Любители на котки - Тема 164

  • 25 369
  • 747
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 9 837
При Ади имаше съмнения за такава алергия и консервите бяха по 7 лв. за 170 гр., че и явно гадни на вкус, защото и уличните котки ги отказаха. Така са ме наплашили оттогава, че не смея да погледна храна с висок процент протеин, хем се оказа, че няма алергия

# 196
  • София
  • Мнения: 2 092
amy_nka, възможно ли е да е паднал отвисоко в къщи? Аз съм виждала доста увредена котка от падане от гардероб, но по-долу се ударила в стол... Просто крачето й беше извито под прав ъгъл. Дано не е така, разбира се. Утре сутринта не се съмнявам, че ще сте при вета още с отварянето. Бих ти дала съвет да помислиш за подходяща котка за кръвопреливане, ако се наложи. Знам, че звуча гадно, и съжалявам.

# 197
  • Мнения: 3 777
Моята капрозница от Уискас избира само Касетол за котенца 2-12 месеца…

# 198
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
То ако знае човек какво ще му понася...
При мен вероятно всички увреждания са вследствие на слаба непоносимост към глутена.
amy_nka,и аз си го мислех за падане...Но уж вкъщи не е възможно чааак толкова да се нарани.И за кръвопреливане може да помислите...Понякога,ако се налага,може и плазма да се сложи.Дано имат в клиниката и...дано не се налага.
Ако е увреждане и се наложи операция,не е хубаво да яде и пие след 12 от тази вечер.От друга страна може пък да има нужда от вода и да е важно да приема...
Направо не знам и аз какво да кажа.
Дано издържи.

# 199
  • Мнения: 559
Здравейте дами, имам нужда от информация и опит с котешките адаптирани млека. Взехме един изоставен малчо /дебнахме 2 дни дали няма котка наблизо, но така и не се появи/ и от вет. клиниката взехме Лактол. Втори ден яде това котешко мляко, но днес вече е  с разстройство. Сутринта го водих на нашия ветеринар, че имаме и друго коте и като цяло е в добро състояние, но се притеснявам от обезводняване и малкото количество което яде.
Някой има ли добър опит с друго адаптирано мляко?

Последна редакция: нд, 19 сеп 2021, 22:46 от Silver Blade

# 200
  • София
  • Мнения: 12 237
Здравейте дами, имам нужда от информация и опит с котешките адаптирани млека. Взехме един изоставен малчо /дебнахме 2 дни дали няма котка наблизо, но така и не се появи/ и от вет. клиниката взехме Лактол. Втори ден яде това котешко мляко, но днес вече е  с разстройство. Сутринта го водих на нашия ветеринар, че имаме и друго коте и като цяло е в добро състояние, но се притеснявам от обезводняване и малкото количество което яде.
Някой има ли добър опит с друго адаптирано мляко?
Аз питах във фейсбук групата и четох доста, защото имам подобен проблем. Масово препоръчват именно за този проблем и като цяло като по-добро котешко мляко на Роял Канин. Иначе и моят дребосък е на Лактол, първите дни имаше и то разстройство, правих му 1-2 пъти млякото с оризова вода, после горе-долу се закрепи положението и от вчера е отново доста разхлабено. Тъкмо свърши голямата кутия и утре се изтрелвам да купя Роял адаптирано мляко.

# 201
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Купих драскалката на Аш за 250 лв. Сега видях, че е успял да скъса едното въже и се е развило. Ще поправям, видяло се е. Не знам от къде да купя такова въже. При нас в строителният магазин има само обикновени въжета.
Въжето, което се ползва за котешки драскалки, се казва сизал или понякога го пишат сезал, обикновено се продава в промишлени количества. Намира се понякога и на метраж, в големите строителни магазини.
Влязох в нета да видя къде, в Мастерхаус има на метър, но тази верига има магазини само по морето, в София има в Баухаус 20 метра за 12 лева. Може би ще се намери и другаде на метраж.

# 202
  • Мнения: 559
Мерси, Айла... май ще сменям храната - току що и повърна. Ще го оставя да почива до сутринта...дано поне вода поближе ...

# 203
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Лечебна хумана за бебета с непоносимост към лактоза...за човешки бебета,дали не би помогнала на котето?
Моля,питайте вет преди това.
Водичка давайте,да.
Лошата новина е,че котките изоставят болни котенца,котенца с малък шанс...
Дано Вашето има късмет.
Сещам се и за малко оризова вода(вода,в която е варен ориз),но без мляко засега...
И за съжаление поне час и нещо след повръщането...не давайте нищо.
Синът много трудно мина от кърма на адаптирано мляко.Това помня.
Понякога казват,че имам безумни идеи,но пък това аз съм правила за човешко бебе.Котешкото не е толкова по-различно.

# 204
  • София
  • Мнения: 39 782
Въжето, което се ползва за котешки драскалки, се казва сизал или понякога го пишат сезал, обикновено се продава в промишлени количества.
И аз си мислех за сизал, благодаря. Убягна ми наименованието на боцкащото въже. Като малка точно така му казвах Simple Smile

# 205
  • Мнения: 7 856
Само гледайте да е натурално растително влакно, защото като сезал съм виждала откровена пластмаса.

# 206
  • София
  • Мнения: 39 782
Само гледайте да е натурално растително влакно, защото като сезал съм виждала откровена пластмаса.
Аз мисля, че имам именно такова на катерушката. Затова и не се сетих за сезала... въжето бие яко на пластмаса.

# 207
  • Мнения: 10 614
Водих котарачко на вет. Биха му антибиотик, дексаметазон и бусколизин. Ветката, обаче, не беше сигурна от коя храна трябва да му даде - уринарна или ренал. Според нея е песъчинка някаква. Горкия се опика от страх, скочи от масата, скри се в съседна тоалетна, намокри се, като разля една кофа вода... Общо взето нямаше сили да се противопостави...
Така видя ветката и урината, че е розова, т.е, не е чиста кръв вече. Каза, че щом чишка, това е добре, значи не е запушен. И аз пак си останах с въпроса какво му има... Тъмната локва кръв и на нея ѝ прозвуча странно...

# 208
  • София
  • Мнения: 2 092
amy_nka, защо не потърсиш второ мнение. Аз не бих се успокоила от такъв отговор.

Момичета, прочетох как да се справим с гризането на кабели. Съветът е да ги намажем с камфорово масло. Моят фъстъчко Бейбо тъкмо започва да се пробва в това ново амплоа, така че и на мен ще ми се налага да се справям с него. Да видим ще работи ли съветът.

# 209
  • Бургас
  • Мнения: 225
Момичета, дворните ми малки квартиранти вече са на 2м и половина. Днес купих ситен кефал, да им дам ли и под каква форма?

Общи условия

Активация на акаунт