Нашите уютни спални - тема 9

  • 68 243
  • 781
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 154
Може и да може да се сменят крачетата, но ще настане голяма олелия — майстори вкъщи (гледам да ги избягвам), махане на матрака, който тежи невероятно много и е като жив организъм, понеже е латексов.
Аз намерих друго решение — понеже не използвам пространството за съхранение под спалнята, махнах плоскостите и сега, като я вдигна, имам лесен достъп по пода за почистване.

И да се саморедактирам — в по-предишен пост писах, че е бледобежова. По-скоро цветът на дамаската е бледожълтеникава слонова кост, но със съвсем лек жълтеникав оттенък.

# 706
  • Мнения: 18 057
Ох, и аз съм на същата вълна- боксспринг, задължително отварящо се като книга странично, никакви крака да не чувам.  Много ми хареса това на Юск, помня, че бях чела супер отзиви, а сега по- скоро кофти май

# 707
  • Sofiа
  • Мнения: 3 244
Ние сме с две бокс спринг легла вкъщи, от Юск, на крачета. Едното е въпросното, като книга. И двете са удобни за спане и робота си чисти чудесно под тях.

# 708
  • София
  • Мнения: 1 870
Понеже видях дискусия за подобен вид разположение, показвам за малко и моята спалня с размери 3 метра на 2.5 метра, с легло 140 см. Събираме се 2ма възрастни на него.
Ако имах по-голяма спалня бих избрала по-голямо легло, разбира се, но положението е такова. Доволна съм много от изработката и монтажа, леглото си го поръчах много високо, отдолу е като двукрилен гардероб. И него, и шкафовете ги правиха една и съща фирма. На първите снимки не е монтирана таблата на леглото. Според мен благодарение на различните дълбочини на шкафовете не се чувства човек като в дупка и не изглежда зле.
Скрит текст:

Дано съм полезна на някого с идея. Simple Smile

# 709
  • Мнения: 18 057
Ние сме с две бокс спринг легла вкъщи, от Юск, на крачета. Едното е въпросното, като книга. И двете са удобни за спане и робота си чисти чудесно под тях.

Доволна ли сте от това като книгата?

# 710
  • Sofiа
  • Мнения: 3 244
За сега сме доволни, но то е в спалнята на “детето” и се ползва сравнително рядко.
Преди няколко дни спах на него. Беше ми по-твърдо от другото, но удобно

# 711
  • SF
  • Мнения: 21 564
Аз не държа моето да се отваря. Може да има някакви невидими чекмеджета, но повече държа на външния вид и да е тапицирано. Предпочитам да има матрак като матрак. Тези бокс Спринг не мога да си ги представя точно - върху какво всъщност се спи? Върху топ матрак ли?

# 712
  • Мнения: 1 328
Високо тапицирано легло, с крачета, с ракли под матрака, е добър вариант, но за просторни спални.
Скрит текст:
Например нещо подобно от турските:
Леглото на Meredith_Grey е чудесно решение за по-малка стая.

# 713
  • SF
  • Мнения: 21 564
Моята спалня е голяма, а широчината на леглото искам да бъде 140-150. Но не държа да е от най-високите.

# 714
  • Мнения: 9 942
Вземи си стандартна 160 см. 140 е малко за двама човека в дългосрочен план

# 715
  • Мнения: 7 051
То зависи и от хората, и от това кой как спи. С ММ сме спали 2-3г. на такава, не ни е било тясно, че и голямото дете се е намърдвало при нас.

# 716
  • Мнения: 857
Дори и да са хобити (шега) 140 е малко легло за двама. Да, много зависи, но все пак един персон си е 80-90 см. При условие, че спалнята е широка наистина голямо легло е предимство. Ние цялото семейство спим много разперени. Нашата спалня е 180, детето спи само на 160, обикновено по диагонал 🤣

# 717
  • София
  • Мнения: 44 345
Тя уточнила ли е, че двама ще спят на тази спалня, предпочитана в бяло, розово или светлосиво🙃

# 718
  • Мнения: 857
Вярно, никъде не се казва, че е семейна спалня. И пак мнението ми е, че ако имам място бих избрала по-широкото легло.

# 719
  • Мнения: 5 825
А какви са стандартните размери на спалното легло? Или по-точно на матраците за тях?
Аз съм решила да си поръчвам спалния комплект с гардероб, нощни шкафчета и тоалетка.

Общи условия

Активация на акаунт