Как да постъпя с мъж, който не говори за сериозна връзка?

  • 12 978
  • 195
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 166
Здравейте дами и мами,
бих искала да Ви попитам за съвет.
Срещнах един мъж преди известно време и до момента съм запленена доста сериозно от чара му.
Това е един много странен и същевременно много сладък човек, мъж (зодия рак), който едновременно с това е и като едно наивно дете, като едно непораснало момче.
Отношенията с него доставят огромна радост и удовлетворение, а в същото време има една неяснота и недоизказаност.
Влюбих се в този човек от пръв поглед, в момента, в който ми се усмихна вече бях негова, а той вече се беше настанил в мислите мии заживя там за постоянно.
Той в мен явно също, въпреки че не се разкрива на 100 % никога.
Очарованието му е безкрайно, очите му излъчват топлота, светлина и ти намигват с мек, радостен блясък.
Всичко, което прави е толкова прецизно и перфектно.
От друга страна обаче има една несигурност, едно притеснение, едно нежелание да взима кардинални решения, които побъркват.
Та на него му трябваше цяла година да ме опознава, за да ми изпрати покана за приятелство във фейсбук...
Към момента прекарваме страхотно времето си заедно, разбираме се с половин дума, забавление, комуникация, секс, всичко е на 6, но...
Нито дума за сериозна връзка, за съвместно съжителство, просто е влудяващо това "пускане по течението".
Какво бихте ме посъветвали? Как да постъпя?
Имам чувството, че ако повдигна темата, ще се скрие в черупката си и ще избяга Disappointed

Имате ли опит с такива чудати, но толкова харизматични и очарователни хора?
Ще се радвам да споделите и да обменим опит Wink

# 1
  • Мнения: 5 300
Ами на него така си му е много добре, има си редовен секс на поискване, без задължения. Защо да си разваля рахата? И аз да съм, и аз няма да искам.

# 2
  • Мнения: X
Позабавлявай се и го пусни да си ходи. Не разчитай на трайна връзка, нито на моногамна такава. Хората не се променят.

# 3
  • Мнения: 7 690
Ох, то патос, то романтика, а реалността е толкова проста. Ти си клъвнала здраво и си се вкопчила, а той просто се забавлява.

# 4
  • Мнения: 6 930
Натисни за повече яснота в отношенията и гледай реакция. Ако се "скрие в черупката си" и избяга, веднага ще ти стане ясно. 1 година е предостатъчно време за игри и закачки, гледай да не станат 3 или 5 в тоя дух. 😀

# 5
  • Мнения: 793
Не е добър знак, да очакваш, че щом повдигнеш думата "обвързване" ще избяга. Това,че се държи добре с теб не го прави непременно влюбен до уши, а просто свестен човек. Да не обръщам темата на зодии, но понеже в други теми беше говорила за него, неговата зодия са пословично ревниви и влюбчиви, чак до обсебване. И като цяло мъжете като са влюбени нямат никакъв страх от обвързване и по-нататъшни стъпки като съжителство, брак и деца. Харесва му,че си му сигурна, но според мен нищо повече. Категорично не е готов да си му последната жена в живота.

# 6
  • Мнения: 588
Как си го описала, направо като принца от приказките! Ясно е, че искаш сериозна връзка с него. Съветвам те (като човек минал през нещо подобно) да говориш с него възможно най-скоро и да не отлагаш. Провеждате сериозен разговор. От колко време горе-долу сте така? Ако се скрие както се опасяваш, оттегли се. Може да е много болезнено, но поне ще си спестиш терзанията. Не ти трябва човек с когото само да се забавляваш, освен ако и ти не го искаш.

# 7
  • Мнения: 2 994
Господи, вие шести клас ли сте? Звучиш толкова наивно-захаросано, че не знам накъде повече.
Направи си един риалити чек и виж този принц от приказките дали не живее основно в твоята глава, а в реалността да си е просто едно момче, което може би обича да прави секс с теб, но няма никакво желание да те отвежда в замъка си на бял кон.

# 8
  • Мнения: 3 985
Доповръща ми се от толкова захаросано непораснало очарование, загнездено в небесната благодат на прекрасното възнесение и меката бляскавост на светлотата.

Нормална връзка с такъв човек няма да имаш. Представи си - имате деца, и човека 2 години мисли дали да пуснете детето на градина или не. А после трябва и да се опознаят, иначе никакви разходки заедно...
Не живеете заедно, нали? Да предположа ли, че и мама му е някъде много близо до него?

# 9
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 765
Напиши и подробностите. Той и ти на колко години сте, че на аудиторията да й светне

# 10
  • София
  • Мнения: 12 236
Просто момичето е влюбено, и в момента това, че пичът е смотан и завеян, й се струва чаровно. Ако иска сериозност, стабилност, и подкрепа обаче, все по-често ще започне да й нагорчава...

Авторке, пичът се носи по течението и си търси удоволствието... в различни светове живеете и шансът да ги съвместите май е само имагинерен. Нито той ще стане друг, нито твоите нужди ще се променят. Не очаквай да ти предложи повече. Ако не те устройва, се преориентирай. Всичко си има цена. На неговото безбрежно удоволствие, цената е липсата на сериозна перспектива.

# 11
  • Мнения: 1 205
Доповръща ми се от толкова захаросано непораснало очарование, загнездено в небесната благодат на прекрасното възнесение и меката бляскавост на светлотата.

Искрено ме разсмя Grinning Чудя се на колко годинки са, звучи като влюбена тийнейджърка.

И според мен щом след цяла година възлюбеният ѝ не дава сигнал за по-сериозни намерения е време да го отписва.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 3 551
Та на него му трябваше цяла година да ме опознава, за да ми изпрати покана за приятелство във фейсбук...
Eдва ли само от фейсбука си те е държал настрана цяла година...Това не е "пускане по течението", а съвсем неангажираща връзка, според мен.

Към момента прекарваме страхотно времето си заедно, разбираме се с половин дума, забавление, комуникация, секс, всичко е на 6, но...
Колко често, как и по чия инициатива е организирано това "страхотно време" заедно?

# 13
  • Мнения: 2 994
Имам бивша колежка, тя така на една доста зряла възраст е сантиментална и захаросана на ента степен, заради което и никой не може да я издържи повече от няколко седмици. Тя бие всички рекорди по най-зарязвана жена в обкръжението си, просто защото много малко хора обичат подобно влачене на локуми (макар докъм тийн годините то да е някакси обяснимо). Всеки е невероятен, великолепен, иска да изживее живота си с него, да му говори за датско кино, да му прави закуски, накрая мъжете бягат с 200 от нея и след две седмици пак се завърта цикъла.

# 14
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 224
Ако човекът е на 18-25 години-нормално е да не иска сериозна връзка,нито съвместно съжителстване.Рано му е.
Ако е на 30-35,може и да е обвързан,а ти да не знаеш.
Или просто не си ти жената...

Общи условия

Активация на акаунт