Коремът вече доста натежава, ОКТОМВРИ бързо наближава - Тема 14

  • 29 089
  • 759
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 208
Момичета за киселини ми помага единствено Гавискон саше , невероятно нещо са .

# 46
  • Мнения: 54
Момичета за киселини ми помага единствено Гавискон саше , невероятно нещо са .
Точно и аз щях същото да кажа, някой писа някъде за Гавискон сашета,взех си и сега не ми иде да си тегля ножа след всяка хапка.

# 47
  • омъжена
  • Мнения: 589
[quote author=Viala  Спокойно щом не е по цялото тяло обрива по скоро е алергична реакция на антибиотика,но си го заведи при личната тя да прецени и да каже какво да правиш. А за такава температура на хладка вода обливаш първо главата и тялото после, спада веднага +нали нурофен там каквото имаш. А за налепите веднага ще ги отлепи гаргара с кола кола.Една приятелка беше карала шарка през бременността имаше роди се бебето сега вече е голямо дете

Последна редакция: пн, 06 сеп 2021, 08:35 от sunshine1992

# 48
  • Мнения: 452
Лелее снощи в 1 часа в чудо се видях , това дете като взе да пищи че го боли  и щипе .... звънях в спешното и ми казаха че е от пеницилина и да го спирам.
Днес ще го заведа на личната ... да видим какво ще правим .
Дано тоя стрес не ми се отрази и на бебето..  и дано наистина не е шарка точно сега

# 49
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 265
За капак и гърлото вече ме боли😩😭

# 50
  • Мнения: 1 266
viala, спокойно 🤗 Няма да се отрази на бебето. Нас нали ни нападна куче в началото на лятото и аз мислех, че ще се отрази, но бебето като цяло е спокойно. Говорих и с док за силния стрес, тя също ме успокои. Явно е направил алергия към антибиотик. Сега ще искат да ти го сменят, но преди това направете задължително антибиограма. Стискам палци да оздравее колкото може по-бързо.
За вируса с гърлобол, аз бях така миналия месец. Започнах веднага Биозин мама, който още пия. Една опаковка стига за доста време, защото се пие по едно на ден. Смучех Хомеожен 9,в аптеката ми казаха, че мога през час до 10 хапченца за деня да изсмуча. Наливах се с чай с мед и лимон, отделно си разбърках мед със сух джинджифил и като се закашлях много си взимай по малко от сместа, за да успокои и да нямам контракциите от силна кашлица. Мина за два/три дни. Пазете се, че малко остана. Моята док, каза до болницата да пия Биозин мама, за да имам имунитет и да сме спокойни. 🍀

# 51
  • Мнения: 924
Здравейте, от доста време не съм се включвала в темичката, но в моментите, в които имах минута спокойствие, ви четях.
Накратко казвам какво се случва при нас....Преди 3 дни влезнах в 36г.с. Близнаците са добре. Чакаме момиченце и момченце. Притеснява ме, че вървят доста дребни и с голяма разлика помежду им. Момченцето е приблизително 2100гр, а девойката има още 300гр докато стигне 2кг. Предишните пъти винаги бебоците са вървяли големи. Имам 2 раждания, първата щерка беше 3800гр в 37г.с, а втората- 4200гр почти на термин.
Преди броени дни синът ми тръгна на училище, сега чакам и малките да тръгнат на детска градина. Наскоро се преместихме и окончателно нанесохме в къщата и сега тече подготовка за бебоците.
Имена нямаме. Този път е мисия невъзможна да постигнем съгласие с таткото. Ако имате предложения за имена, с радост ще ги приема. Искаме да са интернационални и да се “връзват” с имената на каките и баткото ( Борис, Виктория и Анна). Аз търся и някакво съзвучие между имената, за да не се получават комбинации от рода на Гичка и Мартин, например.

Може и да сте го обсъждали, но доста се чудя какви дрешки да им приготвя предимно. Децата ми са раждани август и декември, та тогава беше ясно и  по-лесно, а сега месеците са някак преходни.

Завършвам с оплакване, че днес цял ден съм с убийствено главоболие и не мога нищо да свърша.   Не ми се иска да пия болкоуспокояващо, но и бутилката с вряла вода вече не помага....🤕

За кг вече са ти писали - нормално е, все пак са две бебенца.
Главоболието ти обаче ме притеснява - мериш ли си кръвното? Говорила ли си с лекаря си за него?
За интернационалните имена - класически мъжки варианти са: Стефан, Мартин, Теодор, Алекс (Александър), Филип, Борис(имате го вече), Виктор,  Антон
Женски: Александра, Ана (вече го имате), Карина, Катерина, Мария, Моника, Ема (Емма)
Със сигурност има още, но в момента за тези се сещам.

Братовчедка ми е с близнаци и избра имена, които да имат имен ден заедно - на Цветница (не са международни, затова не ги пиша). В друга тема наскоро се коментираше комбинация Константин и Елена, за да празнуват пак заедно.
На мен ми допада Стефан в комбинация с Ирина(но не е съвсем универсално) или Карина.
Каквато и комбинация да изберете все ще е прекрасно ❤

Яренце, благодаря за темата. Страхотна си! Аз съм пропуснала да си кажа термина - 19.10 😊

La Libellule, за гърлото Тантум Верде или смучещите се бонбонки на Хималая-Кофлет. Бързо оздравяване 🤗

Сега да се отчета и аз - добре съм, приготвям стаята бавно и полека. Малко се плаша, защото тези дни бебо не е така активен, но утре съм на тонове и ще питам доктора нормално ли е.
За кърменето - взела съм и аз книгата на Хедра, но още не съм я почнала. Пиша дипломна работа и чета предимно неща, свързани с нея, но пак няма да успея навреме май :/

# 52
  • Мнения: 703
Бързо оздравяване на всички!💕Стискайте зъби, още малко🍀

И аз да се оплача, чувствам се вече кято парцал, не ми се става от леглото, само ми се спи, имам запек, гърдите ме болят, получават някакви киселини 🤣

Иначе минах консултация с Агто което избрах за водене на раждане.На пръв поглед ми хареса, записа си всичката информация която му казах за изминалите месеци от бремеността.
Записахме час за слеща с анестезиолог и запис на тонове, след това отново преглед при него, за да може да се ориентира кога горе долу да очакваме малкия мъник.

Понеже ще ми се наложи да пътувам около 2ч, и тоъ превложи вариант да определим една дата, да ме приемат , да направим издледванията и да ми вкл системи, за да се предизвика, но на мен този вариант някакси не ми хареса, консулитарх се и с още двама АГта и те категорично сахна мнение, че от естествения процес на раждане по-добро няма, и най-вероятно ще си чакам, когато тогава.

Стискам палци на всички да избутаме по-лесно до термин💕

# 53
  • Мнения: 56
Привет момичета! Аз почти не се включвам активно, но пък шпионирам редовно Simple Smile
Много се вълнувам и аз за първите бебчета в групата и им пожелавам да са здрави и силни, за да могат да са в прегръдките на мама много скоро Heart

Да коментирам и аз темата с кърменето - взех книгата на Хедра, след като видях че я коментирате усилено и първоначално се чудех какво толкова ще ми кажат в толкова много страници, представях си че всичко става естествено и без много усилия, но съм впечатлена колко много неща не се знаят по темата и сега разбирам защо толкова много жени казват, че не са имали кърма и т.н., те просто не са знаели как и какво да правят. Твърдо убедена съм, че кърмата е най-доброто за детето ми, ще положа всички усилия и се надявам да се насладим на тези незабравими и сладки мигове, за които всички успешно кърмили майки разказват Simple Smile

За протокола - приготвила съм вече почти всичко за буболечката - креватчето, скрина е напълнен с дрешки, чакам тези дни да пристигнат и разни дреболии като шишета, термометър и т.н. Скоро мисля да стягам и багажа за двете ни за болницата. Само нощница трябва да си купя, но не искам от тези с инфантилните щампи Grinning

И да питам, има ли някоя от вас, която ще ражда в Шейново? До много скоро се бях насочила към Надежда, но по няколко причини реших да сменя избора си и събирам мнения и впечатления.
Май клоня към избор на акушерка, тъй като всичко за сега води към нормално раждане без усложнения, дано така си остане и до последно
36г.с. съм и след два дни ще ходя на тонове за първи път.
Flowers Tulip

Привет, относно нощниците - понеже и аз не исках с тези инфантилни щампи и изобщо като цяло избора е доста оскъден и лош за нощници, да ти кажа преди два дни си взех от уайкики нощница за кърмене, супер изчистена черна с бял надпис отпред, която може да се носи вкъщи и след това, беше някаква смешна цена. Мисля че имаше и сив вариант, така че силно препоръчвам Simple Smile

# 54
  • Мнения: 56
Аз да кажа +1 за Гавискон, но го пия на сироп. Образува филм и не допуска киселините. Честно казано дори и с него ми се появяват, но са по-поносими, а вечер задължително преди сън също се пие, за да се изкара вечерта.

# 55
  • Мнения: X
Здравейте, момичета!
Днес бяхме на преглед при доктора, който избрахме за израждане. Прегледът мина много добре, обясни ни всичко подробно - плацента, околоплодни води, всичко е в норма. Бебчето върви няколко дни напред. В 33+2 тежи 2250-2300 гр. Каза, че ще е с дълги крачета, ще го тренираме за волейболист 😁. Стои си главично, надявам се и така да си остане. За сега естественото раждане ни очаква, надявам се да няма предпоставки за секцио.

Много съм спокойна вече, слава Богу, всичко върви наред, дано и докрай да е така. От време на време и аз имам стягания, ама явно е нормално, наближава все пак. Пия Магнерот и повече почивка.

Пожелавам само хубави емоции на всички ни! Да си дочакаме спокойно 9-тия месец. Много се вълнувам за момичетата, които вече са влезли и очакват бебоците! 🥰

Последна редакция: пн, 06 сеп 2021, 13:51 от Анонимен

# 56
  • Мнения: 1 837
Да ви кажа от 2 вечери сънувам гинеколога си 😀 Явно подсъзнателно вече го мисля раждането. След 3 дни започвам 36гс и ми е доста притеснено, че имам много работа покрай местенето, мъжа ми го няма още, не знам дали няма да започна да раждам, докато съм сама с баткото. Отделно ме притеснява, че след антибиотика ще ми се появят гъбички, отделно ме хвана някаква алергия от някое от лекарствата и по цяла вечер ме сърби цялото тяло, направо съм като крастава.. Нямма търпение в други ден да ида на лекар и да изляза най-накрая от вкъщи😀

# 57
  • Мнения: 398
Момичета мен ме приеха заради кръвното за 24часа за наблюдение , всичко с бебка е наред и е вече 2240гр , но за всеки случай ме приеха .

# 58
  • Мнения: 452
Моника , мой съвет към теб е да си купиш клотримазол крем и да се мажеш външно отдолу за да избегнеш гъбички. Съгласувай го с гинеколога ти но така процедират тук много от докторите , ако случайно се появат после изписват и глобули.
Някой има ли опит с матраците от ИКЕА  бебешките???

# 59
  • Мнения: 1 837
Моника , мой съвет към теб е да си купиш клотримазол крем и да се мажеш външно отдолу за да избегнеш гъбички. Съгласувай го с гинеколога ти но така процедират тук много от докторите , ако случайно се появат после изписват и глобули.
Някой има ли опит с матраците от ИКЕА  бебешките???
Благодаря ти, ще изчакам, така или иначе в други ден би трябвало да ми пусне микробиология, по спомен се пускаше в началото на 9 месец 🤔

Общи условия

Активация на акаунт