За маслото в попарата

  • 1 470
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Аз пък мисля, че на попарата ако и махнеш маслото и сиренето, нищо не остава  Grinning И аз купувам немско масло, не се притесявам за годността му, все пак има марка за срока на годност.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Аз пък мисля, че на попарата ако и махнеш маслото и сиренето, нищо не остава...

А ако махнеш и сухара и чая, съвсем нищо  Stop

# 17
  • Мнения: 27 524
Аз пък мисля, че на попарата ако и махнеш маслото и сиренето, нищо не остава...

А ако махнеш и сухара и чая, съвсем нищо  Stop

 Joy

# 18
  • Мнения: 2 849
Аз правих попарата без масло ,само чай ,сухар ,сиренце . Но след алергичните пристъпи и сиренето спрях ,няма вече попарки Confused

# 19
  • Мнения: 6 164
На Кристиан и без това не му хареса. Имам чувството, че щеше да повърне.  Laughing Лапа и се смръщва и зяпа и не ще да затвори устата да преглътне и ме гледа с някакъв поглед, к'во ми даваш бе? Къде ми е манджата?. Joy

Е излапа 10-ина лъжички неохотно.
Беше с АМ, не знам с чай по-добре ли ще е. Посъветваха ме да сложа захар, но няма да го правя. Ако не иска така, няма да яде. Никога не съм слагала никъде захар, нямам намерения да почвам.

На 6 месеца не е ли рано за сиренце?

Ами не му стига вече сутрешното. По 200-220 мл изпива мляко (режима е 1. АМ, 2. АМ, 3. зел. пюре, 4. каша, 5. АМ) И след първото мляко реве след по-малко от 3 часа за ядене, след второто пак...  Rolling Eyes В книгата по която го захранвам пише, че от 7-ми месец се яде попара.

Друго не ми хрумва какво. А иначе като го гледаш никога няма да кажеш, че яде толкова.

# 20
  • Мнения: 6 461
Попара без масло  newsm78
Слагай масло, попарката  става много вкусна. Peace

# 21
  • Мнения: 6 164
тя по принцип си захранва рано  Peace

Прозвуча като критика.

# 22
  • София
  • Мнения: 9 860
Аз започнах да давам попара на 7 навършени месеца-рано ли е,късно ли е не зная,но е факт,че и двете ми деца ядат и до днес попара на закуска много често/каката е на 5г,малката-на 2г/.И въобще не съм съгласна,че попарата не давала нищо полезно,всички си зависи от детето.Моите например чай не пият-с попарата приемат около 200мл чай,особенно в зимния сезон ми се струва удачно.Сиренцето също е полезно,вярно,може и в друго да се сложи.Слагам немско или чешко масло.Слагам и захар-не мога да си представя попара без захар.Ползвам кафява захар.
Като малки им слагах сухар,сега -препечен черен хляб,собственоръчно направен.Ами облизват си пръстите да ви кажа.Докато ядат ще давам.

Последна редакция: чт, 26 окт 2006, 07:45 от Валенцето

# 23
  • Мнения: 3 334
99 процента от продуктите на пазара съдържат консерванти, нитрати и още куп химии.

Немските, защото маслото е масло. Българските - мъъъничко масло и мноооого маргарин.

На маслата има срок на годност, сложен още в държавата и като си го купуваш, можеш да видиш трайността му. Няма проблеми  Peace

Попари не давам, но масло давам всеки ден. Попарата и без това си е гадна, без масло ще е направо  Sick Давай на детето, маслото е полезно  Peace

  202uu

# 24
  • Мнения: 1 233
И аз пробвах с попара - н еиска да яде и хич не я мъча.

# 25
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Вчера дадох попара за първи път.На 7 месеца точно.Направих я без масло,че нямах,ама днес имам и ще сложа и масло.Иначе по въпроса не съм много сигурна,ама и без масло пак си е попара.Не е фатално да не се сложи.Моя син си я хапна и без масло.

# 26
  • Мнения: 6 472
Попара дадах чак на 10-11 месеца, ама това е защото по принцпи не я тача особено Grinning Давах сварени житни култури (елда, киноа, просо) със сирене и зехтин/ленено масло. Масло въведох някъде към 8 месец май, точно защото нямам голямо доверие на купешкото, а домашно нямаше от къде да домъкна.

# 27
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Щом детето иска друга храна /не му стига само АМ сутрин/, освен попара можеш да дадеш грис приготвен с АМ, овесени ядки приготвени с АМ и такива подобни вариации, неща в пъти по полезни от чай с хляб, малко масло и малко сирене  Simple Smile

Иначе по въпроса за маслото, купувала съм и българско и вносно

# 28
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Давай масло, полезно е заради витамин Д, който се съдържа в него!

# 29
  • Мнения: 6 164
Мерси за идеите doniboni. В крайна сметка си яде два дни попара вече цялото количество. Първия път май му беше странна новата храна, сега омита всичко и е по-заситен и доволен. А и как спи ooooh! ...
Попарата я правя с АМ, не с чай. Не ми се ще да махам млечно хранене. Всъщност той няма немлечно хранене. И в зел. пюрета и кашите и попарата са млечни. Някакъв проблем? Кога да махна млечно хранене?
newsm78

Общи условия

Активация на акаунт