Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?! №3

  • 46 352
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 11 611
За вграждане е едно, а да я мушнеш под плота е друго. Кое искаш?

# 736
  • Мнения: 25
За вграждане е едно, а да я мушнеш под плота е друго. Кое искаш?

Да я мушна под плота е достатъчно, стига размерите да са 820 / 595 / 584

Като цяло се чудя за тази
AEG L8WBE68SI
https://www.tehnomix.bg/peralnya-za-vgrazhdane-aeg-l8wbe68si

Моята старата е тази :
Bosch WKD28542EU
https://www.tehnomix.bg/peralnya-za-vgrazhdane-bosch-wkd28542eu

Като цяло други опции на пазара аз не виждам Sad

Последна редакция: нд, 27 ное 2022, 22:27 от Sweps

# 737
  • Русе
  • Мнения: 686
Пускаш и се молиш да не извадиш с 2 номера по-малки дрехите Stuck Out Tongue Winking Eye
Оня ден свих един суичър на тийна, ама не беше от любимите...
И не препълвай много, че стават на хармоника.
Аз не суша долнища, блузи, които пускат мъхчета.
Моята проба беше с няколко домашни блузи и тениски, които са смес полиестер, вискоза  и памук и 2 чифта дънки .
Всичко оцеля. Скъпи и деликатни неща мисля да не рискувам с тях.

# 738
  • Варна
  • Мнения: 7 701
Скъпите и деликатни ги пускам на синтетика за време/най-често половин час/ Излизат си сухи тъй като са 2-3 неща максимум. Така суша и пухени якета по едно на 30мин. Ако не е съвсем сухо още 15 и е готово.

# 739
  • Мнения: 13 929
Аз суша на синтетика и има само опция гардероб.
Причината е, че е най-кратка.
А коя програма е с най-ниска температура и най-щадяща за дрехите съответно?

# 740
  • Мнения: 4 239
Писах, че закупих същата.
Сега идвам с конкретен въпрос, защото от четенето на инструкцията на моя ЕЛЕКТРОЛУКС и от коментарите тук /за комбинираното АЕГ/ нещо се пообърках.
На конкретното комби след ползване на сушене трябва ли да правя нещо друго освен да отстраня с влажна кърпа мъховете, които са в барабана и полепнали по гуменото уплътнение? След първото ползване на сушене отворих и филтъра на дренажната помпа долу /източих водата и имаше малко топче мъх там/. След второто ползване на сушене там нямаше нищо. Въпросът ми е -според вас след всяко сушене ли трябва да източвам водата и да го чистя този филтър? В упътването пише, че се прави два пъти в годината...?
Гуменото уплътнение го почиствам след всяко сушене, за да отстраня събралите се мъхове.
Не намирам 10 минутна програма за изплакване, за която пишете. Къде бъркам?

Последна редакция: пн, 28 ное 2022, 09:06 от tetka_the_best

# 741
  • Мнения: 29 322
Този филтър, който е долу, не се чисти постоянно. Чак два пъти в годината - малко е, но примерно веднъж на месец-два е ок.
Ако имаш филтър за мъхове (чекмедже над това да праха за пране), чистиш го всеки път след сушене. Може да пускаш програмата CLE, която е 15ина мин. изплакване на празен барабан.

# 742
  • Мнения: 4 239
Програмата Machine Clean при мен е на 60 градуса, 1200 оборота, 1.35 ч.
Нямам никакви филтри, освен този долу, който е като на обикновените перални. Мъховете след сушене обирам само от гуменото уплътнение и барабана.
Питането ми е за конкретния модел Електролукс.

# 743
  • Мнения: 29 322
Писала си АЕГ, затова ти отговарям. За Електролукс не знам.

# 744
  • Мнения: 4 239
Редактирах си поста и уточних, че питам за Електролукса, който купих  и за който писаха, че е 1 към 1 с АЕГ 7 серия... ама май не е точно...
Надявам се и принцесата да се включи с коментар Simple Smile

# 745
  • Мнения: 11 611
Програмата Machine Clean при мен е на 60 градуса, 1200 оборота, 1.35 ч.
Нямам никакви филтри, освен този долу, който е като на обикновените перални. Мъховете след сушене обирам само от гуменото уплътнение и барабана.
Питането ми е за конкретния модел Електролукс.
Обяснено е в раздел 15  МЪХ ПО ТЪКАНИТЕ
"За да премахнете пуха в барабана, задайте специална програма: • Изпразнете барабана. • Почистете барабана, уплътнението и вратата с влажна кърпа. • Задайте програма Почистване на машината  и Режим - Сушене заедно, за да активирате действието против мъх. • Докоснете бутона Старт/Пауза за да стартирате програмата. Ако уредът се използва редовно, пускайте програмата за почистване"

Виж го в упътването, че тук не мога да копирам символите.

Не виждам никакъв смисъл да чистиш долу при помпата толкова често. 2-3 пъти годишно са достатъчни, освен ако не са изпопадали рази предмети.

Последна редакция: пн, 28 ное 2022, 09:33 от petiaivanov

# 746
  • Варна
  • Мнения: 7 701
Писах, че закупих същата.
Сега идвам с конкретен въпрос, защото от четенето на инструкцията на моя ЕЛЕКТРОЛУКС и от коментарите тук /за комбинираното АЕГ/ нещо се пообърках.
На конкретното комби след ползване на сушене трябва ли да правя нещо друго освен да отстраня с влажна кърпа мъховете, които са в барабана и полепнали по гуменото уплътнение? След първото ползване на сушене отворих и филтъра на дренажната помпа долу /източих водата и имаше малко топче мъх там/. След второто ползване на сушене там нямаше нищо. Въпросът ми е -според вас след всяко сушене ли трябва да източвам водата и да го чистя този филтър? В упътването пише, че се прави два пъти в годината...?
Гуменото уплътнение го почиствам след всяко сушене, за да отстраня събралите се мъхове.
Не намирам 10 минутна програма за изплакване, за която пишете. Къде бъркам?

Програматора на Machine clean натискаш Onn да светне дисплея,изписва ти час и нещо почистваща програма,натискаш бутона за сушилна и после изключваш бутона на прането,и имаш 12мин. почистваща порграма за измиване на барабана след сушене. Grinning И мен тук ме просветиха,че и аз я издирвах . Супер тъпанарски е написана книжката. Ако има друго нещо неясно питай Heart.

# 747
  • гр. Варна
  • Мнения: 88
Аз пък да се оплача. Моята комбинирана машина AEG 9-та серия след 2,5 години употреба се оказа с проблем в компресора. Пералнята си работи, но сушилнята - не. Добре, че сме я купили с удължена гаранция от 5 години. Днес идва техник и каза, че ще сменят компресора с всичките компоненти към него. Питах дали се случват често тези проблеми с тази марка и така разбрах, че е нещо обичайно сушилнята да изкара 2-3 години. Ами не е добре това. По-лошото е, че не е само при тази марка, т.е. няма читави марки. Похвали само някакво Candy, което е доста по-евтино. И сега аз си разсъждавам, че то ако всички изкарват долу-горе по толкова време, защо трябва да се купува скъпа машина? Остава да се надявам, че може би тези по-скъпите, перат/сушат по-качествено, ама май не съм много убедена.Disappointed RelievedDisappointed RelievedDisappointed Relieved

# 748
  • Мнения: 11 611
Аман от ,техници’.  От кой сервиз беше? - бгсервиз, сръчко…
Само глупости приказват тези.

# 749
  • гр. Варна
  • Мнения: 88
Ами глупости, не глупости, компресорът не тръгва след само 2,5 години употреба. Говоря за нормална употреба - двама човека, 4-5 пъти седмично. Моля споделете опита си, понеже за мен е необяснимо как толкова бързо приключи дейността.

Общи условия

Активация на акаунт