Професионални серии за коса- тема 150

  • 48 743
  • 755
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 942
Здравейте,
за коса третирана, боядисана, чуплива, фризи, порьозна и със сравнително дебел косъм,
кое олио на Керастаз да взема?
Искам приглаждане и блясък.
Благодаря предварително!
Аз съм най-доволна от това олио.
Момичета,  дайте линк към hmilk, нещо не го намирам.

# 466
  • Мнения: 90
Здравейте! Изхабих си тестерите на L'Alga за къдрава коса и идвам да споделя впечатления. Използвах следните неща: 1) ампула Stamigen, около 30 минути; 2) L'Alga.SEAGROW шампоан за стимулиране на растежа; 3) L'Alga.SEACURL шампоан за къдрава коса; 4) L'Alga.SEACURL маска за къдрава коса; 5) PK тоник за скалп, и 6) L'Alga.SEACURL крем за къдрици.
Шампоанът за къдрава коса е прозрачен, гъст и с познатия аромат на L'Alga от възстановяващата серия. Прави приятна, гъста, но не много плътна пяна. По указание се нанася и се изчаква 3-5 минути, след което се изплаква. Така и направих. След изплакване усетих косата си уплътнена, сякаш опашката беше по-дебела.
Маската е бяла на цвят, гъста, със същия аромат. По указание отново се стои 3-5 минути и се изплаква. Горе-долу толкова постоях с нея и изплакнах косата. Не бих казала, че разплита кой знае колко или разлигавя косата, може би съвсем съвсем леко. Малко отне от уплътняващото усещане на шампоана.
След измиване нанесох тоника на РК по скалпа и крема за къдрици по дължините, който има същия аромат (задържа се по-малко от 24 часа). Изсуших със сешоар. Отново, както и първия път, косата ми стана на клечки. Не толкова силно изразено, но определено го имаше този ефект. Изглеждаше някак не бих казала точно мръсна, но определено не като току-що измита. При първото използване предположих, че е от крема, вече не съм сигурна. Не знам защо така се получи, но от двете ми проби не бих си взела продуктите. Ако някой има предположение, ще ми е интересно да прочета повече, тъй като аз лично не съм добре запозната с различните съставки и тяхното отражение. Ориентирам се при изборите си главно от препоръки и четене на темите и съветите тук.
Шампоанът за стимулиране на растежа на L'Alga е прозрачен, с аромат на мента. Има леко охлаждащо усещане след нанасяне. Ползвам го отскоро. Взела съм и серума за растеж, но чакам да ми свърши тоника на Philip Kingsley и ще започна да го ползвам.
От капките на Oway и на мен косата ми не остава особено мека. Слагам ги смесени с термото Extentioniste на мокра коса и суша със сешоар. На следващия ден връхчетата се усещат сухи, преди бяха и леко изпръхнали, но наскоро отрязах още малко от тях и сега е по-добре положението (дължините са ми изсветлени и бяха доста сухи, с рязане и грижи се пооправиха; не мога да кажа кое даде по-добър ефект - рязането или грижите Grinning).
От сегашните намаления си взех крема за къдрици Curl Manifesto, беше на супер цена + кода в нотино, но си правя списъка за ЧП - мисля да си подновя възстановяващите шампоан и маска на L'Alga (от тях съм много доволна), ампулите Stamigen (дано пуснат напура на намаление), и след постовете на Принцесата се изкушавам за серията за боядисана коса на Philip Kingsley. Колебая се за някакви ампули за скалп след измиване (Анаген, примерно) или серум на Меди, но още не съм решила. Отделно отдавна искам да си взема и Hmilk. Знаете ли дали si cosmetics правят намаления за ЧП?

# 467
# 468
  • София
  • Мнения: 769
Момичета, пиша за съвет-  косата ми пак изглежда много суха и сламеста. Напоследък не мога да постигна вече ефекта на пригладена и нехвърчаща коса, с каквото и да измия. На моменти изглежда по-добре,  но на моменти пак зле.. Явно зависи комбинацията от продуктите. Нещо не улучвам сигурно. А и този блондор й разказва играта. Сутринта я измих с Ш joico moisture recovery, после хидратиращата маска на marrocan с кафява капачка за 20-30 мин, след това Б moisture recovery,  преди изсушаване нектар термика и на суха коса капките Оway, после само я сресах, не съм я изправяла със сешоар и четка, само я издухвам от далеч с не много топла струя и завършвам със студена. И след това изглежда ето така-

Бухнала и хвърчаща.. От протеин е още по-зле. С хидратацията уж повече се разбираме. Предния път със Дисциплин Ш+М+ термо и пак беше ужас -обратното на укротена и загладена. Иначе си расте доста и няма видими цъфтежи.
Имате ли някакви предложения за продукти, които сте използвали като най-тежка артилерия, май такива ми трябват. Повечето, които имам са ми леки, косата ми изпива буквално всичко и почти нищо не я прави утежнена, дори и 10 неща да й сложа сякаш пак не й стигат.. 😬😃

Последна редакция: чт, 14 окт 2021, 13:32 от LoLo30

# 469
  • Мнения: 201
Поради пустия косопад използвам само фолиген и след него редувам хидратиращи веднъж, после протеинови продукти.. смятате ли, че е достатъчно? Не мога да си позволя да използвам любимците си- хронолоджист на керастаз, хидратиращия на Джоко, за дълга коса на редкен...
После си запечатвам с балсам/финиши и термотата.
Отново разочарование от рибата, явно се вдъхновиха от обема поръчки и никакви мостри.. чакам да видя арлен и парфимо как ще се представят

# 470
  • Мнения: 942
Lolo  ,когато моята коса е така, слагам малко повече финиши.  Олиото на Керастаз,  за което писах по-горе, винаги оправя ситуацията. Според мен блондорът си е казал своята дума, щом тежката артилерия Joico Moisture recovery не помага. Вече си достигнала ниво на русото, което и с боя можеш да поддържаш.
Дайте идея къде да си поръчам Hmilk. Живея в чужбина и прерових нета, но не го намерих. Умрях от завист. За успокоение си  поръчах маската за коса Grow Gorgeous, мисля че бях чела добри отзиви за нея.
Продължавам с Mediceuticals Cellagen да мажа упорито. Доста ми утежнява, ама съм упорита. Забелязвам значително сгъстяване. Чак замязах на вице- президеншата Йотова в главата. Почнах да се чудя дали е добре да поддържам такава грива:grinning:

# 471
  • Мнения: 2 732
Поради пустия косопад използвам само фолиген и след него редувам хидратиращи веднъж, после протеинови продукти.. смятате ли, че е достатъчно? Не мога да си позволя да използвам любимците си- хронолоджист на керастаз, хидратиращия на Джоко, за дълга коса на редкен...
После си запечатвам с балсам/финиши и термотата.
Отново разочарование от рибата, явно се вдъхновиха от обема поръчки и никакви мостри.. чакам да видя арлен и парфимо как ще се представят
А какъв вид ти е косопада? При мен не е на хормонална основа и се чудя кой вид на Mediceuticals да ползвам.

# 472
  • Мнения: 1 667
lora_1 не зная кои от всичките продукти на  Hmilk  търсиш  ,но в амазон, за Великобритания, има това например
https://www.amazon.co.uk/oway-Thermal-Stress-Protector-240-ml/dp … 7XVZKIU&psc=1

# 473
  • Мнения: 4 247
Mananana, според мен са ти дошли силни многото продукти на Лалга /само шампоаните са 2 и то Лалга/, после маска.
Аз когато се измия с възстановяващите Ш и М косата ми е слепнала. Можеш да пробваш на първо шампоаниране по-лек шампоан, например някакъв за растеж и после Лалга, но веднъж. Simple Smile

# 474
  • Мнения: 942
Danifin1  аз съм в Белгия и в Амазон Франция го няма. В холандските сайтове точно Hmilk не намерих.

# 475
  • Мнения: 1 667
lora_1 има го в немския амазон   https://www.amazon.de/Style-Thermal-Stress-Protector-Lotion/dp/B … 7XVZKIU&psc=1знам ,че няма проблем да го поръчаш от там

# 476
  • Мнения: 1 996
Не е H Milk показаното, в немския амазон го дава от много време изчерпан, а цената е като в БГ, но в евро. Аз съм за 5 дена в България и реших поне него да си взема, че все чета и завиждам и аз. Поръчах, обади ми се дамата, наистина е много любезна. Явно цялата тема поръчва, защото сте го изчерпали и сега ще трябва да чакам новото зареждане и няма да успея да си го взема сега, но помпата ще ми е подарък за чакането.

# 477
  • Мнения: 201
Поради пустия косопад използвам само фолиген и след него редувам хидратиращи веднъж, после протеинови продукти.. смятате ли, че е достатъчно? Не мога да си позволя да използвам любимците си- хронолоджист на керастаз, хидратиращия на Джоко, за дълга коса на редкен...
После си запечатвам с балсам/финиши и термотата.
Отново разочарование от рибата, явно се вдъхновиха от обема поръчки и никакви мостри.. чакам да видя арлен и парфимо как ще се представят
А какъв вид ти е косопада? При мен не е на хормонална основа и се чудя кой вид на Mediceuticals да ползвам.
При мен е стрес, аз също много се чудех кои продукти да използвам.. имала съм ДПШ, биокленз и целаген. Сега поднових целаген и взех фолиген

Последна редакция: пт, 15 окт 2021, 12:08 от Dwale`

# 478
  • Мнения: 2 614
Лоло, според мен не е нужно косата да цъфти, за да е необходимо да се освежат крайчетата, разбирай да се отрежат. Твоята коса в последните й 5 см ми изглежда точно като изтощена и стои леко одърпана (не се обиждай, имаш хубава коса иначе!), та едно ходене на фризьор ще ти реши проблемите. А дължините са ти ок. Да, може да пробваш други продукти за тях, но цялостният вид на косата ще се подобри според мен след като освежиш връхчетата.

Между другото такъв ефект на недисциплинирана коса може да се получи при прекомерна хидратация. Заложи на маски с високо съдържание на масла като Еликсир на Керастас примерно или Луксоил на Вела, намали чистата хидратация и редувай с умерен протеин.

# 479
  • София
  • Мнения: 769
Благодаря за съветите. И аз си мислех, че трябва да залагам на  повече финиши и олиа, но съм пробвала много и ефекта след всички тях е сходен.. Но Продължавам да опитвам нови. Елексира на Керастаз не ми харесва : /  иначе подстригвам всеки месец по няколко сантиметра, даже миналия месец два пъти рязах, че все изтощена ми се струваше, но и сега си й е време за подстрижка (само да се боядисам тези дни и ще режа)
Общо взето ми се искаше ето така да стои горе долу както тук по- пригладена (след четка и сешоар), но уви.. а не ми се ще да я горя така всеки път, пък дори и с термозащита. А сега с тази влага навън няма и да се задържи.

Последна редакция: чт, 14 окт 2021, 16:22 от LoLo30

Общи условия

Активация на акаунт