Всичко, което ни вълнува около дистанционното обучение на учениците - Teмa 20

  • 33 434
  • 750
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 020
Децата заразяват и още как. Само че не им личи. Аз работех в къщи, мъжът ми съкратен, кой мислите ни го донесе? Целият клас караха хреми/гърло по 2-3 дена и после обратно на училище, но пък после деца карантинирани заради родител. А детските градини, просто там е такава въртележка, че все някога се минава през ковид. Дете без маска на градина, пързалка, магазини, че то си е широко отворена врата за вирусите. Това че държат градините и 1-4 клас без маски си една идеална среда за разпространение. Благодарение на тази "имунизираща" среда сега съм фенка на тезата за вечния имунитет на преболедувалите и може да мина за антиваксър.

# 166
  • София
  • Мнения: 17 281
О, на Кантарджиев и на една дума не вярвам, измислици премислици са неговите всички приказки.
Аз също съм чела изследвания, че децата заразяват по-малко и това е логично, но е на километри от твърдението "не заразяват".
(Не че искам ДО, даже и за ден не го искам, да не се приеме така поста ми само).

# 167
  • София
  • Мнения: 38 476
Не говоря за всички вируси.

# 168
  • София
  • Мнения: 11 998
Е, той не е казал "не заразяват", а заразяват много по-малко от възрастните.

# 169
  • София
  • Мнения: 38 476
Обаче, за съжаление, нашите 'възрастни тийнове' не спадат към децата вече... т.е. при тях си тече инфекцията както при възрастните.

# 170
  • Мнения: X
Моето дете каза, че пред лавката било битката при Ватерло и децата масово - без маски. Та до тук със спазването на мерки в някои училища...

# 171
  • София
  • Мнения: 12 101
Ние сме вече на трета учебна седмица и както се оплаках, че след първите два дни синът ми е с друг вирус, сега вече тази седмица си е на училище, но от 20 деца отсъстват 6 болни. Не от Ковид, но ако беше Ковид щяха да са с него. Това мога да кажа само. С маски са и на двора, но 10-15 минути в стола им стигат, за да се натръшкат от каквото има.

# 172
  • Мнения: 3 746
Те възрастните не пазят мерки, а вие очаквате децата да го правят.
След като нямат живият пример пред тях, няма как да стане.

# 173
  • София
  • Мнения: 38 476
Вируси винаги е имало. Грипни ваканции по седмица също. Но дано никога не се връщаме в 19/20 ученна година.

# 174
  • Мнения: 2 047
Добре де, преди ковид и преди маските , децата пак ли постоянно боледуваха?.Моят син тази година е 8 клас - за тези години боледуванията му се броят на пръстите на едната ръка. Имало е отсъстващи деца , но макс 2-3 деца в класа (извън грипните епидемии). Не разбирам,  каква е причината за повече болни сега деца , ако не са болни от ковид !?

Последна редакция: чт, 16 сеп 2021, 20:11 от red_violet

# 175
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, той не е казал "не заразяват", а заразяват много по-малко от възрастните.

Това изобщо не е сигурно. А и е допълнителен етичен въпрос.  Делтата е достатъчно заразна, че да може и дете да зарази друг човек.

# 176
  • София
  • Мнения: 11 998
Ти, разбира се, си по-голям специалист от Кантарджиев.

А това за етичния въпрос не го разбрах.

# 177
  • Мнения: 3 746
Давайте да се заразяваме всички и да се приключва. То е голяма мъка, вече 2-ра година.
Да трепериш за всеки сопол, не си е работа.
При липсата на мерки, масовото заразяване, ще даде най-бързи резултати.
Тези, които са ваксинирали и са го карали скоро, би трябвало да не стигат до болница.
Аз друго решение, при тотална липса на мерки и толкова слаба ваксинация не виждам.

# 178
  • София
  • Мнения: 62 595
Санака, а ти не разбираш просто. Имаме си културен феномен от християнската религия.

# 179
  • София
  • Мнения: 38 476
Не е културен феномен. Още в самото начало се каза, че децата са разпространявали грипа например. Имало е повече жертви сред тях.
Но Ковид просто е друг вид вирус. За Делата не знам нищо, честно казано.

Общи условия

Активация на акаунт