Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори 72

  • 33 336
  • 766
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 41
Здравейте момичета, бременна съм  в 11 г.с. От два дни имам съвсем леко жълтениково зацапване не мога да го нарека течение само малко ми по жълтява ежедневката . Това може ли да е нещо сериозно или инфекция или пък да е хормонално? Претесних се доста. Имали някой който да се е зблъсквал такъв проблем ?

# 706
  • Мнения: 3 882
Аз имам, моето даже си е по-стабилно, но аз си го имах и преди бременността. Споделих с акушерката и тя каза, че ако няма мирис, не е проблем и е нормално. Особено втория триместър дисчарджа се засилва. Но ако е нещо, което не си имала преди, може би е по-добре да се консултираш и да ти вземат секрет да се провери.

# 707
  • Мнения: 374
Аз имах жълто течение, без дискомфорт, оказаха се гъбички. Задължително си пусни микробиология , но мисля че преди 12г.с не предприемат лечение .

# 708
  • Мнения: 41
Момичета благодаря ви за отговорите страхме е да не е нещо по сериозно за това се притесних
Най добре ще е утре да отида на преглед и да попитам, за да мога да се успокоя, но съм на утрогестан нз как ще се вземе секрет в такъв случай 😕

# 709
  • Мнения: 4 856
Обадете се на лекаря първо. Може да ви каже да започнете да го пиете и да изчакате няколко дни преди прегледа предполагам?
Не мисля, че ще е нещо сериозно, много жени имат такива проблеми през бременността, всичко ще е наред.

# 710
  • Мнения: 629
Аз също имам жълтеникаво леко зацапване от началото на бременността. Бях сигурна, че са гъбички, но на 13-14 седмица микробиологията ми беше напълно чиста. При някой хора било нормално. Пуснете си микробиология и стискаме палци всичко да е наред Simple Smile

# 711
  • Мнения: 4 856
Освен микробиология, направете и директна микроскопия върху стъкло. Там се хваща бактериална вагиноза, която също предизвиква течение.

# 712
  • Мнения: 41
Благодаря ви момичета надявам се и при мен всичко да е наред имам предишни 2 аборта и от началото съм все на тръни и всичко което се случва смен ме прави адски притеснена

# 713
  • Мнения: 3 285
Аз имам прозрачно, което като изсъхне изглежда бледо жълто през цялата бременност, дотук 3 чисти МБ.

# 714
  • Мнения: 135
Аз имам прозрачно, което като изсъхне изглежда бледо жълто през цялата бременност, дотук 3 чисти МБ.

Някъде четох мнение на жена с прозрачно течение, което в последствие се оказва изтичане на околоплодна течност, та дори и да е прозрачно и без мирис споделяйте с АГ, че явно всичко е важно..

# 715
  • Мнения: 3 285
И така вече 8 месеца изтичат и още не са намалели ?
Аз нямам въпроси, виж ако можете да помогнете с нещо на Shavi, пишете по нейният въпрос.

п.п. това беше първото дето ми хрумна и на мен, логично е, ама казусът ми е ясен доста отдавна

# 716
  • Мнения: 135
И така вече 8 месеца изтичат и още не са намалели ?
Аз нямам въпроси, виж ако можете да помогнете с нещо на Shavi, пишете по нейният въпрос.

п.п. това беше първото дето ми хрумна и на мен, логично е, ама казусът ми е ясен доста отдавна
О нямам идея от колко време изтичат и намалелили са. Още по-малко в кой месец сте Одри. Останах с впечатлението, че е нещо от скоро. За мен всяка информация е ценна, аз лично се изненадах т.к. повече бих се притеснила от секрет с мирис и цвят. Но ето, че и безцветния не бил безобиден.
Амо можех да помогна на shavi щях. При мен жълто течение имаше след сърбеж и лечение с глобули. АГ сподели, че е нормално. При нея е нямало подобно лечение така, че нямам идея...

# 717
  • Мнения: 247
Теченията по време на бременност са си част от играта. Почти всички жени ги имат и се дължат на повишения много естроген в тялото. Особено през втория триместър, рязко се засилват. Попринцип следящият лекар пуска микробиология и ако тя се върне чиста, няма от какво да се притеснявате. Гъбичките обикновено са придружени от сърбеж и мирис, ако се появят такива - задължително поискайте микробиология. Изтичането на околоплодни води от друга страна, е по-скоро като напишкване, а не под формата на прозрачно течение. Течението е с по-гъста консистенция и остава по бельото, а изтичането на води е буквално като подмокряне. Ако все пак това ви притеснява, в аптеките има превръзки, които се слагат и показват дали това са околоплодни води или не. Оцветяваха се в някакъв цвят, но не помня как точно беше.

# 718
  • Мнения: 4 856
Не само гъбичките може да са проблем!
Има и други инфекции, чиито симптом е течение. Както казах вече, микробиология само не е достатъчна за откриване на всички тях, така че искайте си допълнителни изследвания.

# 719
  • Мнения: 2 000
На МБ ми хванаха бактериална вагиноза. Не съм правила нищо допълнително. И течение нямах

Общи условия

Активация на акаунт