Светът на Дж. Р. Р. Мартин и Песен за огън и лед - 33

  • 24 855
  • 373
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 229
Е, оцветяванката ще я пропусна. И на мен ми се изчака чакалото, както на всички. Баси тутманика тоя Мартин.

# 31
  • Мнения: 1 192
Аз взех да си мисля, че няма и намерение да я завършва. Създаде си бизнес човекът - то не беше сериали, сюжетни линии, разработки, мърч, книжки за оцветяване. За какво да се напъва, така само пуска отвреме навреме по някой фитил, а приходите си вървят. Ако вземе, че я завърши, току-виж интересът спаднал.
Жалко, когато се появи поредицата, бях истински въодушевена и нямах търпение да чета още и още. За мен беше своеобразна революция в жанра. Но определено се превърна в поредната индустрия и голямо разочарование. Тази година стават 11 години, откакто излезе Танц с дракони на български, за същото време е написал цялата поредица Cry

# 32
  • Мнения: 18 080
А добро утро!  JoyАз от 2018 съм сигурен, че няма да я завърши. Дотогава питаех илюзията, че ще пусне 6 книга, като мине сериала, но след като разбрах, че изтрил почти 600 страници (вкл. и спойлерни глави), за да пише наново....след като разбрах че ще участва активно в нови 5 сериала на тази тема....след като пусна Огън и кръв......

Загубих надежда-

# 33
  • Дивата природа
  • Мнения: 269
;СЛЕДВАща книга:
„Кой кой е от Вестерос
— няма да изпадне тази есен, още е далеч, може до година-две, много работа за вършене. (Както се оплакват неговите редактори, е трудно да се определи кой кой е, когато продължава’ да измисля’ герои)... Not_Whosteros

# 34
  • Мнения: 262
Общо взето ще видим само това което сътрудниците му свършат като работа, Disappointed
"Many of you reading this are fantasy fans, I know.   Waiting for WINDS OF WINTER, I know, I know… "
... и гледа Утред , ама там няма дракони Sweat Smile

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 722
Има обявена дата за така чаканата книга 13 ноември 2023 г.- а пък дали ще я спази....

# 36
  • Вестерос
  • Мнения: 38 244
Не вярвам аз

# 37
  • Мнения: 18 080
Като видя ще повярвам. Дотогава - не. Мартин пак ще каже  "не успях и този път, остава за 2024"


Вероятно през ноеври 2023 ще каже " не успях отново с Ветровете, но пък сега ще излезе "Кой кой е във Вестерос" за да компенсира"

Здрасти. Ти да беше видял, каква бе темата, когато в нея имаше живот. По цял ден обсъждахме теории. Иначе Светът, наистина е интересна,но....нещата зациклиха до Вековете


тук има и за Принцът -  Разбойник https://chitanka.info/book/8508-printsyt-renegat-ili-bratyt-na-kralja
и принцесата и кралицата или зелените и черните https://chitanka.info/book/8507-printsesata-i-kralitsata-ili-chernite-i-zelenite
Фен превод е, но дава съществена инфо.

Последна редакция: нд, 17 апр 2022, 20:47 от Лорд Сняг

# 38
  • Мнения: 18 080
празен пост

Последна редакция: нд, 17 апр 2022, 20:47 от Лорд Сняг

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 722
Аз ви следя и чета от 100 години, много ми беше интересно, когато разисквахте теории. Изчетох всичко и новите, глави, които Мартин пусна, пък после каза, че май няма да ги включи.
Ако продължава така да бави, ще забравя за какво ставаше въпрос и ще трябва да препрочета последната част.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 229
То мене вече деменцията ме фанА, чакам от 2012та, а има хора дето са ги чели още при излизането. Така че май ще четем и ще си припомняме заедно.

# 41
  • Вестерос
  • Мнения: 38 244
И аз много не помня ...

# 42
  • София
  • Мнения: 99
Здравейте , през вече далечната 2014 Мартин побликува на официалния си сайт глава от Ветровте на зимата  , наречена Мърси . Моля ако някой има превод на главата да го сподели .

# 43
  • Варна
  • Мнения: 17 951
Здравейте , през вече далечната 2014 Мартин побликува на официалния си сайт глава от Ветровте на зимата  , наречена Мърси . Моля ако някой има превод на главата да го сподели .
https://www.bg-mamma.com/?topic=761945.msg27835606#msg27835606

В първия пост, е но със заглавие Аря.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 722
https://georgerrmartin.com/notablog/2022/04/29/random-bits-of-this-and-that/

Ветровете щяла да бъде най-дългата книга от поредицата.

Общи условия

Активация на акаунт