Керамичен плот или обикновени котлони?!

  • 51 072
  • 109
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 447
Захарта повреждала плота, като загори... и аз не знам защо точно, така съм чувала newsm78 Но ако ръснеш върху студен плот, нищо няма да му стане, де.

# 16
  • Мнения: 7 640
морално остарял е идиоматичен израз, сега ти ли се гъбаркаш Thinking

Кристалчетата захар могат да спукат плота, з-то много се нагряват върху много малка площ. Макар че тук преди време майки споделиха, че не се е случило нищо с разсипана захар по котлоните.

# 17
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Захарта повреждала плота, като загори...
Логично е, ама кой да се сети Blush

# 18
  • Мнения: 122
Оф това не го знаех  bouquet
До сега нищо не и е станало на печката ми. Все пак ще внимавам.
една капка да пръсне и е в/у огледалната повърхност.
това е най-големия недостатък. в началото я чистех доста , сега просто ми писна.
но  много ме дразни.

За това си много права!

# 19
  • Мнения: 6 167
Оф това не го знаех  bouquet
До сега нищо не и е станало на печката ми. Все пак ще внимавам.
една капка да пръсне и е в/у огледалната повърхност.
това е най-големия недостатък. в началото я чистех доста , сега просто ми писна.
но  много ме дразни.

За това си много права!

ами не знам, може аз да съм сбъркана, но откакто съм с тази печка, приемам, че чистотата на цялата кухня някакси зависи от това огледалната повърхност да е огледална.
мога да ви я снимам в момента, не е чистена от 3 дни.
отвратително е.
ми няма такова нещо при белите печки!
пръсне някъде, забършеш мястото и бягаш.
няма го тоя стремеж да се 'оглеждаш' в печката.тук ако един см. се замърси бършеш цялата печка. не можеш да тръкнеш малко място, защото се замазва ииииии.
да не говорим за препаратите. не винаги улучвам препарат, който наистина да чисти и веднага да изсушава, сега съм взела един, който маже.  #2gunfire

иначе - красиво е, модерно е, дава друг вид, за бързината на котлоните няма да говоря ( газова е), но и бели печки има с бързи котлони. едно 'бяло' горение как да няма бързи котлони - има, разбира се.

та, .. да. не съм категорично против, но за 'морална остарялост' на бялото още е рано да се говори. за мен това е МОДА. като инокса.
никой не може да ме убеди,че един хладилник от инокс е по-хубав от един голям бял хладилник.
който почиства повърхността натакива хладилници знае как всеки пръст се вижда ясно.

та, мързелива съм за тия моди аз...

# 20
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
А с какви препарати почиствате керамичните плотове?! Някакви специални или просто такива, които да не надраскват?
И още нещо - много ли загаря, ако нещо се разлее (нещо различно от захар Blush)?!

# 21
  • Мнения: 7 640
та, .. да. не съм категорично против, но за 'морална остарялост' на бялото още е рано да се говори. за мен това е МОДА. като инокса.
никой не може да ме убеди,че един хладилник от инокс е по-хубав от един голям бял хладилник.

не е точно сравнението- при хладилниците има разлика само в покритието, а тук в типа уред. Simple Smile

Минусът на старите котлони според мен е, че се раздуват и раждясват с времето. Котнактът с дъното на теждерата не е на цялата му повърхност, което води до загуба на енергия, също и за нагряването на самата метална плоча.

# 22
  • Мнения: 3 447
А с какви препарати почиствате керамичните плотове?! Някакви специални или просто такива, които да не надраскват?
И още нещо - много ли загаря, ако нещо се разлее (нещо различно от захар Blush)?!
Мъжът ми беше донесъл някаква специална паста, но в момента карам на Циф... върши работа. А загорялото се изстъргва с една специална шпатулка Peace

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз съм с керамичен плот и сензорни бутони. Предимствата са: по-естетично е- нищо не стърчи и керамичния плот е като естествено продължение на кухненския плот; не загаря и се чисти лесно; самоизключва се когато го забравиш; загрява за отрицателно време... това за мен е достатъчно.

# 24
  • Мнения: 1 448
Да, бе да като загори отстрани на обикновения котлон ходи си търкай ако нямаш друга работа  Crossing Arms Правилно е казала Дона, има си шпатулка за чистене + Циф става чудесно и лесно  Laughing

# 25
  • Мнения: 1 547
В мига, в който видях за първи път керамичен плот, рязко се влюбих и реших, че ще го имам  Laughing

Вече 3-4 години съм с такъв и наистина мога да кажа, че поддържането му в идеален вид не е лесно. Обаче е красив и много, много бърз - аз съм непретенциозна и това ми е достатъчно  Mr. Green

Сензорните ми харесват повече, но в една приятелка въпросното чудо се включваше всеки път, щом някой застанеше на мивката и лакътя му минаваше над копчето - заради нея се отказах. Инак смених два модела с копчалък, като последния е с дебел иноксов кант, върху който са и копчетата, та опасност при разливане и кипване няма за тях.

И да не ми обиждате инокса! Как тъй ще се сравнява един обикновен и семпъл бял хладилник със снажен иноксов хубавец?!? Аааа, приемам го лично, моля ви се  Joy

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Сензорните ми харесват повече, но в една приятелка въпросното чудо се включваше всеки път, щом някой застанеше на мивката и лакътя му минаваше над копчето - заради нея се отказах. Инак смених два модела с копчалък, като последния е с дебел иноксов кант, върху който са и копчетата, та опасност при разливане и кипване няма за тях.
Има едно копче, което "заключва" котлоните и тогава включване няма по никакъв начин.

# 27
  • Мнения: 240
Че си личи всяка капка е вярно,но определено предпочитам да "изстържа" плота, отколкото да търкам като луда около котлоните Crazy!
Малко встрани от темата искам да попитам, всякакви съдове ли слагате в/у плота? Като го купувахме ни казаха да ползваме само такива, които имат обозначение че може да се ползват за керамичен плот, та сега не смея да сложа други/повреждала се керамиката Thinking/. А тези са значително по-скъпи. Tired

# 28
  • София
  • Мнения: 1 361
Относно почистването-последните дни ми казха за едни микрофибърни кърпи по 2 лв парчето, с които може да се чисти и без препарати и не драскат. Лъскат супер!

# 29
  • Popovo
  • Мнения: 571
С две ръце за керамичен плот.


Малко встрани от темата искам да попитам, всякакви съдове ли слагате в/у плота? Като го купувахме ни казаха да ползваме само такива, които имат обозначение че може да се ползват за керамичен плот, та сега не смея да сложа други/повреждала се керамиката Thinking/. А тези са значително по-скъпи. Tired


Ползвам всякакви съдове, дори не знаех, че има специални за керамичен плот.

Общи условия

Активация на акаунт