Академия на МВР

  • 4 912
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте! Пиша с цел картината относно АМВР да ми се изясни. Момиче съм, на 17 - 11. клас. Ориентирала съм се от доста време именно към академията. Изчетох доста теми, но повечето (дори почти всички) са стари. Нужна ми е актуална информация.
Най-важното, което ме интересува, е дали ръстът е от значение, тъй като съм ниска.
Другото, което съм чувала - за АМВР се искат или много връзки, или много хиляди. Наистина ли така стоят нещата?
 Уча математика и информатика, за сега съм се ориентирала към матура математика, но за кандидатстване в академията нужна ли е матура по друг предмет (бел, история) или не е от значение? Simple Smile

# 1
  • Мнения: 114
Това, което аз знам, е че нямаш ли връзки - не влизаш. Може да има хора, които наистина са супер подготвени физически, покриват нормативите, но просто нямат необходимата връзка. На повечето студенти там роднините им са полицаи и т.н. Преди години имах съученик, който се подготвяше за там като ходеше на уроци по история и щеше да кандидатства с матура по история. Кандидатства, но не го приеха без връзки. Та, отказа се.. сега не знам какво е положението, но не вярвам нещо да се е променило.

# 2
  • Мнения: 2
Това, което аз знам, е че нямаш ли връзки - не влизаш.

И аз съм го чувала, за жалост, но хората са го казали - има ли желание, има и начин. Аз съм на този принцип. Но това, което ме притеснява, са целите ми 155см Simple Smile)) Това е и друго нещо, което съм чувала, че трябва да си над 165, за да те допуснат. Някой запознат, ако може да разясни. Също и за матурата, която се гледа за кандидатстването (задължително ли трябва да е по история) ...
Другото нещо, което също съм се замисляла, ако нямам шанс за академията, е Национална сигурност в ПУ, но и за там знам, че почти няма реализация.
Абе най-вече искам нещо като следовател или евентуално криминалист, но освен АМВР, други университети с такава специалност в Бг няма, доколкото съм запозната... освен ВУСИ, но за мен, за да работиш в сферата на МВР не ти е достатъчна суха теория, а и физическата подготовка, която само академиите предоставят, затова напълно изключвам ВУСИ като вариант, лично мнение.

# 3
  • Мнения: 114
Не съм сигурна каква трябва да е матурата. Виж повече в сайта на Академията. Там пише и какви са изискванията и нормативите, които трябва да покриеш. Национална сигурност вече я предлагат няколко университета, въпрос на личен избор е. Обаче има и разлика от това, което учиш в университета, и от това какво е на практика (важи и за Академията). Имай предвид, че когато завършваш ако не си с добър успех, нямаш право да избираш къде ще те назначат на работа (ако си от София може да има свободна позиция във Варна и ще те изпратят там). Ако имаш отличен успех, ще ти предложат сама да избереш местоработата си, защото Академията след като я завършиш, излизаш директно с професия и договор за няколко години. Не е като другите университети да завършиш и да търсиш работа.

# 4
  • Мнения: 4 206
За следовател/разследващ полицай е по-добре да завършиш право.
В сайта на АМВР има доста информация за кандидатите.

# 5
  • Мнения: 3 197
Тази велика платформа бг-мамма не е мястото за получаване на истинска информация точно за това ВУЗ. Всичко, което ви интересува е на сайта на АМВР
Изобщо няма да коментирам глупостите за ръста и връзките.
Прием ви гарантират тези изисквания, взети заедно: висок успех и матури (не знам в сегашните условия има ли изпити, прочетете си ТУК), да не ви отрежат на медицинския преглед, да покриете нормативите за физическа годност и да преминете успешно психологическото изследване.
Известно предимство имате, ако сте от малко населено място, където ще се върнете да работите след завършване.
Никое друго ВУЗ не ви гарантира работа в МВР, така че не сравнявайте

# 6
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Какво точно те привлича в милиционерската академия? Ако не те приемат там, може да учиш право. Огледа ли специалностите във военните училища? Там също си с гарантирана работа след завършване.

# 7
  • Мнения: 4 808
Това за ръста изобщо не са глупости, както пише по-нагоре. Освен ако не са променили нещата през последните години. Синът ми завърши Академията преди няколко години, имаше си изисквания за минимален ръст, знам, защото и дъщеря ми имаше желание по едно време, но тя е 158 см и беше под изисквания ръст.

# 8
  • Мнения: 3 197
Това за ръста изобщо не са глупости, както пише по-нагоре. Освен ако не са променили нещата през последните години. Синът ми завърши Академията преди няколко години, имаше си изисквания за минимален ръст, знам, защото и дъщеря ми имаше желание по едно време, но тя е 158 см и беше под изисквания ръст.
Къде го пише? Веднага ще се съглася.

# 9
  • СИ
  • Мнения: 4 406

Къде го пише? Веднага ще се съглася.


Може и да не го пише никъде, но да си го имат като условие. Естествено, съвсем неофициално. Същото важи и когато ти правят проучване. Ако си с милиционерско потекло, много помага.
Като цяло, понякога имат много странни изисквания и се водят от психотестове и някакви си техни вътрешни правила, които не знаеш. Малко е странно и неразбираемо, но е така. Понякога и аз съм се чудил, как точно са приели откровени идиоти и малоумници на работа, но го правят. Някои после ги уволняват почти веднага.
Все пак тя е момиче и няма да кандидатства за униформен полицай. Може пък и да покаже някакви други качества. Не е задължително да е умна. Трябва да покаже, че може да следва и изпълнява определени процедури. Това е много важно, като за там. Че и не само за там.

# 10
  • Мнения: 3 197
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Да следва и изпълнява процедури??? Да кандидатства за униформен полицай???
И това, което изписа го знаеш от ...? ЕЖК?
Има условия. Всички те трябва да бъдат изпълнени. Нарича се подбор!
Ако 155 см пречат да бъдат покрити нормативите, значи 155 см не са достатъчни.

# 11
  • СИ
  • Мнения: 4 406

... Да следва и изпълнява процедури??? Да кандидатства за униформен полицай???
И това, което изписа го знаеш от ...? ЕЖК? ...


Да. Да следва и изпълнява процедури. Това е важно. Писах, че вероятно няма да кандидатства за униформен полицай. Иска да учи в така наречената академия.
Това го знам точно откъдето трябва. Не ми се изпада в подробности по обясними причини.

# 12
  • Мнения: 3 197
Взе да става забавно. Grinning Много забавно. Пиши, не спирай!
Обяснимите причини са, че изобщо не знаеш какво говориш. Една жена е казала нещо на някого, ама не си я разбрал. Grinning
Процедури се изпълняват в Център за рехабилитация (например).
Всички курсанти са униформени.

# 13
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Взе да става забавно. Grinning Много забавно. Пиши, не спирай!
Обяснимите причини са, че изобщо не знаеш какво говориш. Една жена е казала нещо на някого, ама не си я разбрал. Grinning
Процедури се изпълняват в Център за рехабилитация (например).
Всички курсанти са униформени.

Мисля, че написах достатъчно. Който разбрал, разбрал...! Пожелавам успех на момичето!

# 14
  • Мнения: 4 808
    Пишеше си го съвсем официално в сайта на Академията като част от условията за прием, но както казах, моите сведения са отпреди няколко години, възможно е да има промяна. То преди приемаха само с изпит, ама явно и там станаха мода матурите.

    Общи условия

    Активация на акаунт