222 летни рокли и зимни якета в НЕМСКАТА тема

  • 21 698
  • 741
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: X
Защото сте заразени. Иначе нищо не питат. На работа имаме заразена колежка, която е в карантина. За нас останалите никой нищо не пита и не каза.

# 376
  • Германия
  • Мнения: 8 101
Важно е да е преди започване на полов живот. Наличието на цикъл не е фактор. При навършени 14 г. са 3 приема, ако детето е под 14 са 2 приема.
´
На мен педиатърката ми каза, че при навършени 15 г. се слагат 3 дози, затова дъщеря ми ще бъде само с две.
Права си, 15 навършени години е границата, сега проверих.
Би ли дала линк или източник, защото Фаби няма навършени 15, но има термин през октомври за трета доза и по спомен,  предишната педиатърка също ни беше казала,  че са 2 дози, а сегашният -3. Затова и вече не знам по кого да се ориентирам.

# 377
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 512
От страницата на rki(https://www.rki.de/SharedDocs/FAQ/Impfen/HPV/FAQ-Liste_HPV_Impfen.html), точка Gibt es Unterschiede in der Anwendung der beiden HPV-Impfstoffe (bi- und neunvalent)?: Bei Beginn der Impfserie im Alter von 9 bis 14 Jahren können beide HPV-Impfstoffe nach einem 2-Dosen-Impfschema verabreicht werden. Zwischen erster und zweiter Impfstoffdosis sollten mindestens 5 Monate liegen. Wenn die zweite Impfstoffdosis früher als 5 Monate nach der ersten Dosis gegeben wurde, sollte noch eine dritte Impfstoffdosis verabreicht werden.

Интересна тема, още не ми е на главата и само чета.

# 378
  • Мнения: 9 368
Аха. При дъщеря ми втората доза е след 6 месеца, явно затова са само две.
tan_nia, благодаря.

# 379
# 380
  • Мнения: 9 368
От това излиза, че до навършени 15 г. може с 2 или 3 дози, но след навършване на 15 г. задължително са 3 дози, т.е. всичко е О.К. и правилно.

# 381
  • Мнения: 6 752
Бибит има жерави. Не са много, но сега е най-добре да се гледат. Има спокойствие и няма наплив на туристи покрай нивите да ги гонят и да спират къде ли не. Може да се обикалят блатата от кула за наблюдение до друга.
И аз много харесвам да наблюдавам как летят грабливите птици. И ми харесва да ги слушам как пищят докато кръжат.

Последна редакция: пн, 20 сеп 2021, 00:58 от bella-ciao

# 382
  • Мнения: X
asyalein, как е детето? Стискам палци останалите да ви подмине!

PAPURCHE MEHURCHE, честито!

Искам и аз пак на море. Ако не беше такава ситуацията, можеше да отидем някъде на топло за коледната ваканция.

# 383
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Синьо, малката е добре, но останалите сме с леки симптоми. Пуснахме си ПСР сега и сме всички вкъщи 😁
Тя иска навън и не разбира защо не може...

# 384
  • Немция
  • Мнения: 6 901

Тя иска навън и не разбира защо не може...
Милото дребосъче!

Ася, пожелавам ви леко да го изкарате!!! Hug И да избутате поносимо карантината!
Обикновено до седмица си показва до каква степен ще се разгърне вируса- при възрастните. При децата по принцип е по-кратко.

Последна редакция: пн, 20 сеп 2021, 16:58 от Бибит

# 385
  • Варна
  • Мнения: 948
Ох Ася, бързо оздравяване Simple Smile В двора не може ли да излизате?
Ти не беше ваксинирана, нали?
Интересно ми е мъжа ти дали се е заразил.

# 386
  • Мнения: X
На мен като ходих на лекар ми каза, че за средата на ковид се считал 14 ден. И като четох в нета акутната фаза я пише 4 седмици.
Бибит имате  ли вече вкус и обоняние? На мен пак ми изчезнаха като се върнах в Германия. Мисля, че детето ми предаде друг вирус с който беше и от тогава липсата ги хвана.
Моя позната пък като се върнала от чужбина точно на 3 ден проявила симптоми. И 4-то деца са нямали грам симптоми, всички са били позитивни. Обаче нейният сертификат е издаден за 5 месеца, а аз мислех, че мен са ме одрязали с 2 сед. А нали уж щеше да е за 6 месеца.
Пак тя ми каза, че л половината им у-ще е в карантина, но влизат само децата в съседство до позитивното дете. И въпреки това много болни имало.

# 387
  • Мнения: 6 752
Стискам палци на Ася за тестовете. Няма как да се обясни на малкото. Ужасна ситуация.
Аз се глася да купувам билети за новия Джеймс Бонд Simple Smile

# 388
  • Немция
  • Мнения: 6 901
Белла, ще разказваш как е бил новия Джеймс Бонд.

На мен като ходих на лекар ми каза, че за средата на ковид се считал 14 ден. И като четох в нета акутната фаза я пише 4 седмици.
Бибит имате  ли вече вкус и обоняние? На мен пак ми изчезнаха като се върнах в Германия. Мисля, че детето ми предаде друг вирус с който беше и от тогава липсата ги хвана.
Моя позната пък като се върнала от чужбина точно на 3 ден проявила симптоми. И 4-то деца са нямали грам симптоми, всички са били позитивни. Обаче нейният сертификат е издаден за 5 месеца, а аз мислех, че мен са ме одрязали с 2 сед. А нали уж щеше да е за 6 месеца.
Пак тя ми каза, че л половината им у-ще е в карантина, но влизат само децата в съседство до позитивното дете. И въпреки това много болни имало.
Преболедувал се считаш на 28-ия ден след позитивния тест. Затова и още не ни считат за официално преболедували, децата още ги тестват в училище. Би трябвало сертификатът за преболедували да е 6 месеца след тези 28 дни.

Рейна, моят вкус и обоняние е "тука има, тука нема". Grinning Като цяло върви към подобряване, но вчера беше по-добре от днес. Сигурно като минат 4-те седмици , може да се оправи съвсем, надеждата умира последна. Обикновено 1-2 месеца било средно възстановяването на сетивата, при 80% от хората.
Мъжът ми е добре със сетивата, бързо се оправи.

# 389
  • Мнения: 9 152
asyalein, кураж и леко да минете през вируса! не той през вас, а вие през него Hands Pray

PAPURCHE MEHURCHE
, честито, дано влезеш бързо в ритъм с новите си задължения. И повишението ти носи радост. Flowers Hibiscus
Коментирали сте пак HPV ваксината, доста се замислих; не знаех, че се препоръчва и за момчета и сега съм напрегната , понеже не сме я поставяли.Чудя се, за нас, възрастните,  тази ваксина необходима ли е?
Утре ни чака втората доза с Ковид ваксината.

При мен стресът леко поотпусна, но от напрежението, се сдобих с екзема, която само кожната ми лекарка от България може да излекува. След един стрес от 2015- та година се бях сдобила със същата екзема, ето, че сега пак се появи.

Общи условия

Активация на акаунт