Керамичен плот или обикновени котлони?!

  • 51 120
  • 109
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 971
Как искам керамичен плот! Но..... в следващото жилище.
Сега съм с печка Терма - българска, с обикновени котлони. Смея да твърдя че я почиствам веднага когато има разливане или изгаряне, обаче въпреки всичко около котлоните има няколко петънца които не мога да махна, отделно че котлоните са започнали да ръждясват. Да смениш един такъв котлон е евтино и за ремонт на обикновена печка ще отидат много по-малко пари, освен това се разваля мнооого по-рядко от техника, в която има електроника.
Въпреки всичко обаче аз бих избрала печка с керамични котлони.

# 91
  • Мнения: 2 591
ако аз съм пред тази дилема, бих избрала керамичния плот!

# 92
  • Мнения: 534
Държа си на обикновения котлон,щото
не съм от най-сръчните домакини  Blush
я ще го намокря,я ще шибна отгоре някой тиган,
не е за мене керамичен плот  Naughty

# 93
  • Мнения: 6 958
керамичен  Peace

# 94
  • Мнения: 3 835
И аз си взех керамичен плот със сензори. Има сензор за заключване, но се замислих...Имам котка, която когато не сме в къщи най-вероятно се разхожда по плота, защото половината от апартамента е с преходни стаи и няма как да затворя самата кухня. Дали има някаква вероятност котката, така както разсеяно се разхожда, да изключи защитата и да включи някой котлон?

Вероятността е много малка. Първо, защото трябва дълго време да задържи сензора, за да изключи защитата, освен това лапичката й трябва да е само в/у този сензор, което е много малко вероятно. Ако настъпи два сензора едновременно, се включва сигнал за грешка. Това се отнася и за всички други сензори.

# 95
  • Мнения: 8 999
С ДВЕ РЪЦЕ - ЗА КЕРАМЕЧЕН!!! Но със сензорно управление на котлоните. Първо се родих, като сдобих керамичен, а втори път се родих - като го смених със сензорно управление. Няма сравнение със старите котлони.

# 96
# 97
Вероятността е много малка. Първо, защото трябва дълго време да задържи сензора, за да изключи защитата, освен това лапичката й трябва да е само в/у този сензор, което е много малко вероятно. Ако настъпи два сензора едновременно, се включва сигнал за грешка. Това се отнася и за всички други сензори.

Благодаря, от известно време насам, само си представям кухнята в пламъци... Simple Smile

# 98
  • Мнения: 3 835
Благодаря, от известно време насам, само си представям кухнята в пламъци... Simple Smile

Няма за какво. Hug Мързеше ме да пиша повече преди, но за да се включат котлоните, първо трябва да се изключи защитата, после да се включи плота и чак тогава да се натисне конкретен сензор, за някой котлон. Всичко това трябва да стане в тази последователност, без да се натискат едновременно два сензора. Когато не се спазва последователността, или не се прави нещо както трябва, се включва сигнала за грешка, и се блокира уреда. Дано съм ти била полезна с разсъжденията си. Grinning

# 99
  • Мнения: 576
С ДВЕ РЪЦЕ - ЗА КЕРАМЕЧЕН!!! Но със сензорно управление на котлоните. Първо се родих, като сдобих керамичен, а втори път се родих - като го смених със сензорно управление. Няма сравнение със старите котлони.
И аз мисля така, нашата е на Тека с 2 котлона, повече не ми трябват!

# 100
  • Русе
  • Мнения: 511
Няма място за сравнение! Освен в цената, разбира се! Все едно да сравняваш телефон с шайба и безжичен!
Разбира се, че керамичният плот е по-добър във всяко отношение! Най-малкото загрява за секунди!

# 101
  • Мнения: 1 152
Изобщо защо има питанка за това? Няма база за сравнение, ако не са проблем парите. Но вече и българските печки имат керамични котлони, които не са безбожно скъпи.

# 102
  • Мнения: 4 916
Май аз съм от малкото, които са с бели печки. Имам GE - с четири бързонагряващи котлона, голяма фурна, шкаф за съдове, корпус с бутони, който е отделен от плота с котлоните и няма пряк контакт с кипналото мляко.
Да не й е уроки, обаче НЯМА РАЗВАЛЯНЕ. По данни на мъжа ми (тя си е негова, де) от както тази печка е в България, не е виждала техник.
Котлоните (които са метални спирали) загряват за секунди, според него точно толкова бързо, колкото един газов котлон. Фурната е страхотна, ние непрекъснато печем разни гювечета и кексове и сме много доволни. Въпреки, че е произведена по време, когато от ток не се е пестяло, изобщо не харчи много.

Така че аз съм си доволна от бялата печка  Peace

# 103
  • Мнения: 2 013
Удобен ми е керамичният плот. Преди имах котлони, също ми беше ОК.

# 104
  • Мнения: 2 467
Аз пък ги мразя гадните керамични. Все с парцала да им висиш.
Нямаше ме 5 месеца и съпруг и свекърва са ги ползвали без почистване  ooooh! Сега се чудя с какво да махна загорялото по тях /приемам идеи всякакви/. Няма стъргане и това е. Особенно кипналото мляко многократно на единия  Cry
Та сменям ли печката, другата ще ми е с котлоните на спирала.

Общи условия

Активация на акаунт