Парфюмни размисли и страсти (септември 2021 г.) - 264

  • 70 831
  • 823
  •   2
Отговори
# 465
  • Мнения: 31 372
Mixed Emotions е/беше едниственият парфюм на Byredo, който харесвам. Дълго време му се чудих и сега на намалението отидох в Дъглас да го купя. Напръсках го и ме издразни от първия миг. Суров, горчив, мъжки ми дойде и си тръгнах моментално. Купих робот за чистене и съм щастлива. Добре, че трябваше да отида до магазина, а не се продава онлайн, защото щях да го поръчам на стари усещания, без нова проба и да си го бия от главата после.

# 466
  • София
  • Мнения: 974
Densi, ами, честит робот! Joy Не се учудвам, че Mixed Emotions ти се струва суров и мъжки, има такъв момент, точно защото е доста горчив и според мен умишлено не е добавена сладост и мекота, единствената по-закачлива нота е касисът, но той все пак не е манго и не дава сладост. Simple Smile Аз много обичам горчиви парфюми и явно нося на горчивина в парфюм повече от доста други хора, та мен не ме смути по никакъв начин, но мисля, че няма да е сред големите хитове на марката и името е много показателно, смесени чувства поражда. Simple Smile Хубавото е, че вече може да се пробва и в Бг и всеки може да прецени за себе си.
Иначе аз много харесвам и Rose Noir на марката, но много години вече не го купувам, не знам и аз защо, може би защото много рядко имам настроение за рози и имам буквално само няколко изявени рози сред десетки други парфюми в гардероба. Ако имаше примерно 30 мл... Може да се прежаля за 50 мл някой ден, това е една от първите рози, които харесах, когато търсех и изучавах рози. Simple Smile

Последна редакция: чт, 16 сеп 2021, 18:07 от Klodilia

# 467
  • Мнения: 442
Здравейте, дами и господа!
Моля за мнение относно тази красота:
https://www.fragrantica.com/perfume/Cartier/L-Envol-Eau-de-Toilette-45954.html
Ще купувам подарък за младеж и ми се иска да разбера дали би бил подходящ. Младежът е парфюмно необременен 😉

# 468
  • Мнения: X
Кой търсеше ванилия с чай и жасмин? Погледни и това
https://www.fragrantica.com/perfume/Salvatore-Ferragamo/Amo-Ferragamo-46832.html
Много нежна и приятна ванилия е. При мен първите 4 съставки, посочени в пирамидата, отсъстват. Много ми е любим и всеки път като избера него се учудвам колко е хубав, различен от общо звучащите ванилии, и колко недооценен.

# 469
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Поносих няколко пъти Oriana на ПДМ и ще споделя впечатленията си за него.

Бих го определила като млечно-фруктово гурме с много портокалов цвят.
Началото му е най-любимата ми част от него. Започва цитрусово, сладко и йогуртово. Мирише ми на любимия ми Lemon Curd - плътен лимонов крем със захар, който е едновременно свеж, и плътен, и сладък, и на десертен йогурт.

 Ако харесвате аромата на лосиона за тяло на ДМ лимон и бутермилх, то точно неговия разкошен аромат е уловен и тук във връхните нотки.

Другият цитрус, който е силно осезаем в композицията, и много любим за мен е мандарината. Тук е сладка, силно напомняща на мандарината от Oyedo на Диптик, и доста сходна с Швепс мандарина за мен. Чудесно са се допълнили с лимоновият крем и с млечните нотки. Усещането е за свеж, вкусен, резливо-млечен и освежаващ летен десерт, за слънчев ден, и за лято. Десертът е залят с топинг от малини, и ако познавате началото на Хаяти, мисля, че има доста сходство и с него в това фруктово-млечно десертно усещане. И след това се появява портокаловият цвят, и разбирам защо толкова много потребители сравняват парфюма с Love by Kilian. Портокаловият цвят от любовта на Килиан е много специфичен, уловен е ароматът на напечено от слънце портокалово дърво, отрупано с много цветове, което ви уверявам, че мирише упойващо и зашеметяващо.

Това цветно великолепие е смесено с много маршмелоу, който ми е много любим в парфюм. На мен ми мирише на нещо средно между ванилия, розови дъвки, пудра и захарен крем, обожавам го!

 Аз обаче не мога да нося Любовта на Килиан, точно защото ми е супер интензивен портокаловия цвят, прашен, цветен, концентриран, обсебващ, и безумно сладък, дори и за мен, която обичам сладост в парфюм. Затова харесвам доста повече Принцесата на Килиан. Там е пак същия портокалов цвят и маршмелоу, но в много по-мекичка форма, повече гурме с маршмелоу и повей на портокалов цвят. Мисля, че в Ориана портокаловият цвят е кръстоска между силно интензивното нероли от Любовта на Килиан, и по-меката му форма от Принцесата на Килиан. Много ми допада, как се неутрализира силната сладост на маршмелоу с кремавата цитрусова свежест. В базата си парфюмът е доста сходен с Любовта на Килиан. Усещам чудесно портокаловият цвят, и сладко от портокали даже, и размекнат на огън малшмелоу. Ароматът им е дообогатен от мускус и малинов топинг. Хубав, щастлив парфюм, женствен и за лично удоволствие. Бих си го носила вкъщи, за себе си, и в свободното си време, когато искам да ми е лежерно и спокойно и да не мисля за проблеми.
Обаче е обидно нетраен и интимен за цената си от 225 евро. При мен се задържа около час, и след това просто го няма. Дори забравям с какво съм. Пръскам на коса, на тъкан, на шал, на яке, не, не се получава. Няма ги този натрапващ се интензитет и мощно присъствие от Делина и от Касили. Имам и Хаяти, и Принцесата на Килиан, и Ойедо, и смятам, че всеки от тях е в пъти по-траен, по-хубав и по-уникален от Ориана, затова и ще си остана само с отливката, която си взех от него.

# 470
  • София
  • Мнения: 974
Здравейте, дами и господа!
Моля за мнение относно тази красота:
https://www.fragrantica.com/perfume/Cartier/L-Envol-Eau-de-Toilette-45954.html
Ще купувам подарък за младеж и ми се иска да разбера дали би бил подходящ. Младежът е парфюмно необременен 😉
За мен лично ЕДТ версията на Cartier L'Envol е леко ретро, без да ми е неприятна, но си мисля, че за млад човек може да не е точно това, което се носи и харесва в момента. ЕДП ми харесва значително повече, по-плътен и по-богат е, но пак ми се струва, че за "младеж" може да дойде твърде зрял. Зависи, разбира се, дали младежът е на 16 или на 26. Grinning В тази стилистика - прохладен и чист - щях да предложа да погледнеш Prada Luna Rossa или Prada Luna Rossa Carbon, но по някаква причина са поизчезнали от сайтовете, а там, където ги намирам, цените им са почти двойни в момента спрямо преди 6 месеца. Sad На един "младеж" на 27 наскоро дадох мостра от Montblanc Explorer и беше одобрен. Има и по-солидни подобия на Creed Aventus, но това е някак универсално напоследък, намира се на добри цени онлайн и е на разпознаваема марка, ако това има значение за някого. Simple Smile

Излязъл е нов Шалимар, за който се развълнувах, но нямам идея дали и кога ще дойде в България. Моля, ако някой има повече информация, да сподели: Shalimar Millésime Vanilla Planifolia - Eau de Parfum. Изглежда магически, с повечко ванилия ще е явно! Heart Eyes

Последна редакция: пт, 17 сеп 2021, 01:14 от Klodilia

# 471
  • Pazardjik
  • Мнения: 453
Привет,моля за мнение за https://www.fragrantica.com/perfume/Al-Haramain-Perfumes/Junoon-42649.html  , ако някой го е ползвал да го опише с няколко думи.

# 472
  • Филибето
  • Мнения: 1 044
Честит Празник на празнуващите , а и на всички днес! Heart

Парфюм за деня- една вечна любов

# 473
  • Мнения: 442
Благодаря ти, Клодилия🌷. Предложенията ти са страхотни, но Екплорър вече съм подарявала (одобри се). Спрях се на Versace eau fraiche, но бутилката на Картие безумно ме привлича. Ще търся мостра за проба.

# 474
  • Мнения: 16
Здравейте, моля за съвет: търся подходящ парфюм за 28-годишна жена, като парфюмът да бъде лек, за ежедневна употреба, да не е нещо натрапчиво и тежко. Моля за препоръки на изпитани парфюми.
Благодаря предварително.

# 475
  • виртуално
  • Мнения: 2 871
Здравейте, моля за съвет: търся подходящ парфюм за 28-годишна жена, като парфюмът да бъде лек, за ежедневна употреба, да не е нещо натрапчиво и тежко. Моля за препоръки на изпитани парфюми.
Благодаря предварително.
Bright Crystal Versace
Eclat d’Arpège Lanvin
Love Story Eau de Toilette Chloé
Eros Pour Femme Eau de Toilette Versace
и почти всичките Daisy MJ

Последна редакция: пт, 17 сеп 2021, 09:53 от Рапунцел.

# 476
  • Мнения: 6 930
Здравейте, моля за съвет: търся подходящ парфюм за 28-годишна жена, като парфюмът да бъде лек, за ежедневна употреба, да не е нещо натрапчиво и тежко. Моля за препоръки на изпитани парфюми.
Благодаря предварително.
Новия Miss Dior
Idole Intense Lancome
Nina Rose Nina Ricci
Happy Bigaradia Chopard
Perfect Marc Jacobs
...

# 477
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
Шанел Шанс Тендър едт/едп.Глас и от мен за новия Мис Диор.

# 478
  • Sofia
  • Мнения: 2 500
Здравейте, моля за съвет: търся подходящ парфюм за 28-годишна жена, като парфюмът да бъде лек, за ежедневна употреба, да не е нещо натрапчиво и тежко. Моля за препоръки на изпитани парфюми.
Благодаря предварително.

Miss Dior Blooming Bouquet
Guerlain Bloom of Rose EDT
Idôle Aura Lancome
Tubéreuse De Madras Boucheron
Boucheron Quatre Boucheron

# 479
  • Мнения: 1 139
Здравейте, моля за съвет: търся подходящ парфюм за 28-годишна жена, като парфюмът да бъде лек, за ежедневна употреба, да не е нещо натрапчиво и тежко. Моля за препоръки на изпитани парфюми.
Благодаря предварително.

Малко предложения и от мен:
My way Intense Giorgio Armani
Coco Mademoiselle edt
Maison Martin Margiela Matcha Meditation - реалистичен аромат на зелен чай матча в първите 30 мин и после става приятен зен аромат.
Tiffany &Co Intense
Pure Poison Dior

Общи условия

Активация на акаунт