Име за момиче

  • 5 504
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте! Моля, гласувайте и оставете коментар. Благодаря от сърце! ❤

# 1
  • Мнения: 4 016
Като чуя Никол, Марая, Ивон, Ивет и останалата новомодна сбирщина  префърцунени имена и ми става лошо.
Гласувам за Михаела, след това Моника.

# 2
  • Мнения: 2
За Никол съм много съгласна с Вас, но таткото го харесва. Ще му покажа този коментар😂

Като чуя Никол, Марая, Ивон, Ивет и останалата новомодна сбирщина  префърцунени имена и ми става лошо.
Гласувам за Михаела, след това Моника.

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз харесвам Зорница, Иглика, Росица, Магдалена, Елена, Огняна, а също Ида, Мая, Ада, Рая...

От изброените Даяна

# 4
# 5
  • София
  • Мнения: 1 411
Гласувах за Даяна! ❤
Михаела и Моника също са хубави имена.

Едно 50% от малките момиченца се казват Никол… Не бих го избрала.

# 6
  • София
  • Мнения: 13 331
Единствено Михаела ми харесва на мен. Другите не.

# 7
  • Мнения: 12 254
Гласувах за Михаела и Моника, останалите не ми харесват особено.
Харесвам Ан(-н-)а, Александра, Боряна, Биляна, Елица, Зорница, Лора, Лъчезара, Милена, Светослава

# 8
  • Мнения: 3 922
Ако вместо Даяна беше Дияна и вместо Марая, Мария, бих гласувала за някое от тях. От така предложените - нито едно не ми допада особено.

# 9
  • Мнения: 3 135
Само Михаела 💖💕💔💓💗

# 10
  • Мнения: X
Гласувам за Николета/ Николина, Дияна, Мария.

# 11
  • Мнения: 1 395
Гласувах за Моника и Даяна. И останалите имена ми харесват, без Никол. Едно, че е много често срещано през последните години (на трима мои познати дъщерите им се казват Никол), второ, звучи ми някак незавършено. Повече харесвам Николета.

Докато се разхождах преди известно време, видях група деца, водени от учителка. Едно момченце се обърна и каза: "Никол, Никол те вика"... Очевидно това име е доста често срещано сред малките момичета в България.

Останалите имена от анкетата ми харесват. За Даяна и Марая зависи дали си подхождат с фамилията. Даяна или Марая Събева, например, не ми звучи добре. Но с по-универсални фамилии, като Томова или Николова звучи приемливо, според мен.

Успех!

# 12
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 973
Нито едно от тези имена не ми харесва. С много компромиси бих гласувала за Михаела.
С Н ми харесват Ния и Надя, с М ...... - май няма такова. Даяна и Марая са толкова масови напоследък, до втръсване.

# 13
  • Мнения: X
С две ръце за Моника! ❤Изключително красиво и нежно име. Именно него избрахме за дъщеря ни, защото не е често срещано, а е прекрасно!

# 14
  • Мнения: 2 406
Глас за Михаела. С уговорката, че аз много харесвам женски имена с М(Мая, Мария, Мирела, Михаела, Мариета, Моника). Марая обаче не харесвам. Просто за нашите ширини ми е твърде модерно, не ми се връзва и с българските фамилии, например Марая Петрова..

# 15
  • Мнения: 410
Гласувах за Михаела и Моника. Друго име с тази буква - Мариела🙂 ,с "Н" ми харесва Нина,Нона, Невена. С " Д" предпочитам Диана/Дияна, Доника,Доротея.

# 16
  • Мнения: 1 333
И от мен глас за Михаела и Моника.
С "Д" аз също бих предложила Диана. Никол наистина е много често срещано напоследък. Марая не ми харесва, по-добре Мая или Мария.

# 17
  • София
  • Мнения: 22 999
Мисля, че на Никол му мина модата и вече не е толкова често срещано. Изненадана съм, че толкова хора не го харесват. Аз пък Николета не го понасям.

# 18
  • Мнения: 5 559
С две ръце гласувам за Даяна. Heart Принцеско, красиво, интернационално. Диана, Дияна, Деяна и т.н. НЕ ми харесват.
На второ място ми е Моника. Всички момичета, които познавам с това име, са изключително сладки и добри.
На трето място Михаела, но галеното Мише убива всичко хубаво...
Никол и Марая са страшно претенциозни и не ми допадат. Мария е по-добре.
Успех и да ни съобщите избора си! Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 793
От изброените в анкетата в този им вид бих посочила Михаела.
Даяна ако е Диана ще ми е категоричен фаворит. Именно така кръстихме дъщеря ни и до ден днешен, почти три години по-късно, така и не срещнахме детенце със същото като нейното име.
 Когато бях бременна с таткото обсъждахме и Никол, и на двамата ни харесваше, но той в крайна сметка каза, че не иска понеже било масово. Аз такива впечатления така и не придобих, но пък колкото николчета съм видяла, на всичките майките са едни кифли… а иначе името е мн нежно според мен.
 Марая и него бих го сложила в тази категория. Отново се сещав за едно момиченце в квартала, чиито родителите не блестят с особен интелект.
 Надявам се да не ви засегна с коментара си. В заключение бих добавила, че съм фен на традиционните имена Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 1 977
Михаела или Моника, като повече ми харесва Михаела, останалите и според д мен са твърде претенциозни и не ми харесват.

# 21
  • Мнения: 12 839
Странни са ми имената. Михаела единствено ми е приемлива. Аз също бих харесала Дияна (Диана) и Мария, но така ми изглеждат прекалено чуждоземни, заедно с останалите от списъка.

# 22
  • Мнения: 5 300
Михаела

# 23
  • Мнения: 3 039
Нито едно не ми харесва. Ако все пак трябва да посоча едно от тях, то избирам Михаела.
Не съм никак фен на модерните имена. Предпочитам нашите си.

# 24
  • Мнения: 2 643
Даяна/Диана са хубави имена, само да не почнат да я наричат  Дида. Ненавиждам умалителното име Дида.
От другите ми допадат Моника и Михаела, а защо не и Микаела.

# 25
  • Мнения: 18 562
Никол е най-баналното име.
И не звучи хубаво, поне за моите представи.
Марая ми е като сгрешено Мария. И то не ми харесва, също много навлезе в последните няколко години.
Михаела и Моника са хубави, класически имена, но твърде обикновени за моя вкус. Изразявам своето мнение само, според моя вкус.
Даяна ми харесва много.
Обмислях го за моето дете, но се отказах.
От всички тези най-много ми харесва то.
Диана не ми допада, но аз си падам по чуждите имена. Зависи на вас какво ви харесва.
Моника в интетес на истината е малко позабравено. Всички останали освен( Даяна)  са топ имена.
Аз бих избягала от такива, не за друго, хубави са, но са прекалено използвани  това ме дразни, чак пък толкова ли няма други имена.
Всички са хубави(без Никол), което и да изберете  детецето ви ше има хубаво име.

# 26
  • Мнения: 2 761
Гласувах за Моника. Другите не ми допадат.

# 27
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 295
Гласувах за Михаела.
Красиво интернационално име с хубаво значение.Има имен ден.Не е прекалено често срещано.
Моника също ми харесва.
Диана ми харесва повече от Даяна.И също е  интернационално име с хубаво значение.


Останалите изобщо няма да ги коментирам.

# 28
  • Мнения: 2 621
Гласувах эа Моника и Марая, но еднакво много ми харесва и Даяна. Марая е ,,по-така", но не бих го нарекла чак толкова ново. Рядко е, но съм го срещала и преди много години. Моника пък ми е едно от любимите женски имена. Даяна/Диана/Дияна е царствено, елегантно, непреходно и интернационално-страхотен иэбор.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 147
Нито едно не ми харесва твърде много, но гласувах за Моника. Принципно харесвам и Михаела, стандартните галени имена обаче не ми допадат, много са ми „мишешки”. Диана е чудесно име, но Даяна ми е префърцунено като произношение. Никол е твърде масово. Марая е поамериканчено произношение на Мария, не ми допада за живеещо в България дете с българска фамилия.

# 30
  • Мнения: 339
Само Михаела ми харесва, но не ми е сред любимите.
Харесвам и Диана, но не и Даяна.

# 31
  • Мнения: 4 808
https://Гласувах за Моника, открай време това име много ми харесва.

# 32
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 782
Михаела.

# 33
  • Мнения: 1 420
Глас за Михаела, нормално приятно име, има чудесни галени имена.
Чуждоземските са ми мега забавни с нашите фамилии.

# 34
  • Мнения: 8 578
Гласувах за Михаела. Най - благозвучно ми е. След него следват Моника и Даяна, хубави имена са.
Никол никога не ми е допадало. Предпочитам Николета и Николина.
Марая не ми харесва особено. Малко грубо ми звучи.

# 35
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 209
От всички изброени само Михаела ми харесва. Празнува имен ден на 8 ноември, Архангеловден.
Даяна не е лошо, но не го обожавам. Безлично ми е да кажем. С Д харесвам Дара, Дария, Дарина, Далия.
Никол е ужасно. Знам, че в момента е много модерно. Но за мен избора на това име за момиче е изключително лош вкус. С Н  ми харесва Нели, Николета, Невена.
Марая ми е като Мария написано с правописна грешка. С М бих предложила Марина, Мила, Мира, Миглена.
Моника звучи добре, но не бих го избрала заради негативното значение.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 70
Гласувах за Даяна и Марая и двете много ми харесват, Моника и Никол също не са лоши, но са много често срещани, за това не бих ги избрала. Михаела пък изобщо не ми харесва, много ми анти това име Satisfied

# 37
  • Мнения: 3 922
Михаела пък изобщо не ми харесва, много ми анти това име Satisfied
Да - особено умалителното "Мише" Close

# 38
  • Мнения: 1 420
Мика е доста приятно галено име на Михаела, не е задължително да е Мише.
Ако искаш да си кръстиш детето с име, което да подобава на интелект от гетото няма нищо лошо, но да се подиграваш как звучи галено име, на име, което не ти допада не прави самото име по-нехаресвано.

# 39
  • Мнения: 3 922
"Мика"? Като Мика Зайкова ? Това е по-грубо и от "Мише".

# 40
  • Мнения: 7 348
Мика? Мише? Ужасно.

# 41
  • Мнения: 5 559
"Мика"? Като Мика Зайкова ? Това е по-грубо и от "Мише".
И като Мика Стоичкова. Simple Smile Иначе Мише не ми е грубо, просто създава асоциация с мишка, което определено не е търсен ефект. Simple Smile На едно познато детенце Михаела й казват Мики на галено, което пак е като Мики Маус, та... Joy Не може да се избяга от мишката явно. Simple Smile

# 42
  • Мнения: 2 621
Точно эаради това и аэ не харесвам Михаела/Михаил като имена. Много са мишешки умалителните эа жалост.

# 43
  • Мнения: 18 562
И аз не харесвам името Михаела, просто ми звучи някак странно и некрасиво. Но пък е доста избирано, значи си го харесват хората.
Познавам няколко деца и жени с това име, все са Мише, Мика, Мики.
Само една се зове Хели, Хелс или подобно, просто така си я наричат,така настоява,от кой зор не ми е ясно, ама ето има ги всякакви хора и вкусове.
Михи също изобщо не ми харесва.
Но то няма какво да й кажеш на тази Михаела, освен Мише или Михи, просто е много завъртяно самото име.
Мишо пък грам не ме кефи за детенце или мъж.
Но всеки си има предпочитания за имената.

# 44
  • Мнения: 1 061
Никол никога не ми е харесвало само по себе си, още по-малко с българска фамилия. Моника е сред любимите ми имена, заради Приятели. Simple Smile

# 45
# 46
  • Мнения: 68
Аз съм Михаела и като дете никак не си харесвах името, но са щели да ме кръстят Мартина (радвам се, че не са им разрешили тогава).
Родителите ми не са искали нито Мими, Мише (така се обръщат най-вече познатите), Михи (най-омразното ми до сега), Miki (чужденци) и т.н. производни. Някак си са стигнали до заключението, че Ели (от МихаЕЛА) никак не звучи зле. Та.. до ден днешен всички роднини и близки приятели така се обръщат към мен.
На днешно време много си харесвам името и предвид, че съм родена в Бълагиря с български бащино и фамилно име, съм изключително благодарна, че не се казвам Марая Hands V

# 47
  • Варна
  • Мнения: 5 279
По повод Михаела и мишешките терзания, имам позната, на която ѝ викаме Мих.

На мен всички имена ми харесват, според мен изберете това, което се съчетава най-добре с фамилията на детето и чиято буква не съвпада с някоя баба или дядо, за да няма обидени.

Аз съм Даяна и името ми е избрано преди почти 30 години. Тъкмо тоогава принцесата е била нашумяла, но сега не мисля, че е особено популярно. Досега съм срещнала само една адашка, а съм сменила няколко училища, университетски групи, работи и квартали. Харесвам си го, макар и да не звучи особено добре с традиционната ми фамилия (Димитрова). Но не знам защо, явно е прекалено трудно за много хора и няма място или институция, където да не ми го объркат и да не се наложи да ги поправям. Като недостатък може да се каже и че няма имен ден. Преди 3 - 4 години прочетох в една статия, че мога да празнувам на Еньовден, наред с Биляна, Яна и Еньо, но не съм сигурна доколко е достоверно, само заради корена. Галеното е Диди, но може и Дани, Дая.

# 48
  • Мнения: 1 061
Точно Даяна Димитрова е супер благозвучно! Аз пък имах съученичка Даяна с арабска фамилия. На същата възраст сме като теб. Иначе е много хубаво да нямаш адаши, мразя да срещам хора с моето име. Grinning

# 49
  • Варна
  • Мнения: 5 279
Даяна... Стоянова примерно звучи по-добре - и двете имена да са с един корен - ян. Адашката ми беше Дочева. Пак е ок.

# 50
  • Мнения: 5 559
Аз пък винаги съм страдала, че нямам адаши. И в училище, и в университета в целия випуск нямаше момиче с моето име. Чак после се появиха няколко сред познатите ми, но пак са доста малко. На работа, обаче, се събрахме цели три и нонстоп се обръщахме всички, като си чуехме името. Joy

# 51
  • Мнения: 5 300
Аз съм Михаела и не съм имала мишешки терзания. Даже ми е мило някой като ми каже Мишленце (това предимно майка ми), ама то и всеки си е различен де. Аз мишките ги свързвам основно с Джери. 😁

# 52
  • Варна
  • Мнения: 5 279
Моят приятел също ми вика миши, мишленце, мишко, сладката мишунка (сладката ми шунка Joy) та толкова ми е миличко, че чак обмислям Михаела като име за дъщеря, ако имаме такава. Joy Да си имаме истинско мишле... хахах

# 53
  • Мнения: 3 627
Михаела, прекрасно е и го свързвам все с красиви и нежни жени.

# 54
  • Down south
  • Мнения: 7 715
Здравейте! Моля, гласувайте и оставете коментар. Благодаря от сърце! ❤
Михаела, без колебания {Michaela, Michelle}
Моника е на второ място.

Общи условия

Активация на акаунт