На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 35

  • 83 262
  • 737
  •   2
Отговори
# 135
  • Мнения: 5
Някой може ли да ми каже какъв  адрес се попълва за хес код при пазаруване в Одрин (примерен адрес) и как точно се изписва в приложението? Благодаря предварително.

# 136
  • Димитровград
  • Мнения: 807
Аз писах адреса на Eраста:
 Talat Paşa Cd. No:59, 22100 Edirne Merkez/Edirne

# 137
  • Мнения: 563
Да ,знам че Мигрос карта се вади на касата,но преди можеше да си регистрираш картата с тур.номер и да ти е за постоянно,а не да си вадиш нова свеки път.След това четох тук,че май са ги направили на 3 месеца валидност, но мисля,че пак с момер може да е за постоянно.
имаш ЛС

# 138
  • Мнения: 4 155
И аз да помоля за карта на Гратис.
Между другото знаете ли дали промоциите в Бизим са само с карта? Ние пазаруваме с паспорт и се чудя дали се отчитат промоциите или трябва да си извадя карта?

# 139
  • София
  • Мнения: 18 699
Здравейте, за пореден път искам да помоля ако някой пътува скоро, едно лекарство ми трябва. Благодаря предварително.

# 140
  • Мнения: 246
Едва ли някой може да помогне за магазин за работно облекло в Лозенград, но все пак да питам, някой виждал ли е, знае ли? Намирам само един в Люлебургаз, а тук в темата отдавна някой беше казал за Одрин, но хич не ми се ходи там.

# 141
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
Можех да купя лекарството, ама съвсем изключих че писахте скоро.

Ние днес на отиване чакахме 30 мин на последното гише. Сменяха се точно и проверяваха сякаш нещо, влизаха и излизаха само, но в крайна сметка общо за 1 час и 5 мин се изтеглихме. Нямаше хора като цяло в града. В мола, на борсите и по центъра си беше спокойно. Цените са леко увеличени, но предвид ниската лира не се усещат. Давам пример с някои прахове и омекотители. От мястото на складовете, от което си купуваме на едното Yumos е 18 тл, на другото 23. Преди година идвахме пак и цената беше същата. По-нагоре по улицата, срещу магазина със сирената (дядото), имаше и на 20 тл. Понаправих снимки и ще се включа пак. Преди малко минахме наобратно за 10 мин, работеха 4 гишета и по 7-8 коли на всяко.

Отидохме в Карагаач в Gar Firin и беше прекрасно. 😍😍 Е, не успяхме да минем за снимки и през Sari cafe, но другия път. Щяхме да обядваме в препоръчания ресторант Tulipa Cafe, обаче отзивите ме поотказаха. Седнахме на Niyazi usta и не мога да кажа, че сме уау. Наложи се да чакаме 10 мин за маса отвън. Над него имаше друго, което ще опитаме следващия път. Иначе джигера им е много вкусен, както и кюфтенцата. Пилешките шишчета също са много сочни и ароматни. Само че безсолни, което пък е по-добре от една страна. Хляба е на малки питки опакован. Свикнали сме на нарязаните лодки с хрупкавата коричка, затова тук имат лек минус. Но заради пандемията е по-добре.



Видях Gar Cafe случайно преди 3 дни, докато разглеждах и много ми се щеше да дойдем. Чийзкейка с лавандула е интересен, печен и мен ме изкефи много. Ядохме и шоколадовия Сан Себастиан, но не ни очарова. Има вкус на шоколадово кремче, но недобре стегнало. Класическия е по-хубав. Обаче пък персонала е страшно мил, усмихнат и любезен. А мястото е приказка. Тихо, спокойно, прохладно, цветно.. Пускат готина музика и все едно не си в Одрин.

Нещо което ми направи голямо впечатление, че са отворили много нови места. Има Макдоналдс между Ераста и бензиностаницията на 2 етажа. А до Фарук нова сладкарница. Точно на борсата и чистак нов Бим. Малко по нагоре срещу аптеката пекарна за хляб и сладки. На центъра точно до Гюлооулу друга баклаваджийница. В Ераста на мястото на МАК има магазин за бельо.

Разбира се напазарувах и при моя приятел 'Хади комшу, всичко опита, няма проблем' - сирене, ядки, кашкавал и халва. Даже се и снимахме. 😁

Последна редакция: ср, 22 сеп 2021, 17:06 от iv4enceto_91

# 142
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 024
Мид, преди две седмици се върнахме, можех да ти взема.

# 143
  • Ст.Загора
  • Мнения: 678
Ивчето , Благодаря за подробното описание . А с последната снимка ме разсмя, този дядо е култова личност на борсите Grinning

# 144
  • Бургас
  • Мнения: 6 015
Шоколадов кекс с мечтаната форма от Карача, с която най-накрая се сдобих. Кексът е изцяло с турски продукти (без яйцата и млякото) и с пълнеж от лабне, разбито с пудра захар.
Лабнето на Мигрос ми хареса повече, отколкото на Пинар. На Пинар пък майонезата е много хубава. Пробвах и една на Calve - никакъв вкус, не препоръчвам.

# 145
  • София
  • Мнения: 32
Здравейте, за пореден път искам да помоля ако някой пътува скоро, едно лекарство ми трябва. Благодаря предварително.
Писах Ви на лс. Ако има нужда да се купи лекарството утре се връщаме и мога да го купя.

# 146
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
За да не се повтарям пак и с чаршафи, оставям в скрит текст линк към статията, която пуснах преди малко. Утре ще вмъкна тук снимки на стоки, защото не искам да товаря публикацията с още.


Ако модератор сметне за нужно, да я изтрие. Повечето от вас ми знаят страницата и могат да прочетат там. Simple Smile

# 147
  • Мнения: 4 155
iv4enceto_91, прекрасен разказ за пътуването ви! Много благодаря!

# 148
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Хранителни добавки - вечерна иглика, магнезий - къде се купуват? В аптека, дрогерия? Някой купувал ли е, имате ли препоръки?

Вчера ходихме, предимно за децата пазарувахме есенни неща, и направо забравих.
На границата не сме чакали и в двете посоки /Капитан Андреево/.
Гладът ни събори до Марги и този път пробвахме заведенията на кръговото до Марги /диагонално на хотела/ - едното е само джигер, в другото има пидета, дюнер, кебап, кюфтета.... В последното бяхме, защото децата не ядат джигер, пък и се бяха настроили за пиде. Сервитьорът говори малко български и много ни забавляваше с обръщенията - аз бях мадам, а синът ми и мъжът ми - брат Laughing Храната беше отлична, препоръчвам.

# 149
  • Мнения: 936
И аз забелязах новите обекти, включително и на мястото на изгорелия магазин /до магазина за плочки/ много удобен магазин на БИМ. Също на мястото на Карфур нов магазин, там имаше много хора отвън на зеленчуците.
Тръгнахме съвсем импровизирано, с останали лири от 2019.Носех в себе си карти и навсякъде можах да платя с тях, като знам в нашия провинциален град как има магазини в които като чуят карта и им става кофти, тук направо им се струваше странно,че ги питам може ли с карта. Пилета, кори за баница всичко, без изисквания за минимална сума.
В двете посоки минахме по за 10 минути, като моя сертификат за ваксина и на мъжа ми резултата от антигенния тест бяха прехвърлени и от двамата служители просто за секунди.
Не мисля, че към днешна дата сме платили повече за покупките като лева в сравнение с 2019, не знам колко смятат курса ще разбера като си видя извлечението от картата, но на квитанцията за дезинфекция от българска страна видях сумата и в евро, лири и долари - та там пише 0,184 лв за 1 ТЛ.
Като цяло отново съм изключително доволна от прекарания ден в Одрин.

Последна редакция: чт, 23 сеп 2021, 09:00 от Rosheen

Общи условия

Активация на акаунт