Коремът вече доста натежава, ОКТОМВРИ бързо наближава - Тема 14

  • 30 596
  • 759
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 285
Свекървата си е изгледала нейните деца, сега да си гледа сериалите. Simple Smile
мухаха

Какво им става на тези хора, бе момичета ... не им ли е работата просто да се радват.
Аз полудявам също как на гърба на толкова чисто и невинно нещо някой си развява там комплексите ... егото му било страдало. Искал да го уважават като авторитет, ми то който ми е авторитет не е станал такъв с тропане на крак ..

# 76
  • Мнения: 1 114
В началото канете бабите да ви чистят и готвят, бебето си го гледа майката Simple Smile то и без друго тогава е само кърмене.
Моите много ме слушат, даже да не са съгласни пак ме слушат, че иначе ставам лоша.

# 77
  • Мнения: 84
Е то и мъжа и е толкова горд с нея, че е изгледала цели 5 деца, пък аз няква пикла откъде някъде да имам мнение, камо ли да го изказвам. Пък Демирева само две, милата, въобще не знам как смее да дава съвети Grinning то смешна работа, майпат да става.

Вече доста се замислям дали да не остана във Варна да раждам. Но тук не знам на кой да се доверя. Имам три коремни операции, хидронефроза, бебка е инвитро, не че последното има значение. Просто мисля, че ще съм много по-спокойна, ако раждам в Надежда. Възможно е и да греша. И аз съм объркана и не знам кое ще е правилно в случая.

# 78
  • Мнения: 162
mumuto, Големи сладури тия твоите свекъри.... Да са живи и здрави, ама на далеч! Хубавото мен ако питаш е, че мъжът ти е застанал на твоя страна, че и такива има дето да се чудиш как си попаднала на тях в такива ситуации. А за раждане във Варна определено можеш да поразпиташ, със сигурност  има при кого, а и още не е късно за смяна на плана. А и в София да родиш, нищо не пречи да се справяте сами и да го заявите гласно, че ще е така,пък те ако са умни няма да се месят повече.

# 79
  • Мнения: 410
Е то и мъжа и е толкова горд с нея, че е изгледала цели 5 деца, пък аз няква пикла откъде някъде да имам мнение, камо ли да го изказвам.


Аз бих попитала дали мислят същото и за сестрата, която явно не си е гледала децата, щом мама ги е изгледала. 😀
Но аз пак казвам, че тръгнат ли ми не мене с рогата напред, аз не оставам по-назад.😀

Много се радвам на такива спокойни жени като вас, които са толкова над нещата и се забавляват на такива персони.Винаги съм искала и аз да бъда такава, но уви..

# 80
  • Мнения: 56
Момичета, ударих на камък с педиатрите. Където и да звъня всички ме отсвирват, не приемат повече бебета, били затрупани. Знам, че темата е дъвкана много пъти, но моля за някакви препоръки и съответно контакти, ако сте успяли да се запишете в районите - Красно село, Стрелбище, Лагера, Хиподрума, Белите брези и Борово (съответно и всички останали квартали в тази част на София). Просто положението е отчайващо 🤓

# 81
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Аз с каката казах, че до 40-ия ден не искам никой да идва вкъщи, не от суеверия и т.н, а защото си искахме спокойствието. Нови млади родители, не ни трябваха баби, мама никога и не се е натискала, де. Сега смятам по същия начин да бъде. Свекърва ми иначе тънко подпитва дали нямало да искам да идва, за да изкарва каката на разходка. Викам, че ние къде ще сме, няма да се затворим и да не излезем повече.
В началото всички от родата на ММ  се мъчеха да дават съвети и да се правят на много компетентни, но съм ги отрязала всички, изпокарах се хубаво, защото на никой въобще не му е работа да се меси в отглеждането на чуждо дете.

По площадките пък не пропускат мами и баби да ми кажат колко трудно ще е с две деца. 🤣 Значи хората с три и повече живи да ги оплачем, а? Въобще не ме плашат такива...то като цяло не е лесна задачата да бъдеш родител, да осигуриш най-доброто, да обръщаш максимално внимание, да възпитаваш и да показваш най-доброто от себе си. Независимо дали имаш едно или пет деца. Те всички имат нужда най-вече от любов.

# 82
  • омъжена
  • Мнения: 589
Да ви кажа който не усеща ритничета. Нали ходя на тонове и помня къде слагат апарата,мъжа ми вече няколко пъти си допира ухото и се радва изненадано чува бързо тупкане. 💙💙💙♥️♥️ И аз утре съм на запис на тонове. И се надявам да са добри,че и аз като Даниел Миткови вдигам това кръвно,утре май ще си кажа . Имам и доста болки корема ми е твърд постоянно а е Лидл докато стоях права нещо пак почна да тече. Иначе си имах доста води на прегледа на 31. Та сега си лягам рано. Игри на волята ме приспа.

# 83
  • София
  • Мнения: 4 751
Аз имам питане...... На 16 август бяхме на преглед при др Вецев и ми взеха кръв и урина, по принцип резултатите ги бавят около 2седмици и доктора ми ги праща на вайбър, но сега са минали повече от 2 седмици и няма отг от него, още по странното е че не ми изписва от колко време не е бил на линия.... Незнам какво да си мисля!

# 84
  • Мнения: 209
Е то и мъжа и е толкова горд с нея, че е изгледала цели 5 деца, пък аз няква пикла откъде някъде да имам мнение, камо ли да го изказвам. Пък Демирева само две, милата, въобще не знам как смее да дава съвети Grinning то смешна работа, майпат да става.

Вече доста се замислям дали да не остана във Варна да раждам. Но тук не знам на кой да се доверя. Имам три коремни операции, хидронефроза, бебка е инвитро, не че последното има значение. Просто мисля, че ще съм много по-спокойна, ако раждам в Надежда. Възможно е и да греша. И аз съм объркана и не знам кое ще е правилно в случая.
Хей, главата горе !!! Аз съм казала,че не искам помощ ние ще се оправим сами . Нашето бебе също е ин витро трудното беше тогава когато опитите летяха един след друг и все една черта....... Сега ще се наслаждаваме на най-хубавите мигове. Според мен вина има мъжът ти,че не се е намесил ! Моята свекърва  е медицинско лице ( старата школа 😁 ) и все много ги разбират нещата ,само че нито аз нито мъжът ми и позволяваме да ни е бърка. Всичките ми приятелки се справиха сами ,дори едната е с близнаци 😊 Важното е мъжът ти да ти помага . Една манджа може да се купи от всякъде ,пералнята сама си пере, все ще намериш време за една прахосмукачка и да обереш прахта . Съжалявам , но толкова много сме изстрадали докато Господ ни благослови че няма да позволя на никой да ми държи такъв тон.

P.S Аз също съм от Варна и ще раждам тук, ако нещо решиш да си промениш мнението и имаш въпроси ми пиши Wink

# 85
  • Мнения: 410
Аз имам питане...... На 16 август бяхме на преглед при др Вецев и ми взеха кръв и урина, по принцип резултатите ги бавят около 2седмици и доктора ми ги праща на вайбър, но сега са минали повече от 2 седмици и няма отг от него, още по странното е че не ми изписва от колко време не е бил на линия.... Незнам какво да си мисля!

Звънни му? 🤷‍♀️
Или му пиши отново?
Резултатите не можеш ли сама да си ги провериш, как така той ти ги изпраща?

# 86
  • София
  • Мнения: 4 751
Каза че той ще ми ги праща
А и незнам как сама да си ги видя

# 87
  • Мнения: 3 285
Резултатите не можеш ли сама да си ги провериш, как така той ти ги изпраща?

Той ги носи незнайно къде (по каса) и изпраща резултатите лично.
И аз си ги чакам, ама вече ще станат 3 седмици.
Утре отивам да си пусна разни по мое си усмотрение, ако се дублират - дублират. (Даже не знам какво ми е пуснал)

# 88
  • Мнения: 938
mumuto0o, съветвам те на свекъра друг път да не му мълчиш. Ще се научи, че с повишаване на тон му минават номерата.
Казваш, че това е твоето дете и не желаеш съвети и точка.

Аз виждам зор така с майка ми. Живея с нея и вчера тъкмо ми обясняваше как първата вечер щяла да ми изкъпе бебето, та да ми покаже. Директно я попитах аз къде ще съм, та да го къпе тя. Жегна се, но ще го преживее.
Леля ми пък се опита на висок тон да ми обясни колко е задължително забелването. Е, не й се получи Grinning Обясних й да не ми подвиква, че проблеми със слуха нямам, но и не желая съвети от хора, които в последните 35 години не са мръднали ни на йота в развитието си.
Да почете малко, да потърси информация и тогава да дава акъл.

Чакайте да ви разкажа и нещо по-забавно с майка ми. Беше си решила, че иска легълцето на бебето да е от тези тип трансформилащи се 3 в 1 (кошара, повивалник, юношеско легло) и не ме послуша, че в стаята ми е тясно и няма как и моето да е голямо, и неговото. Реших да я оставя да го види нагледно Joy Братовчед ми имаше такова легло от неговите деца и донесе човекът и го сглоби. Мама като го видя вечерта и се отчая колко е тясно в стаята, та на другия ден разглобявахме легло. Днес вече си имам кошарка, каквато аз исках, утре ще взема от повивалниците, които се монтират отгоре и съм готова с тази част от подготовката.
Хубавото е, че този коз ще минава известно време, като реши майка ми да ми се меси за нещо - все ще питам "като с леглото ли искаш да стане" 😁

# 89
  • Мнения: 1 114
Една позната намери в педиатрията (или както там се казва) срещу Билата на Хиподрума, май е по-възрастна и нещо имаха разногласия при прегледите, зависи дали търсиш педиатър, когото искаш да слушаш на 100%. Но не знам коя е точно.

Момичета, ударих на камък с педиатрите. Където и да звъня всички ме отсвирват, не приемат повече бебета, били затрупани. Знам, че темата е дъвкана много пъти, но моля за някакви препоръки и съответно контакти, ако сте успяли да се запишете в районите - Красно село, Стрелбище, Лагера, Хиподрума, Белите брези и Борово (съответно и всички останали квартали в тази част на София). Просто положението е отчайващо 🤓

Общи условия

Активация на акаунт