Парфюмни размисли и страсти (септември 2021 г.) - 264

  • 70 903
  • 823
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 2 079
Вчера пробвах J'adore Infinissime и жасминът в драйдауна ме омагьоса. Искам да си намеря такъв жасмин. За съжаление, бързо ми изчезна, а пък във връхните нотки малко ме мореше и ми идваше ретро. Но може би си струва заради жасмина да го взема в бъдеще. Сещате ли се за друг хубав жасмин? Не ми харесва като го комбинират с други бели цветя, но май по-често така го правят.

# 496
  • София
  • Мнения: 737
Влязох за малко в една такава група. Ами... хората там са доста зле. Първо са пълни лаици. Оспорват автентичността на всеки един парфюм. Искат едва ли не да им доведеш парфюмера, за да им се закълне лично, че той е произвел собственоръчно парфюма; кога и къде е пакетиран и така. За продажба... едната страна очаква разум насреща си, другата - подаръци. Не става сделка там. Мъж някакъв май е администратор на групата, пише кротко, разумно... Нииикой не го чете или ако го прочете, изобщо не разбира какво им казва. След престой от няколко дни, просто излязох от това недоразумение.
В една такава група ми предложиха отливка 5 мл на Аник Гутал за 20 лв. (при цена 150 евро за 100 мл на сайта на марката) Grinning

# 497
  • Мнения: 3 843
Al Georgieva , не се стряскай тук има много хора с над 300 аромата поне. .................
....................Тъкмо бях поприбрала смокинята Артизан и някои по-леки неща и се нашмулих няколко дни поред миналата седмица с Роз Руж Ван Клиф и то пак се стопли. Айде летните обратно на шкафа и прибрах розите. Grinning

Който търси намира, та и под телето може да има нещо интересно Smiley (шегувам се)
Темата е много интересна, смокинята на Артизан нямам идея каква е, но смокиня ми звучи винаги хубаво Simple Smile
Преди няколко седмици си купих една малка Florabotanica и розата вътре ми харесва за по-хладно време

Al Georgieva, хайде на "ти", ако нямаш против? Blush
Любими летни смокини имам 3: освен Ichnusa, много обичам още Ninfeo Mio Goutal (може да видиш дали е наличен в Салон Олфактив в момента, предлагат марката по принцип) и Figuier Eden Giorgio Armani, който не е много долюбван в Бг сякаш, хората се оплакват от трайност и излъчване, но при мен е ок, не е мощен, но от трайност не мога да се оплача, а композицията ми харесва. ......

Много, много ти благодаря за подробния отговор Simple Smile Flowers Hibiscus
Сега поспря дъжда и мисля да тръгвам на лов за аромати, специално съм без парфюм днес.
В такова дъждовно време всичко е различно, първа спирка ще ми бъде Салон Офлактив Simple Smile Ninfeo Mio на листче ми допадна, има свежест и стил, Figuier Eden предполагам ще го има в Дъглас/Парадайз Мол, отбелязах си и чая с касис, от L'Erbolario нямам нищо, ще ги разгледам и тях най-вече за Rhubarb-Rabarbaro
И ще споделя впечатления.

# 498
  • Мнения: 1 012
Днес съм с това



И слушам това



Благородно завиждам на всички, които не са на работа и могат да използват това време по какъвто начин си пожелаят Simple Smile

# 499
  • Мнения: 500
Вчера пробвах J'adore Infinissime и жасминът в драйдауна ме омагьоса. Искам да си намеря такъв жасмин. За съжаление, бързо ми изчезна, а пък във връхните нотки малко ме мореше и ми идваше ретро. Но може би си струва заради жасмина да го взема в бъдеще. Сещате ли се за друг хубав жасмин? Не ми харесва като го комбинират с други бели цветя, но май по-често така го правят.
Много далеч не отивам, но това е най-жасминовият жасмин измежду моите парфюми, жасмин + жасмин
https://www.fragrantica.com/perfume/Dior/J-Adore-Absolu-51818.html
ето още нещо по темата, от днес е
https://www.youtube.com/watch?v=X_AAYJ2FCDc&ab_channel=Perthumery

Последна редакция: нд, 19 сеп 2021, 15:03 от Tiger Lily

# 500
  • Мнения: 470
Монтал Жасмин Фул ми беше харесал много и е моно жасмин, не индолен.

# 501
  • при морето
  • Мнения: 911
Някой има ли случайно тази красотичка
https://www.fragrantica.com/perfume/The-Merchant-of-Venice/Byzan … affron-24824.html
Евентуално да каже две хубави думи,че го поръчах на сляпо и не знам какво да очаквам...ThinkingNeutral Face

# 502
  • Мнения: 363
В днешното твърде променливо време реших да сложа един изключително красив за мен парфюм, който се вписва идеално във всеки един сезон.

Слушам  MC Hammer и Vanilla Ice.Grinning


Последна редакция: сб, 18 сеп 2021, 16:32 от Пепеля6ка

# 503
  • Мнения: 5 372
SOTD: Alien EDP
Любим парфюм в компанията на любима песен:
https://www.youtube.com/watch?v=CjRas1yOWvo

# 504
  • Мнения: 923
Здравейте, дами и господа!
Моля за мнение относно тази красота:
https://www.fragrantica.com/perfume/Cartier/L-Envol-Eau-de-Toilette-45954.html
Ще купувам подарък за младеж и ми се иска да разбера дали би бил подходящ. Младежът е парфюмно необременен 😉
красота си е, според мен няма да сбъркате

# 505
  • Мнения: 2 215
Много го обичам 💕 Liasons Dangereuses на Килиън.

Някой може ли сподели нещо за Merchant of Venice и кои парфюми от там си струват?

# 506
  • Мнения: 18 395
Най-големите ми открития това лято са три:



Купила съм си доста парфюми през лятото, но стартовата ми колекция беше малка. Сега са 30.
Допуснах и някои грешки при покупка на сляпо:  Burberry touch Scream

# 507
  • София
  • Мнения: 6 492
И аз днес разносвам Опасните връзки на Килиан ( от мостра). Аромат и заглавие не кореспондират особено. Много ми е уютен в мрачния неделен ден, но не ми е уау и не бих му платила цената никога.

# 508
  • Мнения: 2
Здравейте дами, чета постоянно темата но едва сега си правя акаунт тъй като имам едно питане,та може ли да ми препоръчате есенен парфюм за синът ми - тийнейджър е, няма предпочитания от към аромати - сладки тежки всичко му допада.

Благодаря предварително!

Последна редакция: нд, 19 сеп 2021, 17:03 от Nelins1

# 509
  • Мнения: 446
Здравейте дами, чета постоянно темата но едва сега си правя акаунт тъй като имам едно питане,та може ли да ми препоръчате есенен парфюм за синът - тийнейджър е, няма предпочитания от към аромати - сладки тежки всичко му допада.

Благодаря предварително!
Аз предлагам този: https://www.fragrantica.com/perfume/Versace/Blue-Jeans-637.html
Евтин е, а качеството и дълголетието му са добри. Подарявала съм го на 17г младежи и се одобри.

Общи условия

Активация на акаунт