесняват ме Турция да не хвърлят голямата сензация на баражите, и не го изключвам като вариант. Ако победят Португалия, (имам някакво усещане че рубикона за Португалия ще е Турция, това ще е много труден мач, ако успеят да минат през него, по някакъв начин ще минат и през Италия, може с дузпи, може с победен гол в продълженията на Роналдо, някак), но Турция въобще не са за подценяване, и ме притеснява че Португалия може още там да приключат. Не знам защо имам усещането че от този поток няма да се класира Италия, и ще пропуснат второ поредно световно, а ще се класира Португалия или Турция. Представи си ако Турция победят Португалия какъв ад ще чака Италия в Истанбул.

Последна редакция: нд, 28 ное 2021, 20:02 от Никола Тесла

# 128
  • София
  • Мнения: 27 175
Напълно подкрепям съжденията ти.
Още не мога да асимилирам жребия. Жесток е, просто брутален и несправедлив.
Виж и група Б. С изключение на Русия все приятни отбори с много класни футболисти и само един ще играе на световното, за да може да гледаме Панама или Китай. Тц тц

А иначе как се нахендриха и двата топ отбора не е истина. Италия направи глупав хикс с България и после в два поредни мача, Жоржиньо изтърва дузпи при равен резултат в края на мачовете, като в последния мач в Италия, даже беше в 90-та минута?! Една от двете дузпи да беше вкарал и всичко приключваше. Италия може да не се класира за световното без да е допуснала загуба, представяш ли си за каква идиотщина става въпрос??? Веднъж на 50 години сигурно.

А пък Португалия ги устройваше и хикс, хубаво натиснаха и поведоха и вместо да спазват старата максима, че най-добрата защита е нападението те се върнаха в защита, която стана глуха в края на мача. Недоумявам. Тук вина носи и треньора.

# 129
  • Мнения: 2 942
Сега като казваш за отборите тип Панама и Китай, отварям да видя какво става в другите континентални квалификации. В жребият да отбележим че бяха теглени и междуконтинентални плейофни мачове. В тях вероятно ще играят като гледам как се развиват квалификациите, Обединените Емирства или Либия срещу Перу, много възможен сблъсък за място на световното, както и Панама срещу Нова Зеландия също много възможен сблъсък. В Африка пък като гледам какви отбори са на път да се класират. Демократична Република Конго, Мали са на път да се класират. Няма да гледаме Италия или Португалия, но пък ще гледаме Либия, Панама и Мали примерно. Grinning То пък я има и другата гледната точка че това пък е чара на световното, кога друг път ще гледаме Панама, Конго или ОАЕ. Но според мен трябва повече квоти на Европа да се дадат, не е нормално тука да се изпотрепват Италия и Португалия за да може да играе Панама или Либия или Нова Зеландия, от чиито отбори извън страните им едва ли някой знае и един футболист и на световното да не паднат и трите мача ще е сензация. Но, това е положението. Между другото преди като даваха 15 квоти а не 13 на Европа, Португалия щяха да се класират като най добър втори а Италия вместо 2 съперника в баражите в по 1 мач, щяха да имат само 1 съперник в 2 мача, както беше преди. Което е по добър вариант за фаворит като Италия, защото в 1 мач всичко става, дори и с Македония е възможно да стане фал, макар и малко вероятно, но в един мач всичко става. В 2 вече ще е невероятно македонците да речем да преодолеят Италия. Иначе в другите потоци са много равностойни мачовете. Русия и Полша е дерби с много заряд в него. Швеция и Чехия е напълно непредвидим мач. Украйна според мен са фаворит за класиране в техният поток.

Да кажем нещо и за евентуалните големи липсващи и изненади в квалификациите. Към Италия или Португалия, за момента се очертава да се присъедини Уругвай, отбор с много звезди, с много традиции и успехи. За момента са извън световното. Но в момента са 7-и с равни точки с Чили на точка зад Колумбия които в момента се класират и зад Перу които за момента са в позиция плейофи с отбор от Азия. Изненадата в Южна Америка е Еквадор, който на практика се е класирал за световното, (Бразилия и Аржентина вече и на теория се класираха) чудо трябва да стане да не се класират. Та ЦСКА трябва да задържат Кайседо през лятото, че току виж след световното цената му скочила драстично. Simple Smile. В Северна Америка няма изненади, Мексико и САЩ както винаги са абонирани за световното, изненадата обаче е Канада които не само че са на път да се класират ами и водят пред двамата големи там. Канада е начело в Северна Америка и ще се класират за Световно за пръв път не знам откога. Ако се нелъжа 1982 г. май бяха за последно на световно. В Африка регламента е променен, преди групова фаза завършваше техните квалификации сега плейофи ги завършват. Там традиционно Камерун, Нигерия, Сенегал, Гана са величините, но сега в плейофите освен тях са и екзотичните ДР Конго, Мали, Египет (които със Салах също са си сила), Алжир, Мароко, Тунис, там ще има някоя изненада, примерно Камерун или Нигерия да пропуснат световното заради я Мароко, я Мали. Квалификациите в Океания още не са започнали, започват чак през Март 2022 г. но там е ясно, Нова Зеландия ще ги спечели всичко останало там са екзотични острови Фиджи, Нова Каледония, и подобни, Австралия вече са в Азия и ги няма преди те бяха доминатора там. Проблема за Нова Зеландия е че не могат да се класират директно а ще трябва да играят с 4-тият в Северна Америка който е Панама в момента. В Азия също няма сериозни изненади там абонирани за световното са Южна Корея, Япония, които заедно със Саудитска Арабия и Иран вероятно ще се класират директно, а Австралия за момента е на бараж срещу ОАЕ или Либия, т.е. и те са с единият крак на световното. Загубилият този бараж ще трябва да играе с 5-ият в Южна Америка.

Последна редакция: нд, 28 ное 2021, 22:06 от Никола Тесла

# 130
  • София
  • Мнения: 27 175
За мен скандално решение да дадат златната топка за 7 път на Меси.
Левандовски я заслужаваше и миналата година (когато скандално решиха да няма) и тази.
Тотално се дискредитираха, тази награда вече няма грам стойност за мен. И много лоша услуга направиха на Меси.

# 131
  • София
  • Мнения: 30 142
Фен съм на Меси, но топката тази година трябваше да отиде при Левандовски. Няма как с 4 гола и 4 асистенции да държиш тази награда в ръцете си.

# 132
  • София
  • Мнения: 11 472
Защо Меси спечели златната топка ли?

Този път, да НЕ повярваш, от уебкафето са дали (преписали) един приличен отговор за всички "експерти", докато светът се диви как е възможно Италия или Португалия да отпаднат от Катар-2022:

На хората, които не спират да задават въпроса: "Защо Меси спечели "Златната топка"?, отговаряме просто: Защото 180 души решиха така. А защо решиха така? Това вече е по-сложно.

Не всеки знае, но France Football препоръчва на респондентите да изготвят петиците си въз основа на следните три критерия:

1. Индивидуални и отборни изяви през годината

2. Класата на играчите (талант и феърплей)

3. Кариерите на футболистите до момента.


Каква беше годината на Меси според първия критерий?

Индивидуално представяне: 41 гола, 17 асистенции, играч на турнира и голмайстор на Копа Америка. Отборно представяне: Купата на Испания с Барселона и Копа Америка с националния тим на Аржентина.

Годината на Левандовски изглежда така: 64 гола, 10 асистенции, "Златна обувка", нов рекорд за най-много голове в рамките на един сезон в Бундеслигата; шампион на Германия и носител на Суперкупата на страната, както и световен клубен шампион.

По първия критерий превъзходството на Левандовски е видно от самолет. Нататък обаче е по-трудно.

Да кажем, че футболната класа на двамата е съпоставима.

Талантът? Общоприето е, че аржентинецът е един от най-феноменалните таланти в цялата история на играта.

Феърплей? Нали помните какво направи Меси във финала за Суперкупата на Испания срещу Атлетик Билбао през януари? Лео удари нападателя на баските Асиер Виялибре в главата, за което получи червен картон. Лева от своя страна изпраща поредната си джентълменска година, а когато счупи почти половинвековния голов рекорд на Герд Мюлер в Бундеслигата, отдаде дължимото на германската легенда.

Третият критерий е доста странен. Ясно е, че и Левандовски, и Меси имат изключителни кариери, но успехите на аржентинеца са повече.

Въз основа на горните неща Лева заслужаваше най-престижната индивидуална награда във футбола - през тази година и още по-категорично през миналата, когато призът не беше връчен.

"Златната топка" обаче отиде за седми път в ръцете на Меси и това донякъде си има своето обяснение.

Колкото и да не ни се иска, Лео и Кристиано постепенно слизат от голямата сцена и когато аржентинецът най-после спечели значим трофей с националния си тим в разгара на лятото, голяма част от гласуващите журналисти, симпатизиращи на Меси, направиха сантименталния си избор, който не промениха до 24 октомври - крайната дата респондентите да обяват петиците си.

Освен това сагата около договора с Барселона, раздялата с каталунците и сълзите на "Камп Ноу", както и трансферът в ПСЖ направиха Меси един от главните герои на лятото, а това се оказа своеобразна PR кампания за него по пътя към Седмата.

Мнозина са на мнение, че тя попадна в ръцете му незаслужено и вероятно имат основания. Лео обаче няма вина за това. Избора направиха 180 журналисти от всички кътчета на планетата и отговорността пада върху тях.

=====================

Според мен, кариерата на Лео НЕ приключва тази година. Напротив, очаквам догодина да му е още по-силна и дори има шанс да изведе Аржентина до Световна титла,  но това ще стане в момент, когато - вероятно - поредната златна топка вече ще е (незаслужено) дадена на друг. Трябваше Лева да си вземе топката тая година, а следващата - който заслужи, вероятно щеше (да) е Меси!

# 133
  • София
  • Мнения: 27 175
Голям гаф снощи по време на жребия. За първи път виждам да рестартират вече изтеглен жребий. Изтървахме сблъсъка, Роналдо <-> Меси

Ето и актуалния и окончателен жребий за 1/8 финалите

РБ Залцбург - Байерн Мюнхен
Спортинг Лисабон - Манчестър Сити
Бенфика - Аякс
Челси - Лил
Атлетико Мадрид - Манчестър Юнайтед
Виляреал - Ювентус
Интер - Ливърпул
Пари Сен Жермен - Реал Мадрид


Моите прогнози:

РБ Залцбург - Байерн Мюнхен
Спортинг Лисабон - Манчестър Сити
Бенфика - Аякс
Челси - Лил
Атлетико Мадрид - Манчестър Юнайтед
Виляреал - Ювентус
Интер - Ливърпул
Пари Сен Жермен - Реал Мадрид

# 134
  • Мнения: 5 776
Гафът си го биваше, предния жребий ми харесваше повече. Моите прогнози са същите между другото.

Общи условия

Активация на акаунт