Витамин D, децата, майките, възрастните и зимата...4

  • 51 239
  • 753
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 331
Давате ли на децата вит. Д, дори да нямат недостиг? Предполагам, че в студените месеци е необходимо. Ще се консултирам с педиатърката, но са ми интересни и вашите мнения.

# 61
  • София
  • Мнения: 337
Давате ли на децата вит. Д, дори да нямат недостиг? Предполагам, че в студените месеци е необходимо. Ще се консултирам с педиатърката, но са ми интересни и вашите мнения.

Като се конслутирате, може да споделите по колко, че и аз съм се замислила по въпроса 🙂

# 62
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Давате ли на децата вит. Д, дори да нямат недостиг? Предполагам, че в студените месеци е необходимо. Ще се консултирам с педиатърката, но са ми интересни и вашите мнения.
Зависи от възрастта на децата, но до 2000 iu дневно в повечето случаи е безопасно.

# 63
  • София
  • Мнения: 337
Здравейте, има ли някой от вас, който е с диабет тип 2 и пие Вигантол? Всички форми ли са подходящи за диабетици, или има някакви условия?

# 64
  • Мнения: 309
Здравейте, има ли някой от вас, който е с диабет тип 2 и пие Вигантол? Всички форми ли са подходящи за диабетици, или има някакви условия?


Аз съм пила вигантол, изписан от ендокринолог,който знае,че имам диабет тип 2 .

# 65
  • София
  • Мнения: 337
Много благодаря за отговора.
Става въпрос за моя роднина, на която изписаха витамин Д на таблетки и личната лекарка и казала да не взема друго, само на тази фирма, на която тя била казала. На нея обаче и става лошо от таблетките и понеже аз съм доволна от Вигантол, се зачудих дали мога да и го препръчам. 🙂

# 66
  • Мнения: 68 648
Вероятно реклама прави въпросната докторица.

# 67
  • София
  • Мнения: 337
Май наистина е така. Освен това са и изписали само по 2000 единици, а тя е с 12 ng/ml…. малко ми се вижда

# 68
  • Мнения: 18 542
2000 е малко щом има дефицит. Аз взимам 4000. Дефицит нямам, но имам много малко време излагане на слънце.

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз пак имах пристъп на задух при прием на витамин Д.
Имам обаче и сериозен дефицит.
Просто не знам как да постъпя.

# 70
  • София
  • Мнения: 337
Аз пък бях с още по-голям дефицит и вземам по 3000. Четох, че максималната препотъчителна е 4000 на ден.
Но нали знаете - каквото каже лекаря се приема за чиста монета🙂

По повод задуха, и аз в началото като го започнах имах такива моменти + сърцебиене, но го отдавам на дефицита, а не на самия витамин Д. След като го наваксах след около 3-4 месеца изчезна задуха. Сега го получавам само,ако започна да се разболявам нещо.

За справка - моя дефицит беше 5ng/ml. Излагането на слънце не ми влияе особено,  за това само Вигантола ми е спасението.
На всички разказвам колко съм щастлива,
Че това ми е била диагнозата и как съм започнала нов живот след това 🙂

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз пък бях с още по-голям дефицит и вземам по 3000. Четох, че максималната препотъчителна е 4000 на ден.
Но нали знаете - каквото каже лекаря се приема за чиста монета🙂
Ох,на мен ми казват напоследък"На знам" и съм изпаднала в истински ужас.
Sad

# 72
  • София
  • Мнения: 462
Здравейте, някоя от вас използвала ли е вит Д на Джеймисън? Бил натурален и е на капки...

# 73
  • Мнения: X
Здравейте, при този дефицит, лекаря ми каза да взимам вигантол 3000 но не каза за к2, четох назад в темите, че над 4000 да се приема к2. Дозата за витамин д окей ли е? 

Последна редакция: ср, 01 дек 2021, 18:41 от Анонимен

# 74
  • Мнения: 358
При мен преди 2 месеца беше 23 ng/ml.
Приемам дневно 4 капки Вигантол вече два месеца. Не би ли следвало да съм наваксала, не усещам подобрение?

Общи условия

Активация на акаунт