Нашите цветя - обща тема 11

  • 29 096
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 493
Някой, ако има опит с отглеждане на каладиум, ще се радвам да даде насоки. Чудя се на първо място дали да е на перваза на източен прозорец, където го огрява за кратко или да го дръпна по-навътре?

# 706
  • Мнения: 1 988
Не знам как се отглежда, но е много красиво.

# 707
  • Мнения: 493
Благодаря Simple Smile На живо е още по-красиво и точно затова не искам да го съсипя, а чета, че е претенциозно, на всичко отгоре сега би трябвало  да "спи" и явно е форсирано. Обича влага, а въздухът вкъщи е сух заради отоплението. Та някой ако има с личен опит, да сподели.

# 708
  • Мнения: 18 542
Аз имах едно малко каладиумче - изпратиха ми го заедно с една поръчка на орхидея. Нещо изобщо не беше щастливо при мен - сравнително светло и не сух въздух. Може и да съм го преполяла, макар че внимавах. Започна да жълтее най долните листенца. Подарих го, защото така и така не го исках, та не мога да споделя по-дълъг опит от това. При мен беше около месец сега есента.
Ето така изглеждаше
Скрит текст:
а така преди да го дам - вижда се на заден план листото което тръгна да пожълтява.
Скрит текст:

# 709
  • Мнения: 493
Аз чета, че есента си хвърлят листата. Остава само грудка, която спи зимата и напролет тръгва пак. Може от това да е било пожълтяването, не от не добро гледане.

# 710
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
странно. нямам спомен да си хвърля листата и да спи. освен когато заспи завинаги.
и в нета не намирам информация за приспиване https://www.az-jenata.bg/a/4-za-doma/26387-prekrasniiat-kaladium … n-za-otglezhdane/

# 711
  • Мнения: 18 542
Аз чета, че есента си хвърлят листата. Остава само грудка, която спи зимата и напролет тръгва пак. Може от това да е било пожълтяването, не от не добро гледане.
Може и да заспиват, не знам, но в стайни условия, съмнявам се че заспиват, освен ако не се имитират до някаква степен външните условия. Алокасиите също уж спят, но моите не са заспивали никога.
По-скоро го отдавам на моите цветарски "умения" Simple Smile

# 712
  • Мнения: 2 901
Еделвайс, прекрасен е Heart!
Уникално красиви са каладиумите, направо съм обсебена от тях, и аз имам , когато го купувах ми казаха, че зимата заспиват и се събуждат на пролет. Дано се включи Наина- тя има доста каладиуми Sparkling Heart.
Гледах го на около 50-60 см от южен прозорец цяло лято, поливах 1-2 пъти седмично. Сега като че ли малко му избледняха листата.
Lollo, честито бебче - да ви е живо и здраво и много да ви радва !

# 713
  • Мнения: 18 542
Вярно са много красиви, ама на мен ми се падна грозноват Flushed, даже не знам как му е точното наименование, пишеше само каладиум и толкова. Щях да си го гледам де, ама като ми се отвори взможност, го махнах. Аз бях заглеждала тези с много бяло по листата. Такъв исках, но когато търсих, нямаше, после се напълних с други цветя и вече нямах място.

# 714
  • Мнения: 232
Каладиумът наистина зимата си хвърля листата.Всички грудки които засях през март вече са без листа.Грудката се изважда и се поставя в торф на тъмно и топло.Само два в момента са с листа,но тях ги купих засяти и предполагам,че късно са ги засяли.Обичат по-влажна почва,без пръскане на листата.
Моите стояха до прозорец и се развиваха доста добре.

# 715
  • In transit
  • Мнения: 11 826
Lollo, честито бебче!

Данилу, изрежи бебетата на антириума. Може да го наториш ако не си и го сложи на по-светло.

Момичета, как се казваше това цвете?




Реши да ми цъфти за втори път това лято(т.е есен), а не намерих опаковката със семенцата.

# 716
  • Мнения: 3 775
Газания е това

# 717
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
газания.

# 718
  • Мнения: 493
Благодаря, Наина! Виждам, че твоите са на земята, макар и до прозорец - там сигурно почти не ги огрява пряко. Ще взема да го дръпна. Моят тепърва изкарва листа, явно тая зима няма да спи - дано да издържи така. За пръскането на листата - мислех да го правя като компенсация на сухия въздух от отоплението. Щеше да е идеално да спи през отоплителния сезон, за да не го мисля.

# 719
  • Мнения: 6 898
Еделвайсче, влажна среда можеш да създадеш, като сложиш отдолу една по-голяма подложка с вода, а върху водата камъчета, за да не опира дъното на саксията до водата и слагаш саксията върху камъчетата. Така ще изпарява под листата и ще ги овлажнява.

Общи условия

Активация на акаунт