Кюретаж и забременяване след това - тема 86

  • 31 881
  • 776
  •   1
Отговори
# 330
  • Nederland
  • Мнения: 131
Аз съм твърдо за медикаментозния , въпреки че бях в 10+2 седмица . Много по щядящо беше за мен и физически и психически . За друго мнение не мога да дам , не живея в България . От гледна точка на желание за скорошни опити , медикаментозния пак е по-добрия избор .

# 331
  • Мнения: 5
Благодаря на всички за отговорите.
Днес бях в Щерев при д-р Михайлович и той предложи или вакум или медикаментозен. Неговата препоръка беше медикаментозен и ми изписа мифепристон с топогин. Притеснявам се от реакцията и ефекта от хапчетата, но да се надяваме, че ще мине леко и ще се изчистя напълно.

# 332
  • Мнения: 1 804
Зузи, предполагам че ти е обяснил, че ще започнат болки и кървене. Не е препоръчително да се взимат болкоуспокояващи, за да не спират контракциите. По-нагоре споменах, че при мен беше първо с хапчета, които бяха същите като твоите. Имам много алергии и се притеснявах от странични ефектни, но нямаше проблеми. Успех и съжалявам за това което преживяваш!

# 333
  • Мнения: 5
Bubbless, благодаря ти за отговора и съжалявам, че ти се е случило и на теб, пък и че не си успяла да се изчистиш само с хапчетата. Това, че и ти си с алергии и си нямала проблем е много успокоително и ми дава надежда. Аз реално не се притеснявам толкова от болката, колкото от потенциални алергични реакции ... Sad ... то като се е напатил човек и вече става като фобия. Минавала съм през алергичен шок от антибиотик и не искам да го преживявам пак.
На мен доктора ми изписа 1 хапче мифепристон, и след 36 часа - 2 хапчета топогин през 3 часа. При теб такава ли беше схемата?

# 334
  • Мнения: 1 804
При мен беше различно. Аз си влязох за кюртаж. Но понеже бях в 13гс не искаха директно да го махат, а първо трябваше да се прекъсне бременността. Моят аборт беше поради тежки малформации на плода. Беше живо до последно. Broken Heart
Изпих оралното хапче в деня на приема и след 48 часа започнаха да ми слагат топогин. Минах с две хапчета. Към обяд почнаха болките, но не продължиха много дълго. Другото ще го опиша в скрит текст.
Скрит текст:
Като станах да ме ида да ме прегледат, усетих как всичко се свлече изведнъж. За съжаление погледнах.. Добре че не видях много. Свалиха ме в залата, приспаха ме и така. Всички акушерки и доктори бяха много мили и добри.

При теб едва ли ще се наложи изчистване, не се притеснявай. За алергиите, те разбирам много добре. Няколко пъти се подувах от различни лекарства и от чтогава даже витамини ме е страх като пия..

# 335
  • Мнения: 38
Момичета, как Ви идва цикъла след абразиото? Моето абразио беше на 04.10., първи цикъл след него - на 27мия ден (много обилен). Притесняеам се, че втория се бави, вече са 35 дни. А пихте ли антибиотици? На мен докторът ми изписа  първо Азакс, веднага след кюретажа, на първия цикъл Флажил и сега за този, който се бави Лефлокс.

# 336
  • Мнения: 1 804
Момичета, как Ви идва цикъла след абразиото? Моето абразио беше на 04.10., първи цикъл след него - на 27мия ден (много обилен). Притесняеам се, че втория се бави, вече са 35 дни. А пихте ли антибиотици? На мен докторът ми изписа  първо Азакс, веднага след кюретажа, на първия цикъл Флажил и сега за този, който се бави Лефлокс.
Аз пих само след кюртажа (зинат). Защо продължава да ви изписва? Да не би да има съмнения за бактерия?
Иначе е възможно да има подранявания и закъснения.

# 337
  • Мнения: 65
На мен първият цикъл след вакум аборта също ми дойде точно на 27-я ден. Вторият цикъл обаче ми подрани с 11 дни. Сега ще чакам 3-тия да видим ще се нормализира ли, все пак тайно се надявам да не ми дойде 3-тия цикъл.

# 338
  • Мнения: 132
Момичета, как Ви идва цикъла след абразиото? Моето абразио беше на 04.10., първи цикъл след него - на 27мия ден (много обилен). Притесняеам се, че втория се бави, вече са 35 дни. А пихте ли антибиотици? На мен докторът ми изписа  първо Азакс, веднага след кюретажа, на първия цикъл Флажил и сега за този, който се бави Лефлокс.

Моя цикъл ми дойде на време на около 30тия ден нормално както си е отидох на лекар всичко  ми е на ред и сега очаквам втория

# 339
  • Мнения: X
Да и при мен поредни 3 цикъла на време, на 30 ден. Първия беше по-обилен, но всичко изглежда наред вече.
Антибиотик пих само след кюретажа за 1 седмица.
Надявам се всичко от тук нататък да бъде наред ❤

# 340
  • Мнения: 407
Моят дойде на 34ти ден и аз пих аб, след който сега ще лекувам яките кандида албиканс...
Иначе след цикъла отидох на преглед да видим дали се е изчистила матката. Всичко беше наред.
И овулация даже имах.
Вторият... предстои да видим кога ще дойде.

# 341
  • Nederland
  • Мнения: 131
А аз да питам като шматка , като ви кажат изчакай една нормална менструация и можеш да подновиш опитите , това значи ли , че след като приключи тази менструация се подновяват опити или да се изчака до втората и тогава вече да се хване евентуалната О . Не знам объркана ли съм или от мислене и четене вече се бъгнах ☹

# 342
  • Мнения: 38
За антибиотиците - не знам,може би превантивно. Той ми ги изписа в бошницата, като си взех епикризата (при този АГ ходя от 10 години). Ще си ги изпия, както ми е казал. Между първия и втория цикъл ходих на преглед при друга АГ, която е репродуктивен специалист, защото при мен се случва за втори път, а и съм на 35 и исках да видя какво става. Тя каза, че кюретажа е направен много добре, няма никакви следи, че е имало такъв и даже се видя нарастващ фоликул. Очаквах да ми дойде по график, но ето че седмица закъснява.

Последна редакция: нд, 05 дек 2021, 22:11 от Neliana2304

# 343
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 352
Мишелинка, не броиш кървенето от кюретажа, а една менструация след него. Може и 2 да изчакаш, ако не се чувстваш готова или пък партньора ти.

Нелиана, това са силни антибиотици, каква е причината 3 цикъла да пиеш наистина? Азакса примерно влияе на маточната лигавица и причинява прокървявания по време на прием. Лефлокс не съм пила, но знам че е силен. Нищо чудно от него да закъснява.

# 344
  • Мнения: 465
Момичета извинявам се, ако въпросът ми не е за тук.
Препоръчаха ми да направя микробиологична биопсия на матката, т. к след мъртвото ми раждане постоянно ми се изолират е.коли и клебсиела и за тази 1 година съм изпила какви ли не АБ и слагала глобули.... Без резултат.
От м.август нямам овулация и лекарите, с които съм се консултирала искат цветна снимка, т.к плацентата ми е махната чрез т.нар мануална екстракция и може да имам сраствания и след това да се стимулира овулация чрез хапчета.
Да но с тези бактерии няма как да се направи ЦС... В събота бях на консултация при д-р Цветков от Надежда, та той препоръча първо да се направи биопсия и ако има инфекция в матката, антибиотиците да са венозно.
Дали обаче при положение,че до преди 2 седмици бях на АБ и съответно най-вероятно микробиологията ми няма да е чиста отново, няма да има опасност при биопсията да се разнесе бактерията нагоре. Дали въобще преди биопсия се прави микробиология... Беше много емоционална консултация и след 1 година той беше първият лекар, който ми обясни какво се е случило и защо съм загубила детето си в 36.г.с.... та много въпроси ми изникнаха след срещата.
Ще се радвам на всяка информация.
Извинявам се за дългия пост.

Общи условия

Активация на акаунт