Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Нашите цветя - обща тема 11

• 16 764
  • 624
  •   1
Отговори
# 615
Soft Click, защо не става остъклен балкон? Вратата към стаята е почти постоянно отворена, няма голяма температурна разлика...

# 616
  • Мадрид / София
Beki_8, опитай да третираш азалията за гъбично заболяване. Мисля, че е нещо гъбично.

# 617
Beki_8, опитай да третираш азалията за гъбично заболяване. Мисля, че е нещо гъбично.
Два пъти съм носила снимки и казват, че нищо им няма, но ще отида пак. Интересното е, че когато им сменя почвата се оправят и след няколко месеца пак започват така да стават. Може да си е естествена смяна на листата, знам ли.

# 618
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
може да изчерпват някой минерал, но не съм чак толкова веща.
опитвала ли си с наторяване?

# 619
може да изчерпват някой минерал, но не съм чак толкова веща.
опитвала ли си с наторяване?
Признавам си веднага, че нито едно цвете не торя - само поливам и почвата поддържам. Разбира се ако имат нужда и нова къща им купувам (саксийка имам предвид).

# 620
върти ми се в главата, че са като азалиите, обичат киселинна почва.
а тя е кислинна от нещо, незнам какво обаче. и когато то свърши - започнат да страдат.
но това са теории. Simple Smile
даже не съм сигурна универсална тор би ли помогнала или си трябва специалната за азалии и рододендрони.

# 621
Почвата им е за рододендрони, значи и торта ще трябва да е такава.  Ще отида за тор с листа от растението и ще видя какво ще кажат - за торене, лечение или пък нищо им няма.
И сега да питам къде да ходя да търся (в района на западен парк)?

# 622
района не ми е познат Sad
съжалявам, че не мога да помогна.

# 623
Моите цветя всички бяха доста нещастни след 2 години липса на всякаква тор, само поливане и пресаждане. От тази година започнах да ги торя и разликата в разтежа е очевидна (като изключим тези които изгних от преполиване).

# 624
  • онче бонче бонбонче
върти ми се в главата, че са като азалиите, обичат киселинна почва.а тя е кислинна от нещо, незнам какво обаче. и когато то свърши - започнат да страдат.
Сяра, железен сулфат.

Общи условия

Активация на акаунт