На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 35

  • 83 251
  • 737
  •   1
Отговори
# 120
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
И на мен така ми се стори от снимките. Някак по-лежерно и спокойно тече живота там, цветно е и липсва циганията от Одрин. Има доста заведения в района.

На колко минутки е от града? По картата видях че е наблизо, но за километри не проверих.

# 121
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Може ли да ме ориентирате, дали в Чорлу има пешеходна улица /център/, като в Одрин. И ако има коя е тя ?

# 122
  • Мнения: 455
Може ли да ме ориентирате, дали в Чорлу има пешеходна улица /център/, като в Одрин. И ако има коя е тя ?

Чорлу няма нищо общо с Одрин като подредба на града и търговия. Населението му е около 300 хил.индустриален град.Има много хубава търговия, различна от Одрин, но магазините са пръснати по различни улици. По други стоки се продават и е малко по-евтино.
Много от по-възрастните знаят български, младите английски.
Трудно се паркира на идеалния  център, но в близост има платен подземен.Ако бързате това не е вашето място. В отбивка на пътя за Истанбул има два МОЛА, много близо са един до друг. Има голям паркинг удобен и за двата, наблизо има и хубави заведения и хотели.

Последна редакция: пн, 20 сеп 2021, 21:28 от Tony Maria 22

# 123
  • Мнения: 5 059
Да, минават се двете реки, респективно двата моста и сте в Карагач. Много е приятно. Има и файтони за мераклиите, има много стара чешма. Има и един огромен тиган, който пишеше, че е бил рекордьор за Гинес. Там пържили традиционния одрински дроб в не знам си колко литра олио. Интересно е. Има и стара жп гара с локомотив, супер място за снимки. До там се стига през една сграда на университета, тя е в османски стил. Иначе към университета има и по малки сгради, там се помещават музеи, безплатни са, но и всичко е на турски и аз не научих много. Иначе в заведение сме сядали в улицата срещу въпросната османска университетска сграда. Обядвахме там, не знам дали има музика вечер. На жива музика и турска кухня съм сядала в заведения по реката. Там са бая, всеки път гледаме да седнем в различен, засега на мен поне Лалезар ми е фаворит.

Но в Карагач магазини няма. Или поне не с мащаба на тези в Одрин, има бакалии. Като разстояние - зависи откъде се тръгне, но е 10 мин с колата максимум.

# 124
  • у нас
  • Мнения: 5 715
Да, минават се двете реки, респективно двата моста и сте в Карагач. Много е приятно. Има и файтони за мераклиите, има много стара чешма. Има и един огромен тиган, който пишеше, че е бил рекордьор за Гинес. Там пържили традиционния одрински дроб в не знам си колко литра олио. Интересно е. Има и стара жп гара с локомотив, супер място за снимки. До там се стига през една сграда на университета, тя е в османски стил. Иначе към университета има и по малки сгради, там се помещават музеи, безплатни са, но и всичко е на турски и аз не научих много.

Там се намира и паметникът Лозана.

# 125
  • Мнения: 9 481
stonefaced e обяснила вече ;
и ние сме сядали преди, на 2-3 заведения - снимките по-долу са от едно по-навътре в квартала, не при "масовките":




# 126
  • Мнения: 455
За мен най-хубавите заведения са около двата моста, на Тунджа и Марица, а за по късните часове, тези на улицата, която свързва мостовете.

Последна редакция: пн, 20 сеп 2021, 22:47 от Tony Maria 22

# 127
  • Димитровград
  • Мнения: 806
MTV, и аз на  този съм му хвърлил око, ама все не остава време. Дано тази седмица успеем да го посетим.

# 128
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
Благодаря на всички за отзивите. 😊🍀

В Гратис ли вече не искаха да маркират карта? Някой може ли да предостави телефон, който да се каже на касата?

# 129
  • Мнения: 2 880
Ивче, да не си решила да ходиш ?
Аз/ние много ми се ходи, но не мога да реша къде - Одрин, Истанбул и още къде ли не ...но ми трябва поне седмица а с учениците сега е трудно, че ми е съвестно без тях, а пък уроците... Но ми се струва че ще го измислим скоро, то не се издържа вече 😜

# 130
  • Мнения: 969
Благодаря на всички за отзивите. 😊🍀

В Гратис ли вече не искаха да маркират карта? Някой може ли да предостави телефон, който да се каже на касата?

Преди месец в Гратис в Одрин, касиерката помоли местен клиент да си каже номера, за да ползва картата му за нашите покупки. Така, че и това е вариант.

# 131
  • Мнения: 563
Благодаря на всички за отзивите. 😊🍀

В Гратис ли вече не искаха да маркират карта? Някой може ли да предостави телефон, който да се каже на касата?
имаш лс

# 132
  • Мнения: 405
Здравейте скоро ми предстои пътуване до Лозенград и Одрин,може ли някой да ми даде тур.номер ,за карта в Гратис и Мигрос?

# 133
  • Мнения: 3 271
Мигрос се вади на касата. Есента беше 1.25лири.

# 134
  • Мнения: 405
Да ,знам че Мигрос карта се вади на касата,но преди можеше да си регистрираш картата с тур.номер и да ти е за постоянно,а не да си вадиш нова свеки път.След това четох тук,че май са ги направили на 3 месеца валидност, но мисля,че пак с момер може да е за постоянно.

Общи условия

Активация на акаунт